Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    5
    BMW
    728
    Skąd
    Lubuskie

    Problem

    Witam wszystkich.

    Oddałem samochód do naprawy klimatyzacji ale mam zepsuty nawiew i bez nawiewu klima nie będzie działać. Mój mechanik nie wie jak to naprawić może wy coś poradzicie. Druga sprawa jak jadę 160km/h lub więcej silnik zaczyna mi się dusić i nie chce więcej jechać, dopiero jak popuszczę pedał gazu to delikatnie daję znów nie tak gwałtownie i wtedy jest dobrze.

    Z góry dziękuję, Pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Cytat Zamieszczone przez Except Zobacz posta
    Druga sprawa jak jadę 160km/h lub więcej silnik zaczyna mi się dusić i nie chce więcej jechać, dopiero jak popuszczę pedał gazu to delikatnie daję znów nie tak gwałtownie i wtedy jest dobrze
    Przepływka - odepnij przewód od przepływki i sprawdź czy sie czasem nie poprawiło :)

    Co do nawiewu co mamy poradzić? Jedź do kogoś kto sie zna na rzeczy i to naprawi.
    e38 m62TUb44 740i

  3. #3
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Czy przepływka nie dawała by złych objawów przez cały czas?? Dokładnie jak kolega pisze odepnij ją i pośmigaj te magiczne 160km/h i wtedy już masz pewność.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    5
    BMW
    728
    Skąd
    Lubuskie
    ok zrobię tak jak mówicie dzięki za rade

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Czy przepływka nie dawała by złych objawów przez cały czas??
    To zależy, u mnie pierwszym objawem padniętej przeplywki był zły pomiar masy powietrza przy dużych prędkościach. Jeżdżąc normalnie było wszystko ok, ale przy prędkościach autostradowych, powyżej 160km/h wcisniecie do oporu gazu skutkowało przyśpieszeniem do 200km/h, nie więcej, popuszczenie na 3/4 gazu dawało rezultat, ze samochod rozpedzal sie dalej. Poźniejszym objawem było przyśpieszenie, 740i przyśpieszała z gazem w podłogę w 11-12 sek do 100, a z 3/4 gazu w 8...
    Wymiana przeplywki zalatwila wszystko, ale u każdego pewnie inaczej sie przeplywka moze objawic, a wczesniej czy pozniej zrobi to :D A pierwszym etapem jej wadliwych wskazań był własnie taki jak kolega zakładający temat opisał
    Poprzednia bosch wytrzymala niecałe 30 tys. Jak miałem już przepływkę zamówioną, stwierdziłem, że pobawię się ze starą i kupiłem preparat do czyszczenia przepływek - rozwalił ją do końca :) Przeplywki niestety wtedy nie odłączałem, bo nie wiedziałem jeszcze o tym, że można ją w taki sposób sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 25-04-2013 o 01:36
    e38 m62TUb44 740i

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Cytat Zamieszczone przez Except Zobacz posta
    Oddałem samochód do naprawy klimatyzacji ale mam zepsuty nawiew i bez nawiewu klima nie będzie działać.
    Bzdura. Klima działa bez nawiewu, ale na postoju nie poczujesz chłodku. Mi też niedawno przestał działać nawiew (jakiś pomór ?), ale wczoraj wracałem z Podkarpacia na włączonej klimie i dopóki się jedzie, to chłodek jest.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •