Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Przepływka ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa

    Przepływka ?

    Zmagam się już od dwóch tygodni z moim 7er, może ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć.

    Opis problemu: Auto po odpaleniu lub przejechaniu kilku kilometrów przydusza i włącza się kontrolka ASC między zegarami (na stałe), bardzo często również gaśnie lub przydusza w czasie jazdy, na komputerze wywala błąd sterowania pracy silnikiem DME, tylko że dałem do sprawdzenie to DME i jest sprawne, teraz podobno przepływka, nie chcę pakować się w zbędne koszty bo nowa kosztuje 740 zł.

    Czy koniecznie trzeba tego Boscha ? A może zaryzykować używaną ?

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez podqr ; 26-04-2013 o 17:22

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Tez tak miałem tydzień temu tylko paliła się kontrolka od ASC i ABS.
    Błędy w kompie miałem od pompy abs (jakies zwarcie) przepływka i sonda lambda.. Jak się okazało zabrudzone były czujniki ABS przy kołach.. Po wyczyszczeniu wszystko jest ok.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Jak będziesz chciał kupić przepływkę to bierz używaną. Ja musiałem zmienić i miałem do wyboru: nówkę chińską za 150zł czy używaną oryginalną za tyle samo. Wziąłem używkę, miałem tam jakąś gwarancję rozruchową, wszystko śmiga nic się nie dzieje.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa
    też na początku paliło mi się ASC i ABS (błąd czujnika ABS w przednim kole), czujnik wymieniłem tydzień temu na oryginalny i ABS zgasł lecz zaczęła się zabawa z tym podduszaniem, kontrolką ASC oraz błąd DME

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Mi podduszało w momencie kiedy te błędy wyskakiwały i do tego skrzynia czasem wpadala w tryb awaryjny..

    a co do oryginalnych używek a nowych chinoli to bym brał uzywany oryginał tak jak Neonunit
    W omedze miałem zepsute sondy. kupiłem nowe jakies za ok 120zł za sztuke.. jedna od razu nie działała a druga po paru km padła.. póżniej kupiłem trochę droższe (ok 190zł za szt) pojeździły może z miesiąc.. w końcu kupiłem używane oryginalne Boscha 35zł za szt i jeździłem na nich rok czasu i teraz nastepny właściciel jeszcze na nich jeździ i wszysto gra..

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Niestety tak jest. Ja wymieniłem czujnik ABSu w przednim kole bo zgłaszał błędy, zapłaciłem coś koło 150zł za niego i po miesącu błąd. Skasowałem i na razie nie wystąpił, no ale kurde : /

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Charzun, czyli 120 + 190 + 35 = 345zł/szt zapłaciłeś za używaną sondę, której okres wymiany wskazany przez producenta to ~150kkm i na pewno został już dawno przekroczony. Bo to że ona działa nie znaczy, że działa prawidłowo. Dodam tylko, że DEDYKOWANY zamiennik Boscha to kwota 250-300zł/szt. w zależności od silnika i marży sprzedawcy. Gratulować? :D




    ~ wysłane poprzez Tapatalk

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Tylko nie wiedziałem że te tanie nowe sondy będą tak badziewne.. wtedy mógłbyś mi pogratulować głupoty.. ale człowiek uczy się na błędach.. teraz na pewno sondy czy przepływki nie kupiłbym nowej i taniej ;)
    A co do używanej sondy to: znikł błąd, silnik zaczął normalnie pracować i spalanie wróciło do normy więc raczej była dobra.. no i jest do dzisiaj u następnego właściciela..

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa
    Problem rozwiązany. Przyczyna: padnięty przepływomierz

Podobne wątki

  1. Przepływka ?
    Przez tomaszeklolek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-03-2019, 06:52
  2. [silnik] Przepływka E32
    Przez Dembiec w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-09-2011, 21:54
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 12:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •