Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Benzyna vs Etanol

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja

    Benzyna vs Etanol

    Mogl by mi ktos wytlumaczyc dlaczego auta z turbo czasem wysterowane sa na jazde na etanolu . Zgaduje ze dlatego ze etanol ma wiecej oktan ? Moze mi ktos powiedziec jakie sa roznice w budowie auta turbo z etanolem a z benzyna ? No i najwazniejsze ile na takiej przerobce mozna zyskac koni . Np mam audi rs6 450 KM chce wiedziec co musial bym zrobic zeby jezdzic lepiej na etanolu .
    Wiem np ze moge zainstalowac piggy backa na etanol ale to moge zrobic w kazdym aucie ale z tego nie ma wiecej koni .

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Z tego co wiem,na Etanol auta mają wzmocnione zawory i gniazda zaworowe,poniważ Etanol ma wyższą temperaturę spalania.
    Miałem Saaba 95 , 2.3 turbo i wedle fabryki na benzynie miał 185KM a na Etanolu 210.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Tez mialem Forda na etanol tam roznicy w koniach nie bylo . Ale dzis spotkalem kolesia na stacji tankowania i wlasnie tankowal swoje bmw etanolem . Mowi ze nie dosc ze taniej to ma o 50 KM wiecej . Ale nic mi nie powiedzial jak to dziala bo sam nie wiedzial . Zaplacil za instalacje turbo i tych gadzetow 60 tys koron ...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Taniej to specjalnie nie jest,poniważ o tyle co jest tańszy Etanol,o tyle więcej go pali.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Myslalem zrobic swoje e65 na etanol , ale tak jak mowisz nie oplaca sie . Podejme sie tematu jak benzyna bedzie po 16 koron .

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    Szwedzi na etanolu śmigają 2.2Turbo Audi które mają po 600-700KM bez awaryjnie. U Ciebie przerobienie auta na etanol i dalej grzebanie rs6 na moc + jest jak najbardziej uzasadnione choć na temat nie napiszę więcej niż siwymetal.

    p.s. rs6 C5 piekne auto i jeszcze piękniejszy silnik:D

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Dziarson
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    9
    BMW
    740I E38
    Skąd
    Vamberk CZ
    Ethanol u nas jest sprzedawany jako paliwo E85 czyli 15%benzyny 85%ethanolu da sie na tym jeździć normalnie bez zdnych kombinacji ale trzeba dolewać benzyny ja leje 30l ethanolu i 30l beny jeżdżę bez problemów to że spala mi więcej o 1l to żaden problem .
    NA czysty są emulatory kosztują 5000kć .
    bez niczego ciężko się na samym odpala i silnik pier... jak potłuczony .
    Moc jest większa ale bez przesady wyższa liczba oktanowa , wyższa temperaturą zapłonu i jeszcze jeden problem ethanol jest rzadki co moze spowodować przybywanie oleju w silniku .
    Ale jest np taki prosty mały plusik po przejechaniu 1000 km trzeba wymienić filtr paliwa :D bo ethanol rozpuszcza gnój który nazbierał się z benzyny .

Podobne wątki

  1. Benzyna po 8 zł
    Przez Marynarz w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 12:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •