Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: LPG BMW E38 728i Problem z wtryskiwaczem Matrix MJ

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    5
    BMW
    E38 728i 1995
    Skąd
    Łódź

    LPG BMW E38 728i Problem z wtryskiwaczem Matrix MJ

    Witam, tak jak w tytule, w mojej E38 728i mam problem z niedziałającym wtryskiwaczem instalacji LandiRenzo, listwa wtryskowa to Matrix MJ 67R-01 0167, byłem na diagnozie gdzie sprawdzali mi wtryski, zaciskali przewody i wszystkie reagowały spadkiem obrotów oprócz jednego. Podczas jazdy auto na gazie wyraźnie nie ma przyspieszenia a podczas postoju trzęsie się i wydaje dźwięki podobne do 'pyr pyr pyr..' , po przełączeniu na benzynę wszystko wraca do normy. Fachura powiedział mi że wymiana listwy albo naprawa, odpowiednio 700zł i 350zł.
    Ponieważ jestem totalnym świeżakiem chciałem zasięgnąć Waszej opinii na ten temat, czy ceny przedstawione przez gazownika są ok? Czy może ktoś polecić fachowca z Łodzi i okolic który mi tego nie spierniczy i jednocześnie nie naciągnie na zbędne koszta?

  2. #2
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Jeśli chodzi o koszty wszystko zależy od tego jaką kupisz listwę. Najprościej zerknij na allegro i sprawdź ile taka kosztuje.
    Osobiście kupiłbym nową, wymienił pod blokiem i podjechał na kontrolę szczelności, kalibrację i ustawienie instalacji.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    5
    BMW
    E38 728i 1995
    Skąd
    Łódź
    Sprawdzałem na alledrogo i nie znalazłem takiej listwy. Czy jest to konieczne aby wymieniać całą listwę kiedy tyko jeden wtryskiwacz nie działa?

  4. #4
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Nie jest to konieczne, można regenerować/naprawiać. Osobiście wymieniłbym całą, bo jak jeden się już skończył to za niedługo może strzelić kolejny.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Nie jest to konieczne, można regenerować/naprawiać. Osobiście wymieniłbym całą, bo jak jeden się już skończył to za niedługo może strzelić kolejny.
    w matrixach są zestawy naprawcze za około 50% ceny nowej listwy, wymienia się wszystkie cewki

    listwy ja bym nie regenerowal

    może się tak zdarzyć że zregenerowana listwa będzie miała wydajność inna niż poprzednia, więc konieczne czyszczenie drugiej listwy (o ile masz dwie), dobrze jeżeli instalacja ma możliwość korekty banków

    jeżeli masz tylko jedną listwe, to raczej kup po prostu inne wtryski (dobre=drogie), takie co wymienia sie pojedynczo

    mi jeden matrix wytrzymał 2 lata , drugi dalej trzyma, po regeneracji są jednak różnice między listwami

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Nie jest to konieczne, można regenerować/naprawiać. Osobiście wymieniłbym całą, bo jak jeden się już skończył to za niedługo może strzelić kolejny.
    w matrixach są zestawy naprawcze za około 50% ceny nowej listwy, wymienia się wszystkie cewki

    listwy ja bym nie regenerowal

    może się tak zdarzyć że zregenerowana listwa będzie miała wydajność inna niż poprzednia, więc konieczne czyszczenie drugiej listwy (o ile masz dwie), dobrze jeżeli instalacja ma możliwość korekty banków (moja wersja landi renzo omegas nie pozwala na to)

    jeżeli masz tylko jedną listwe, to raczej kup po prostu inne wtryski (dobre=drogie), takie co wymienia sie pojedynczo

    mi jeden matrix wytrzymał 2 lata , drugi dalej trzyma, po regeneracji są jednak różnice między listwami

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Nie polecam regeneracji niektórych wtryskiwaczy. Miałem okazję obserwować bardzo dokładnie dawkowanie wtryskiwaczy po różnych manewrach. Nie szło ich później ustawić jak ori. Zawsze któryś mocno odbiegał od normy. Z reguły dawały za dużo i to dużo za dużo. Może to zależy od konstrukcji zestawu naprawczego ale to już nie to samo.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Nie polecam regeneracji niektórych wtryskiwaczy. Miałem okazję obserwować bardzo dokładnie dawkowanie wtryskiwaczy po różnych manewrach. Nie szło ich później ustawić jak ori. Zawsze któryś mocno odbiegał od normy. Z reguły dawały za dużo i to dużo za dużo. Może to zależy od konstrukcji zestawu naprawczego ale to już nie to samo.
    w matrixach to tylko blaszki zostają i gorna blacha obudowy, a reszta cala nowa

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Kolomax w łodzi jest ponoć dobry, na lpg forum polecany wiec moze tam uderz i sie dowiesz co i jak

    warto pod kompa podpiac sprawdzic czasy wtryskow itp...

Podobne wątki

  1. E38 728i problem z updgrade skrzyni WinKFP
    Przez OskiUK w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 18:46
  2. Wtryski "Matrix" problem !!!
    Przez maniek42 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 14:34
  3. E38 728i Instalacja LPG
    Przez Proyer w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 19:56
  4. [E38] BMW 728i LPG - Opole Lubelskie
    Przez Rapik w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 00:06
  5. [e38] 728i LPG 1999r CO MYŚLICIE ??
    Przez krasnal86 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •