Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: M52B28TU. Dziwne zachowanie temperatury silnika.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice

    M52B28TU. Dziwne zachowanie temperatury silnika.

    Witam,
    Zauważyłem, że przy ostrzejszej jeździe, spada mi temperatura płynu chłodzącego do 60*C, po czym pomału wraca do normy 88*C. Przy spokojnej jeździe, problem ten nie występuje.
    Ogrzewanie działa raz dobrze, a raz dopiero przy ok 2000obr./min. :/

    Czeka mnie wymiana pompy wody, czy może termostatu? A może tego i tego? :)

    Z góry dziękuje za pomoc :)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Myślę że prędzej to wisko ewentualnie termostat..
    Przy ostrej jeździe jakby pompa była zepsuta to raczej by Ci sie grzał a nie chłodził ;)
    W omedze V6 miałem kiedyś zepsutą pompę to po ostrej jeździe miał 115*C i miałem problem ze zbiciem tej temperatury bo jak gasiłem silnik to temp wzrastała bardzo szybko, nawet dodatkowe pompki nie dawały rady, na kompie pokazał mi raz nawet 132*C a silnik aż "bulgotał"

    a co do ogrzewania to sprawdź elektrozawory..
    Ostatnio edytowane przez charzun ; 29-04-2013 o 16:13

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Objawy wskazują na padnięty,niedomykający się termostat.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice
    No właśnie...no to zacznę od termostatu :)

    Elektrozawory mam sprawne, żadnych błędów na INPie nie mam, a pozatym webasto dobrze grzeje :)
    Wisko mam nowe, także je akurat wykluczam :)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar haras
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    80
    BMW
    BMW 7 E38 M60B30
    Skąd
    Rzeszów
    ostawiam 2-a tematy termostat i zapowietrzenie sie ukladu wskazuje na to to co napisales o ogrzewaniu odpowietrz uklad i sprzwdz czy gdzies nie masz nie szczelnosci jak bedzie nie szczelny to bedzie sie zapowietrzac bo plyn ponagrzaniu sie rozszerza a jak stygnie to sie kurczy i zasysa powietrze przez ta nie szczelnosc jak masz na 100% szczelny uklad to wtedy termostat i bedzie igla.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Miałem podobny problem i był to tylko termostat, po wymianie i dokładnym odpowietrzeniu wszystko wróciło do normalności
    BMW - radość z jazdy!

  7. #7
    Vip Vip Awatar Wiktor82
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    439
    BMW
    BMW 730D e38,2x MAN TGX 480,VW PASSAT
    Skąd
    lubuskie Trzciel
    Blog
    1
    Potwierdzam napewno termostat!! jak bu padło wisko to w 95% by się grzała napewno termo nie domyka!!!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice
    Termostat zamówiony :)
    Zobaczymy, czy będzie poprawa po wymianie :)

    Dziękuje za pomoc <piwo>

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    pompa wody kosztuje 95-105 pln, termostat koło 60-70 pln - wymień jedno i drugie, sprawdź visco bo może się okazać, że też nie wyrabia. Nie pamiętam jak jest w 2.8, ale w 3.0 powodem takiego zachowania (u mnie przynajmniej) był już utleniony kolektor wodny aluminiowy - nowy zabolał - około 750 pln, ale po wymianie auto zaczęło chodzić idealnie, to że ogrzewanie zachowuje się dziwnie, to wskazuje na zapowietrzony układ - więc może gdzieś być nieszczelny albo nagrzewnica jest przytkana

    co do 2.8 walczyłem z podobnym przypadkiem, znalazłem: małą nieszczelność chłodnicy - wymienione, termostat wątpliwy - wymienione, nowa pompa i visco - całość zmieściła się o ile mnie pamięć nie myli (chłodnica - 200, termostat 74, pompa- 95, visco - 119), nie moje auto, części to nie oryginały tylko zamienniki ale po naprawie - wszystko chodzi tak jak powinno

    poza tym sprawdź czy masz sprawny wiatrak klimatyzacji - on przy większych temperaturach robi za dodatkowe chłodzenie

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice
    Cytat Zamieszczone przez darkman Zobacz posta
    pompa wody kosztuje 95-105 pln, termostat koło 60-70 pln - wymień jedno i drugie, sprawdź visco bo może się okazać, że też nie wyrabia. Nie pamiętam jak jest w 2.8, ale w 3.0 powodem takiego zachowania (u mnie przynajmniej) był już utleniony kolektor wodny aluminiowy - nowy zabolał - około 750 pln, ale po wymianie auto zaczęło chodzić idealnie, to że ogrzewanie zachowuje się dziwnie, to wskazuje na zapowietrzony układ - więc może gdzieś być nieszczelny albo nagrzewnica jest przytkana

    co do 2.8 walczyłem z podobnym przypadkiem, znalazłem: małą nieszczelność chłodnicy - wymienione, termostat wątpliwy - wymienione, nowa pompa i visco - całość zmieściła się o ile mnie pamięć nie myli (chłodnica - 200, termostat 74, pompa- 95, visco - 119), nie moje auto, części to nie oryginały tylko zamienniki ale po naprawie - wszystko chodzi tak jak powinno

    poza tym sprawdź czy masz sprawny wiatrak klimatyzacji - on przy większych temperaturach robi za dodatkowe chłodzenie
    Dziękuje za rady :)
    Termostat z obudową kosztuje 150zł, pompa 120zł... Może do M52B28 są tańsze części, ale do "TU" jednak są droższe...

    Wentylator klimy mam jeszcze do zrobienia :/ Nie załącza sie..

    Ale na razie zacznę od wymiany termostatu, zbiorniczka wyrównawczego i zobaczymy :)

Podobne wątki

  1. [elektryka] dziwne zachowanie
    Przez jarogmur w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 22:13
  2. [mechanika] dziwne zachowanie silnika 730d
    Przez coolx w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 20:28
  3. [mechanika] Dziwne zachowanie silnika
    Przez lockbud w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 15:49
  4. dziwne zachowanie
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 17:05
  5. dziwne zachowanie
    Przez jorgen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2007, 23:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •