W przeciwieñstwie do narzekania jak to ma najczê¶ciej miejsce na forum, tym razem pochwalê siê dobrym produktem.

Otó¿ dzisiaj zmienia³em fele na letnie i przy tej okazji zmieni³em klocki hamulcowe z przodu na ATE Ceramic.
Chodzi g³ównie o to, ¿eby nie pyli³y mi na moje trudne w myciu fele :-)

Nieca³y rok temu za³o¿y³em klocki Ferrodo Premier, które po kilkudziesiêciu km dopiero zaczê³y jako¶ hamowaæ. My¶la³em kilka razy, ¿e siê zabijê i ¿e mam zapowietrzony uk³ad albo pacniête serwo.. W koñcu zaczê³y hamowaæ, brudz±c przy tym niemi³osiernie. Co 400km felgi by³y wprost czarne.
Nie jestem pewien czy to by³y one winne temu, ¿e po rozgrzaniu siê tarcz podczas hamowania wypada³y one czasem w wibracje. Trzeba by³o odpu¶ciæ halulec i jeszcze raz spróbowaæ i wtedy by³o nieco lepiej. Choæ czêsto i tak daleko od idea³u.

Po za³o¿eniu ATE Ceramic od pierwszego hamowania idealnie, nic nie trzeba docieraæ. Odnoszê wra¿enie, ¿e po 50km, które zrobi³em jednym tchem wyostrzy³y siê nieco, choæ nadal s± delikatne jak trzeba. Nie trzeszcz± te¿ jak stoj±c na D puszcza siê delikatnie hamulec, ¿eby przetoczyæ siê o kilka cm. Podczas hamowania, nawet z 220km/h nie by³o charakterystycznych wibracji jak przy tamtych przy 150km/h.
Co do pylenia - jeszcze za wcze¶nie na opinie, ale je¶li wierzyæ innym ludziom, którzy je montowali, to bêdzie dobrze.

Monta¿ nowych klocków to 15 minut ³±cznie z myciem r±k i schowaniem narzêdzi. Polecam ka¿demu.