Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: E38 przed liftem, Co zrobić z przednimi światłami ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5

    E38 przed liftem, Co zrobić z przednimi światłami ?

    CZEŚĆ
    Mam e38 (nie long), 97rok. Z tyłu mam nowe światła w oryginale, z przodu dalej zmęczone i poszażałe światła z pomarańczowym kierunkiem. Jak szukam świateł na przód poliftowych to mam te z kierunkami węższymi, i one chyba nie pasują. Co zrobić, jest jakiś zamiennik poliftowy do starego tupu kierunku ? Zależy mi na oryginalnym wyglądzie, nie chce tych przezroczystych chyba chińskich a allegro. Widziałem same kierunki, szkiełka itd, nie wiem co można wymienić a co nie. Proszę o poradę.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    Witam. Wymień zewnętrzne szkła reflektora tak jak i szkła wewnątrz, chociaż te akurat można jeszcze uratować poprzez zmycie żółtego nalotu i polerkę. Po tych zabiegach światła będą wyglądały praktycznie jak nowe.Przy ewentualnej wymianie kloszy zainwestuj również w uszczelki żeby zapobiec ewentualnemu parowaniu.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Grzegorz. Gdzie to kupić? Na allegro są całe reflektory lub szkiełka zewnętrzne np takie szkiełko, http://allegro.pl/szklo-klosz-reflek...127149121.html
    Nie widzę uszczelek i szkiełek wewnętrznych, czy są one dostępne czy muszę szukać używek?

    Nie napisałeś nic o kierunku, znalazłem zamienniki białe, chyba ciekawe, są jeszcze jakieś depo ale wyglądają lipnie, jak techno kula. Zamiennik taki ok? http://allegro.pl/bmw-7-e38-migacz-k...118949661.html

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    lamp po liftowych bez zmian błotników i chyba maski nie założysz jak masz lampy bez xenona te z linka możesz nabyć jak masz to z tymi szkłami bedziesz miał problemy przy przeglądzie brak odpowiednich oznaczeń depo to godny zamiennik

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Kruger ja podałem przykład chodzi mi o to czy założę takie szkiełko. Tu jest np z homologacją i bezbarwne http://allegro.pl/bmw-e38-od-1995r-s...172162716.html
    Mam lampę ksenonową z pomarańczowym kierunkiem, wiem bo mi już 2 ksenony padły inaczej bym nie wiedział :)
    Kierunki też są z homologacją np depo http://allegro.pl/bmw-7-e38-94-98-ki...184826598.html
    Pytanie czy to założę, bo nigdy lampy nie rozbierałem.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    Jeśli chodzi o szkła to musisz się upewnić czy mają odpowiednie oznaczenie pod xenon i z zamiennikami niestety bywa różnie. Potrafią mieć jakieś refleksy czy zniekształcenia. Najlepszym wyjściem są oczywiście ori szkła , które są nawet dostępne w forumowym sklepie. Co do kierunków to jeśli chodzi o moje zdanie to te z linku podanego przez Ciebie będą jak najbardziej ok.Jeśli chodzi o demontaż lamp i ich rozebranie to poszukaj na forum. Napewno jest instrukcja krok po kroku ze zdjęciami. Chyba nawet jakiś filmik byl.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Dzięki Grzegorz01081. Instrukcję demontażu lamp znalazłem, extra. Nie wiem jednak jak zabrać się do kierunku, czy dopiero się o nich dostanę jak zdemontuje lampę ?

    Sklep super, nie wiedziałem, że jest ten sklep, szkiełka w rewelacyjnej cenie! 200zł na nacie chodzi jedna sztuka a tu 240 za dwie! Z uszczelkami wychodzi 310 zł. Chciałbym to kupić ale nie wiem jak?
    Jeden tylko dylemat, piszą iż często odbłyśniki się już do niczego nie nadają, boję się, że jak zdemontuje wszystko i wydam kaskę to się okaże ze mam odbłyski do d. i będę musiał kupić nowe reflektory albo zregenerować odbłyski. Czy w razie W jest jakiś sposób domowy, najlepiej sprajowy aby przywrócić właściwości odbłyśnikom ?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SIWEK30283
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    273
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Wrocław
    Nie sądzę aby odbłystniki były w złym stanie jeśli nikt wcześniej nie wtykał tam swoich łap mówimy o serii 7 a nie o fiacie np bravo.
    Moja rada zostaw odbłystnik w spokoju nie dotykaj go palcami i nie wycieraj twardą ścierką ale jeśli bardzo cię pokusi to przemyj delikatnie wodą z płynem wytrzyj miękką ściereczką i będzie gitara.
    Co do kierunku to w błotniku masz otwór nad owym kierunkowskazem tam jest śrubka na krzyżak trochę ją wykręć i po robocie.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    Jak wyżej :D. Powodzenia życzę.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    He he 2 razy wychodziłem do auta i nic, jest mała dziurka zaślepiona, jak zdejmę zaślepkę nic tam nie łapię śrubokrętem i druga wyżej większa po lewej ale tam jest krzyżakowa śruba z takim plastikowym kółeczkiem, chyba do regulacji wysokości halogenu, dodam ze zdjąłem też tą osłonę plastikową na samym roku przy kierunku i tam też nie widzę, proszę niech ktoś zrobi czerwoną kropkę na tej focie :) Mieszkam na 3 piętrze...


Podobne wątki

  1. [wnętrze] Kierownica m-pakiet do e38 przed liftem
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 19:48
  2. problem z montażem nerek e38 przed liftem
    Przez pompey w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-02-2011, 23:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •