Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Detailing lakieru w Katowicach (to też tuning)

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    230
    BMW
    Może znów e32?
    Skąd
    Chorzów
    Hej Brunoz,

    Ja sie już zastanawiałem nad oddaniem auta do Mr.Cleanera i powiedzieli mi że za moje auto ( e32) to coś pomiędzy 1000-1500 zł w zależności od stanu lakieru. Pytałem o renowacje lakieru i zabezpieczenie.
    Tak jak większość osób tu pisze: za tę kasę kupisz środki , ale czas potrzebny na przejechanie całej karoserii KAŻDYM środkiem ( a jest ich kilka) wykracza poza możliwości przeciętnie zajętego człowieka. Dochodzi ryzyko uszkodzenia lakieru jeżeli ktoś dobierze złe pady i się na tym nie zna - a to może kosztować

    Auto oddaje się na tydzien około, i jedna albo więcej osób tyrają przy tym non stop.

    Wdł mnie warto zainwstetować w taki zabieg, robisz to raz na mniej więcej 2-3 lata ( mam na myśli tylko renowacje lakieru, wiadomo że trzeba woskować częściej) i jeżeli ktoś potem dba o auto , garażuje, to warto.

    Masz może jakąś miejscówkę gdzie możesz swoimi środkami umyć auto?

    Czy znają się na robocie tego nie wiem, ale widząc po ich galerii wiem że nie bałbym się oddać auta. NA ten sezon pauzuje bo robię silnik na igłe, ale w przyszły na pewno oddam chopakom.
    Ostatnio edytowane przez NightSnail ; 14-04-2013 o 15:43

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Skoro przedstawiacie takie koszty, to faktycznie drogo. Może faktycznie lepiej pobawić się samemu.
    Mam miejsce pod domkiem - niestety jest pod chmurką. Plusem jest dostęp do prądu i bieżącej wody.
    Mam tą polerkę wibracyjną, futerko do niej oraz mikrofibrę. Jak bawiłem się tym Meguiarsem, to wyglądało na to, że jest bardzo delikatna.

    Może faktycznie zacząć od tej glinki, a potem stopniowo chociaż porządnie zawoskować..
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #13
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Skoro przedstawiacie takie koszty, to faktycznie drogo. Może faktycznie lepiej pobawić się samemu.
    Mam miejsce pod domkiem - niestety jest pod chmurką. Plusem jest dostęp do prądu i bieżącej wody.
    Mam tą polerkę wibracyjną, futerko do niej oraz mikrofibrę. Jak bawiłem się tym Meguiarsem, to wyglądało na to, że jest bardzo delikatna.

    Może faktycznie zacząć od tej glinki, a potem stopniowo chociaż porządnie zawoskować..
    Taką polerką niewiele zwojujesz może do ściągnięcia wosku się nadaje musisz nabyć polerkę kątową z płynną regulacją obrotów 0-3000obr/min pady różne 3szt glinka 2-3 gradacje środków polerujących wosk parę innych niezbędnych drobiazgów masz na forum cały dział w tym temacie krok po kroku naprawdę pomocne dwa dni trochę potu i parę browarów i gotowe:D

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Noo brzmi przekonywująco... Szczególnie ta część o browarach ;-)
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    230
    BMW
    Może znów e32?
    Skąd
    Chorzów
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Skoro przedstawiacie takie koszty, to faktycznie drogo. Może faktycznie lepiej pobawić się samemu.
    Mam miejsce pod domkiem - niestety jest pod chmurką. Plusem jest dostęp do prądu i bieżącej wody.
    Zazdroszczę takiego miejsca. Ja sam mam porządny szampon Megs'a, i właśnie nim bym chciał od czasu do czasu przemyć i nie mam gdzie ; <

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    No bez piwka ani rusz ;) ze swojej strony mogę napisać że taka polerka ma napewno zbyt wysokie obroty, więc w połączeniu z futerkiem możemy narobić szkód..taka kątowa polerka nie jest już droga a dla użytku własnego wystarczy jak najbardziej. Najlepiej tak jak napisał kruger32 poczytać,przyswoić wiedzę i powoli zacząć działać.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    A może ktoś w temacie chciałby skompletować pełny zestaw dobrych produktów do detalingu i ewentualnie co jak użyć opisać kroki i produkty tj. Czyszczenie auta felg, plastików, lakieru, woskowanie, polerka, (polerkę mam makity poleruje ale raczej nie jest to tak wyrafinowany proces a pasta G4 + wykończenie według mnie też jest lustro choć pewnie mniejsze niż 5 past i gąbek), a następnie środki pielęgnacji wnętrza np tapicerski skórzanej + plastikowe elementy, Jeśli chodzi o E32 dałem sporego kroka do przodu choć auto jest nadal w proszku to chętnie po złożeniu zajął bym się pełny, detalingiem, w komorze silnika już zacząłem czyścić efekt jakiś jest lecz to zaledwie mały początek.

    Aha i dodam uwagę samochody przed napewno nie były bezpośrednio przed zdjeciami myte na błotnikach i zderzakach widać zacieki błota spod kół, po umyciu i wyschnięciu przed operacjami zapewne też były by równie matowe ale nieco mniej jak przedstawiają zdjecia, pył na lakierze napewno jakiś się znajdował, nie piszę tego żeby tu umniejszyć efekt bo napewno jest i to bardzo duży, Ta E46 prezentowała się jak lusterko i pięknie odbijała przedmioty w tle.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 14-04-2013 o 21:56

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Właśnie tego się cały czas obawiałem, że polerka kątowa zastosowana nieumiejętnie właśnie zniszczy mi lakier. Kiedyś mnie tak postraszono; potem naczytałem się jeszcze na dodatek na potwierdzenie na innych forach itp.

    Ogólnie wizualnie berta prezentuje się już czadowo. Do tej pory zrobiłem:
    - wylizany silnik (na tyle ile się dało)
    - odnowione przednie fotele i podłokietnik (lederzentrum) - tył w planie
    - wypolerowane drewno wewnątrz
    - idealne felgi & opony (bo nowe :D)

    Brakuje właśnie tego blinku w lakierze.
    Zastanawiałem się nad G3 + G10, ale z tego co wiem, to mokra robota (i chlapiąca sporo). No i nie wiem jak pozbyć się później nalotu na uszczelce od szyberdachu czy resztek np w kratkach na masce. Macie jakieś patenty?

    Może namówię jeszcze żonkę na wizytę w Jula celem obmacania jakiejś kątówki ;-)
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    117
    BMW
    e38
    Skąd
    Zielona Góra
    też chętnie bym sam odnowił lakier, ale właśnie jakie produkty? czasu trochę się znajdzie zawsze, a i miejsce oraz dostęp do wody jest :)

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Byłem dzisiaj u ***leander - okolica nie zaprasza za bardzo. W sklepie trochę chaos, ale starają się. Można płacić kartą. Niektóre puste półki i trzech obsługujących, a mimo to kolejka (dwuosobowa). Jest też poustawiane nieco fikuśnych flakoników. Może akurat taka godzina, że każdy z roboty wracał i kupował kosmetyki dla auta.. Albo może pora roku?

    W każdym razie kupiłem Meguiar's Endurance Tire Gel za 49,90 i dostałem jeszcze okrągły pad gratis. To taniej niż w sklepie wysyłkowym Meguiar's.

    Chciałem ich poprosić o wycenę lakieru, ale sobie odpuściłem. Jakoś tak trudno by było mi rozstać się z Bertą na tydzień.
    Rozważam zakup glinki na początek...
    Nein! Mein Schnitzel!

Podobne wątki

  1. Spot w Katowicach
    Przez PrzemoS w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 22:08
  2. Mini spontan spot w Katowicach
    Przez Anatol w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 19:02
  3. [tuning] E65 - po kosmetyce lakieru oraz zawias 30/30
    Przez BIGPUN w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-03-2008, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •