Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Skrzynia nie zmienia biegów

  1. #1
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa

    Angry Skrzynia nie zmienia biegów

    Witam,
    dziś samochód spowodował opad kopary u mnie. Kilka razy już przy dynamicznej jeździe auto przechodziło jakby w sportowy tryb skrzyni i dłużej ciągnęło na biegu. Nie rozumiem jednak tego, dziś przekroczyło wszelkie granice. Na trasie jechałem szybko, hamowanie, przyśpieszanie i znowu przestał zmieniać biegi (manualem też nie pozwala, z 3 nie przeskakuje na 4 ani 5), z racji trasy nie miałem gdzie zjechać i zgasić go. Gdy w końcu znalazłem dogodne miejsce, zgasiłem auto i uparcie czekałem. Zjeżdżając uniósł się kurz, jednak minutę, dwie dalej widziałem "dymek". Przerażony zauważyłem, że para idzie z pod maski. Szybko otworzyłem maskę, jednak tylko ulatywała "para" i śmierdziało trochę spalenizną (to mógłby być równie dobrze hamulce). Para ulatywała z końca silnika, przy samych filtrach (one też były ciepłe). Autem przejechałem jeszcze parę km i zjechałem na stację. Tam stałem dobre 25min. Po tym czasie odpaliłem, do miejsca do którego jechałem (jeszcze z 10km) bez najmniejszych problemów, normalnie przerzucała, wsteczny również. Czy takie objawy oznaczają kończenie się skrzyni?
    "Człowiek jest wart tyle co jego wóz. Trzeba o niego dbać"

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    może na początku sprawdź poziom oleju w skrzyni, płynu chłodzącego w silniku i sczytaj błędy skrzyni

  3. #3
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    A co masz na myśli pisząc "dynamiczna jazda"? Jakie obroty, prędkość, jakieś kick down itp.?

  4. #4
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa
    Dynamiczna jazda tzn - przyśpieszenie do 160, potem zejście do 90, znowu 110, potem 60, na prostej 180, zaraz hamowanie 80 (trasa koło 10-15km) - mniej więcej przedstawiłem prędkości chwilę przed i w trakcie "usterki". Mam rozumieć, że błąd ze skrzyni pojawiłby się na ekranie? Bo jednak go nie ma... A mam pytanie - da radę "domowym" sposobem sprawdzić poziom oleju w skrzyni? Bo nie próbowałem jeszcze i nie wiem gdzie szukać
    "Człowiek jest wart tyle co jego wóz. Trzeba o niego dbać"

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    podłącz kompa pod OBD, np inpa i sczytaj błędy ze skrzyni, jeśli będą.

    co do oleju to masz w skrzyni z boku korek, odkręć go, jak się przelewa to jest ok jak nic nie leci to trzeba dolać, z tym że chyba sprawdza sie to na ciepłej skrzyni, wiec niech ktoś doświadczony poprze.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar hozar
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    48
    BMW
    740iA 94r.
    Skąd
    ŻYWIEC
    Z tego co ja wiem to olej sprawdza się właśnie na zimnej skrzyni bo jak skrzynia jest ciepła to olej ma tam jakies właściwości higroskopijne i zwiększa swoją objętość

  7. #7
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    co do oleju to masz w skrzyni z boku korek, odkręć go, jak się przelewa to jest ok jak nic nie leci to trzeba dolać, z tym że chyba sprawdza sie to na ciepłej skrzyni, wiec niech ktoś doświadczony poprze.
    Czyli gablotę do góry mimo wszystko trza podnieść? Trza będzie warsztatu dla landary szukać. Wiem, że to wróżenie z fusów, ale to może być początek końca skrzyni?
    "Człowiek jest wart tyle co jego wóz. Trzeba o niego dbać"

  8. #8
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Podjedź na kanał i po prostu sprawdź ten stan oleju. Był wymieniany kiedykolwiek?

  9. #9
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa
    Był niedawno. Przed chwilą kumpel mnie uświadomił trochę - czasem auto np ze świateł ruszało mi takim wyciem jakby, nie było słychać mruczenia V'ki tylko wycie jakby. Kolega mówi, że to wisko - czym to jest i czy to może być to?
    "Człowiek jest wart tyle co jego wóz. Trzeba o niego dbać"

  10. #10
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Poziom oleju sprawdza się "na równym" -- kanał lub podnośnik. Ja preferuję kanał.
    Żadne podnoszenie lewo-prawo / przód-tył nie ma prawa być robione.

    1) podręcznikowo - na zimnej po prostu dolać... instrukcję można znaleźć w katalogu części.
    olej na gorąco się rozszerza...

    2) na szybko:
    - na ciepłym silniku i skrzyni
    - odpalić, włączyć klimę (wyższe obroty), poluzować korek (nie odkręcać, bo za dużo wyleci)
    - odkręcić korek prawie do końca
    ==> wycieka = w miarę OK
    ==> tylko lekko kapie/nie wycieka = sporo brakuje
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Podobne wątki

  1. Automatyczna skrzynia biegów nie zmienia biegów
    Przez marco84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-11-2017, 02:00
  2. Bmw e38 nie zmienia biegu z 4 na 5
    Przez sarna86 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 20:11
  3. [skrzynia] Rozgrzana skrzynia 5hp24 nie zmienia biegów
    Przez Makaron w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 23:15
  4. Inny wymiar koła/automat nie zmienia biegów
    Przez Cyga w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 19:47
  5. [skrzynia] Automatyczna skrzynia biegow 5HP18- nie zmienia biegow
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 23:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •