Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Prośba o opinie na temat e24 z Poznania

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    230
    BMW
    Może znów e32?
    Skąd
    Chorzów

    Prośba o opinie na temat e24 z Poznania

    Witam ,

    Kolega zastanawiam się na kupnem następującego e24 http://allegro.pl/bmw-633-csi-i3185780783.html i jako że sam interesuje się BMW poprosił mnie o pomoc czy warto.

    Jako że nie miałem do czynienia nigdy z tym modelem , czy możecie napisać jak wygląda dostęp do części, jak awaryjność itd.

    Planuje zadzwonic do gościa który sprzedaje wyżej wymieniony samochód, jednak może ktoś doda ciekawe uwagi, może ktoś zna auto ? Ile faktycznie może być warte jeżeli silnik jest w porządku ?

    Dzięki !

  2. #2
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,392
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Jeżeli kolega ma gruuuuuby portfel to niech kupuje. Części nie należą do tanich ani łatwo dostępnych. Silnik to M30 więc jak zadbany to budę przeżyje. Ostatnio rozmawiałem z właścicielem E24 i mówił, że za zrobienie elektryki zapłacił 3000,- a w ogłoszeniu napisano że szwankuje, więc na wejściu spore wydatki.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Przed zakupem E32 omal nie kupiłem E24, robiłem małe rozeznanie w kwestii tego modelu. O ile z mechaniką nie ma problemu, to pojawia się on jak trzeba się zaopatrzeć w części galanterii, wnętrza itp. Np uszczelka drzwi (szyby bez ramek) to z tego co pamiętam sporo ponad 1000 PLN/szt. A na bank będą do wymiany. Chromy też kosztują dużo. Drogie są elementy blacharskie, a nie pilnowane E24 gnije, że hej nawet jeżeli z wierzchu wygląda dobrze.

    Egzemplarz, którym byłem zainteresowany był po remoncie blacharskim i kosztował ponad 30000 PLN. Był naprawdę w dobrym stanie, mimo to się nie zdecydowałem. Trudno mi wyobrazić sobie jakich nakładów wymaga auto za 6000 PLN ale prawdopodobnie jest to kilkadziesiąt tys. PLN.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Nie powiem Ci nic na temat tego konkretnego egzemplarza, natomiast jeśli chodzi o E24 generalnie, to musisz być świadomym istnienia dwóch różnych platform bazowych dla tego modelu.
    Pierwsza (CS) była zawieszeniowo oparta na podzespołach z modelu E12 - takiej właśnie dotyczy ogłoszenie które przytaczasz powyżej. Ma większą wartość kolekcjonerską jeśli jest w dobrym stanie/po renowacji, natomiast sama renowacja jest dużo droższa, ze względu na znikomą dostępność zamienników w zakresie podstawowych części eksploatacyjnych. Pozostałe części też są trudniej dostępne. Zauważyłem ostatnio, że ceny CS-ów w polskich mediach ogłoszeniowych są niższe niż były np 2 lata temu. W większości są to samochody jeżdżące ale w stanie pozostawiającym dużo do życzenia, których renowacja pochłonęłaby duże nakłady a ingerencja naprawcza z reguły dotyczyć musi zarówno kwestii estetycznej i mechanicznej.
    Dodatkowo, tak jak egzemplarz z ogłoszenia, pierwszy rok produkcji odbywał się w zakładach Karmanna a dopiero w 77 w BMW. Poczytaj forum 6.com.pl, tam znajdziesz więcej informacji, bo o ile pamiętam też były jakieś różnice w związku z tym.
    W 82 roku nastąpiła zmiana (CS1) i od wtedy E24 zaczęło współdzielić podzespoły z E28. Poza tym, zostało nieco zmienione nadwozie i wnętrze. Następna modyfikacja to CS2 w 87 roku, objęła zmiany kosmetyczne. Części do nowszych E24 są łatwiej dostępne i tańsze (oczywiście nie wszystkie)
    W międzyczasie poza rzeczmi dostrzegalnymi dla przeciętnego użytkownika zmieniały się też inne, niż wspomniane wcześniej kwestie techniczne - osprzęt silnika, skrzynie oraz sposób ich sterowania. Jest sporo drobnych niuansów.
    Zależy po co chcesz kupić ten samochód. Jeśli chcesz sobie popałować fajną kupeje to kup obojętnie jaką byle się trzymała kupy i jeździła. Jeśli chcesz się bawić w renowację, kup CS1 lub CS2 zaoszczędzisz na gratach. Z kolei jeśli szukasz lokaty kapitału berdziej wartościowy będzie CS.
    Potraktuj powyższe rady jako amatorskie, nie roszczę sobie praw do bycia autorytetem w tej kwestii. Na wspomnianym wcześniej forum jest duż doświadczonych gości, którzy szóstki znają na wylot.

    P.S. Elektryka kosztował 3 patyki nie dlatego, że w E24 jest jakoś szczególnie skomplikowana. (Moim zdaniem jest dość oczywista). Jeśli miałbym komuś pruć pół, albo całe auto, żeby odbudować ruinę elektryczną, to za mniej bym nawet nie podszedł. No chyba, że porównujemy ją do Fiata 125p :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    527
    BMW
    X5 4.6IS+E38 LIFT+330i Cabrio
    Skąd
    ŁÓDŹ-OKOLICA
    Banol naprawdę konkretna wypowiedź- widać ,ze ogarniasz temat.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    230
    BMW
    Może znów e32?
    Skąd
    Chorzów
    Dzięki Banol za wyczerpujący temat. Kolega nie miałby zamiaru go odrestaurowywać, po prostu chce mieć dobrego klasyka, nie ma być do jeżdżenia na codzień. Zainwestować po kupnie około 1000zł raz na 2-3 miesiące ( pomijając podstawowe naprawy "po-kupnowe")

    Czy macie jakieś ciekawe propozycje na jakąś klasyczną brykę z lat 80 poza beczką ( która de facto jest super autem ) ? Kwota do 10 tys.

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    W tym budżecie to tylko e30 z czterocylindrowym silnikiem.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    230
    BMW
    Może znów e32?
    Skąd
    Chorzów
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    W tym budżecie to tylko e30 z czterocylindrowym silnikiem.
    A coś z poza gamy BMW ?

  9. #9
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Ja ostatnio znalazłem fajne e34 2.0i (przynajmniej na fotach) za 7k. Fakt faktem wyposażeniem nie grzeszyło, ale jeżeli stan ze zdjęć = rzeczywistości, to myślę, że pomysł fajny na takie hobbystyczne autko. Pytanie tylko, czy opcja e34 brana jest pod uwagę :)

    Oto i ono: http://allegro.pl/bmw-520i-e34-1990r...164298719.html
    Ostatnio edytowane przez Ronin ; 23-04-2013 o 21:13

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kazas4
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    528
    BMW
    było E36,E46 jest E38 730d 2001r
    Skąd
    Krzepice/k.Częstochowy
    Cytat Zamieszczone przez No_Name Zobacz posta
    Ja ostatnio znalazłem fajne e34 2.0i (przynajmniej na fotach) za 7k. Fakt faktem wyposażeniem nie grzeszyło, ale jeżeli stan ze zdjęć = rzeczywistości, to myślę, że pomysł fajny na takie hobbystyczne autko. Pytanie tylko, czy opcja e34 brana jest pod uwagę :)

    Oto i ono: http://allegro.pl/bmw-520i-e34-1990r...164298719.html
    zobaczcie na inne przedmioty sprzedającego,ładne audi i mietek

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 21:58
  2. [E65/66] opinie na temat e65
    Przez lukasz7 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 09-02-2013, 20:05
  3. NIetypowa prośba o pomoc kogoś z POZNANIA!
    Przez Arman w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 05-02-2013, 22:49
  4. Opinie na temat Xsara Picasso
    Przez phdream w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 16:05
  5. Opinie na temat BMW X3
    Przez Dzuda w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-01-2010, 20:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •