Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [e32]735iA uszkodzony Parking co z tym zrobić?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź

    [e32]735iA uszkodzony Parking co z tym zrobić?

    Witam!

    Czy ktoś z forum może mi pomóc w następującej sprawie.
    Otóż zapewne poprzez wbicie podczas jazdy trybu P czyli Parking.
    Uwaliła się blokada kół? Wszystko zasadniczo śmiga wyśmienicie jedynie jak się wrzuci Parking to się auto swobodnie toczy.
    Czy w tym mechaniźmie jest część która się zwyczajowo w takim wypadku ma zje... ć i tyle?
    Czy to już poważniejsza sprawa?
    Oglądałem rozpiski skrzyni i widzę,że koło blokady jest w tylnej cześci skrzyni może wystarczy wyjąć skrzynię zdjąć tył i wymienić jedną rzeczy. Czy ktoś już przerabiał taki temat?
    Mile widziane wszelkie sugestie od osób które mają praktyczną wiedzę na temat tego typu skrzyń.
    pozdrawiam
    Adam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Po ściągnięciu tylnej części skrzyni będziesz miał dostęp do koła blokady parkingowej oraz jego mechanizmu. W takich sytuacjach zazwyczaj urywa się ząb, który blokuje koło.

    Tutaj znajdziesz zdjęcie jak to wygląda po rozebraniu tylnej części skrzyni:
    http://www.cowdery.org.uk/zf.php -> Governor & parking pawl.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    dzięki za konkretną odpowiedź
    a jeszcze mam tylko jedno pytanie bo mnie to dręczy od dłuższego czasu.
    otóż przednim simmeringiem wydostaje się nieco oleju na zewnątrz i chciałbym ten wyciek usunąć. myślałem by podręczyć mojego dstawcę uszczelniaczy i wybrać taki który ma możliwie największą wargę zgarniającą tudzież jest poprostu wewnątrz minimalnie mniejszy ale po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku,że należałoby wymienić panewkę która za tym simmeringiem się znajduje czy da radę to zrobić bez rozbierania całej skrzyni?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez gilmor Zobacz posta
    po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku,że należałoby wymienić panewkę która za tym simmeringiem się znajduje czy da radę to zrobić bez rozbierania całej skrzyni?
    Musisz zrzucić dzwon i wyjąć pompę, więc wychodzi na to samo co prucie całej skrzyni.

    Zmiana panewki nie eliminuje problemu forwardu, który czeka każdą 4hp22/24 na pewnym etapie, także warto zrobić całość jeśli chcesz tym dłużej jeździć bez zastanawiania się kiedy stracisz biegi w przód.
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Skrzynia jest zrobiona jedynie chłopaki jak robili rok temu to stwierdzili,że jest ok i faktycznie nie leciało a wczoraj jak byłem pod furą by sprawdzić co z tym Parkingiem zauważyłem kropelkę oleju na dzwonie. więc jeśli miałbym ogarniać tą blokadę to dla własnej wewnętrznej satysfakcji chciałbym ten temat też domknąć bo skrzynia chodzi na każdym trybie idealnie i bardzo dobrze przekazuje.
    acha czyli rozumiem,że jak zdejmę dzwon i pompę to mi się całe bebechy wywalą?

    jeśli tak jest to muszę rozważyć za i przeciw bo auto nie jest już moje ale ja się nim opiekuję ;)

Podobne wątki

  1. [e32] Jaki interface i program do e32 87r 735ia
    Przez godles w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-08-2017, 07:28
  2. E32 735iA
    Przez tequila1909 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 14:24
  3. Auto parking
    Przez b.a w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 21:38
  4. Parking w Rzeszowie
    Przez MiBhell w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 14:43
  5. [ elektryka] Co z tym zrobić i gdzie to podpiąć??
    Przez phdream w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 18:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •