Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Upgrade Soft'u

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d 05' lift
    Skąd
    Wrocław

    Upgrade Soft'u

    Witam serdecznie. Chciałbym zapytać was co uważacie o takiej operacji. Zdecydowałem się na upgrade mojej E65, jestem umówiony na jutro. Chciałbym dowiedzieć się jakie korzyści niesie za sobą wgranie nowego oprogramowania do naszych samochodów. Na innym forum o BMW przeczytałem, że auto mniej pali, lepiej wybiera biegi, w komputerze pojawia się mniej błędów. Szukając informacji na naszym forum, nie udało mi się uzyskać żadnych informacji. Chciałbym zapytać czy ktoś z was podjął się tej operacji i ile kosztuje to w waszych warsztatach. Jeżeli temat już się pojawił wcześniej proszę o usunięcie. Pozdrawiam Konrad

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pankracy666
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    166
    BMW
    było - E65 730D
    Skąd
    P(r)OLAND
    Jak się nie mylę na forum ktoś pisał, że sam upgrade softu skrzyni biegów w ASO to 600 zł

    Szczerze jeżeli to prawda to wolałbym dołożyć dwa razy tyle i zrobić sobie np. regenerację sprzęgła z gwarancją.

    Co do softu silnika nie sądze aby auto jakoś znacznie ( odczuwalnie ) mniej paliło, są to raczej marginalne różnice.

    W sprawie błędów w elektronice jeżeli auto nie ma problemów to błędów nie będzie, jeżeli ma problem to żadne wgrywanie softu nie pomoże :).

    Tyle ode mnie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Witaj Kondi.
    Ja z kodowaniem byłem u chłopaków z NAVIGarage w Warszawie. Poprzeglądali mi wszystkie sterowniki, pozmieniali VIN, rok (koszt 100zł), a soft silnika i skrzyni robił mi zdalnie kolega "dziqsek" z forum BMW-klub.pl.
    Po aktualizacji (mam soft chyba z 09.2012, tzn. ostatni, jaki wypuścili) nie zauważyłem poprawy w pracy silnika, skrzynia jednak przełącza biegi bardziej płynnie i nie przeciąga. Może to też jest wynikiem ponownej adaptacji po upgrade. Koszty 200pln, więc nie dużo.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    116
    BMW
    e65
    Skąd
    PL
    Ja rowniez bylem u dziqska, w praacy silnika zmian nie zauwazylem, skrzynia chodzi lepiej ale jak przedmowca juz powiedzial, moze kwestia zrobionej nowej adaptacji.

  5. #5
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Wiec wiekszosc z nas i tak ma juz ostatni update w srodku!!!!! A do e65 polifcie ostatnie zmiany byly z tego co pamietam 03/2012 a do przed lifta juz duzo wczesniej nic dawno nie bylo. Jakich sterownikow dotyczylo juz nie pamietam :D

    Kazdy upgrade niesie z soba niebezpieczenstwo uwalenia ecu, takze ostroznie z tym, szczegolnie zdalenie. Bo bedzie drogo :D tylko robcie u ludzi co sie na tym znaja, maja sprzet i potrawia postawic po uwaleniu sterownika.

    Jesli wychodzi jakis update w Bmw, nie znaczy to ze wszystkie sterowniki maja poprawki, moze sie okazac, ze silnik i skrzynia nic nowego nie ma. nalezy sie zawsze dokladnie doinformowac co i jak bedzie robione!!!
    Ostatnio edytowane przez Greg38 ; 01-05-2013 o 19:21
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Ja osobiście żadnej aktualizacji softu nie robię. Uważam że wszystko działa tak jak zaplanowała fabryka. Więc po co to zmieniać..

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Do póki wszystko jest ok to aktualizacja nie wskazana.
    Jak jest konieczność update to rozumiem.
    Ale zabawa dość mocno ryzykowna. Im nowsze auto tym bardziej będzie bolało postawienie na nogi po nieudanym programowaniu. A zdarza się i nie wszystko się da odratować.

    Albo nie wiecie czym ryzykujecie albo macie mocne nerwy programując kabelkiem z allegro i bez podtrzymania zasilania. Wystarczy że 1 bit podczas programowania się zmieni z jakiegoś powodu i pozamiatane.

    Dwa moje pierwsze podejścia do programowania i dwa niepowodzenia. Powodem był pech i sprzęt. Po zakupie dobrego sprzętu jest ok ale ryzyko dalej istnieje. Wiele razy się uda a raz nie. To jest wliczone w ryzyko zawodowe.

    Jak już bawicie się w aktualizacje to przynajmniej bądźcie świadomi co robicie.

    Tylko w ciągu ostatniego miesiąca miałem dwa sterowniki silnika do postawienia. W jednym jeden bajt się zmienił a w drugim 3 bajty. Oba sterowniki martwe. Zupełny brak komunikacji.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    no ładnie, już nie będę. W przyszłym roku żegnam się chyba z moją 7-emką...

Podobne wątki

  1. [elektronika] Upgrade nawigacji do poliftu (kolorowe menu) w e65.
    Przez jaro_alfa w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-01-2015, 20:31
  2. Upgrade do BM54
    Przez OskiUK w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 12:14
  3. [elektryka] Czy możliwy upgrade navi/tv mk2 jeżeli nie ma wogóle?
    Przez mandrax1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 14:17
  4. [karoseria] Upgrade ze zwyklych lusterek el na skladane el
    Przez muKo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 05:29
  5. BMW PA SOFT 1.36
    Przez Gregor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2008, 21:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •