Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Pomoc przy zakupie pierwszwej e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    52
    BMW
    E38 740i 98r
    Skąd
    Legnica

    Pomoc przy zakupie pierwszwej e38

    Witam!
    Od dłuższego czasu oglądam e38 ale teraz zaczęło mi się lekko spieszyć(aktualne autko może niedługo odmówić posłuszeństwa). Zacznę od tego czego szukam.
    Silnik - benzyna + LPG z początku szukałem tylko 750/740 przecież musi być super mega wypas....ale zostałem sprowadzony na ziemię i zastanawiam się już nawet nad najmniejszym silnikiem z gamy 2.8.
    Wyposażenie - to akurat dla mnie bardzo ważne, zdaję sobie sprawe, że ładna, zadbana i dobrze wyposażona siódemka musi swoje kosztować a ja też nie mam na ten cel nie wiadomo ile ale jednak welur czy pokrętła od temp. to ja mam w moim oplu, a to auto jest takim moim małym marzeniem od lat i co by się później nie działo napewno wyboru takiego nie będę żałował. Poniżej link do aukcji z 728 która naprawdę mi się podoba wizualnie robi wrażenie wg mnie oczywiście, na opinie innych czekam oraz 750 która jest 70km odemnie jednak odradzaną mi przez znajomego mechanika.
    i tutaj też pytanie/prośba ta 728 jest w gdańsku ja w Legnicy, więc jechać prawie 500km troche się obawiam. Może ktoś zna/widział to auto ale jest w stanie je sprawdzić - właściciel wyjechał nią dzisiaj do Szwajcarii i będzie za 3/4 tyg. wtedy też się przypomnę z prośbą obejrzenia. W tej chwili jakbyście mogli rzucić okiem bardziej doświadczonym w kwestii tych aut niż moje czy warte jest czekania i wg kupna?

    http://allegro.pl/bmw-e38-728i-lpg-k...193967615.html to jest ta 728iL

    http://otomoto.pl/bmw-750-skory-xeno...C28730724.html a to jest ta 750 - blisko mnie ale te klamki i lampy chyba też jakieś chińskie

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    142
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Trójmiasto
    W 728 ciekawi mnie dlaczego facet po wyłożeniu tylu pieniędzy na auto chce je sprzedać praktycznie po kosztach...
    Ale nie chcę niczego przesądzać, różnie w życiu bywa. Jednak prześwietlił bym dogłębnie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Ja dawno temu po E36 316i postanowiłem że nigdy więcej auta z najmniejszym silnikiem z całej gamy. Chciałem mieć auto komfortowe, a na komfort składa się m.in. dynamika jazdy i łatwość wyprzedzania kiedy auto jest załadowane bagażami i trzema pasażerami. Dlatego ja osobiście z miejsca skreśliłbym 728... ten motor to ja bym chciał mieć w E39 ale nie w E38 :P
    Ta 750'tka co pokazałeś ma kilka śmiesznych dodatków, jak nakładka na pedały czy srebrne wkłady w reflektorach (które mi się osobiście nie podobają), co nie znaczy że nie można tego zmienić ; ) Ale niebieskie wstawki we wnętrzu to zupełnie nie mój gust.
    Jak czasem czytam forum to ludzie sobie chwalą V12 ale są też tacy, których silniki na coś chorują i nikt do końca nie wie na co... i mimo dużych inwestycji wciąż jest coś nie tak.

    Ja osobiście nie oglądałbym ani jednej ani drugiej. Dla siebie szukałbym V8 (które uważam jest dobrym kompromisem) z podobającym mi się kolorostycznie wnętrzem (skórę zawsze można poddać renowacji jeśli jest trochę zniszczona) i jako-takim wyposażeniem. No i przede wszystkim niech ma wydech schowany pod zderzakiem... to nie ma być auto jak z filmu Tokyo Drift :P

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    nie sluchaj ze 728 jest zlym pomyslem -mialem sam jako pierwsze bmw i zajebiscie je wspominam,silnik ma wystarczajaca moc a spalanie male wiec polecam smialo

    pewnie ze to do 750 czy 740 sie nie umywa jednak jesli szukasz 7 a nie motoru konkretnego to 728 bedzie bardzo trafnym wyborem
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Zawsze mnie bawia teksty typu 2.8 za słaby i w ogóle. Do czego potrzebujesz auta do lansu czy jeżdżenia codziennego? pod względem ekonomii i bezawaryjności 2.8 nie ma sobie równych - nad tym sie zastanów. Na aledrogo bądź tablicy jest wystawiona 7er z okolic legnicy poszukaj moze warto sie kopnąć obejrzeć. Po za tym ta pierwsza ciekawa moze warto ją obadać poproś kogoś z forum kto ma blisko żeby ją obejrzał
    BMW - radość z jazdy!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Tak jak pisze ADASIO 2.8 to super silnik . Koszty w porownaniu do v8 v12 znaczaco mniejsze . A dynamika jazdy calkiem ok .

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    52
    BMW
    E38 740i 98r
    Skąd
    Legnica
    Ile ludzi tyle opinii na temat silników, też chciałem koniecznie większy silnik ale z drugiej strony przesiadka z mojej 101konnej schorowanej Vectry na chociaż 2.8 zrobi na mnie wrażenie. Poza tym na pierwsza bardzo mi się podoba - też zastanawiałem się nad ceną i kwotą jaką niedawno włożył w to auto...boję się też tego lakierowania, pytałem ma zdjęcia sprzed lakierowania ale z samego zabiegu nie ma - może myślę jak typowy Polak lakierowana=bita ale mogę się mylić. Właściciel jest w Szwajcarii przez przyszłe 3/4tyg - i pojechał właśnie tym autem więc to może + nie bał się jechać 3000km , wtedy o ile czegoś szybciej nie znajdę poprosze kogoś z forumowiczów o obejrzenie jak ma blisko dla mnie to 500km:/ a coś da się więcej powiedzieć po samych zdjęciach? Ja poza wyposażeniem czy stanem np siedzeń nie wiem czego możnaby się doszukiwać po fotkach... jak coś mi wpadnie w oko oczywiście również wpadne z linkiem i pytaniami.
    Dzięki

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Jeśli faktycznie zmienił kolor całego auta za 6000zł to nie zdziwiłbym się, gdyby po otwarciu klapy bagażnika czy maski oczom ukazał się poprzedni kolor :P
    Zwróćcie uwagę jak dziwnie przedni kierunkowskaz odstaje od reflektora - ja wiem, że można spróbować go bardziej wcisnąć, ale to wygląda bardzo dziwnie.

  9. #9
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    M52 to dobry i trwały silnik, daje rade w E38 ale... tak jak napisał neonunit, będziesz chciał jechać np. na wakacje w 4 osoby to nie będzie ani oszczędny ani dynamiczny, tak że przemysł dobrze sprawę. Co do przesiadki z auta 100 konnego to zobaczysz, że szybko ta większa moc nie będzie robiła żadnego wrażenia.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    173
    BMW
    F10 525d xDrive, ex E38 728iA
    Skąd
    Gdynia
    Ja również polecam 2.8. Nie jest to demon szybkości, ale i tak daje radość z jazdy:-) Co do dynamiki, to oceń sam:


Podobne wątki

  1. [mechanika] Potrzebuje wskazowek przy zakupie e38
    Przez kem44 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 05-11-2012, 10:37
  2. [pozostale] Proszę o pomoc oraz opinie forumowiczów przy zakupie E65
    Przez Filipek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 18:58
  3. Porady przy zakupie e38
    Przez michal82 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 22:12
  4. e38 740 pomoc w zakupie (link)
    Przez Armani w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-06-2011, 21:28
  5. e38 730 pomoc w zakupie
    Przez paulo79 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 16:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •