Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Palące się kontrolki ABS,hamulce,Kontrola trakcji.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar slowik871
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    226
    BMW
    Bmw E38 735iA,Bmw e39 530dTouring,BMW535DTouring
    Skąd
    Wiechowo

    Palące się kontrolki ABS,hamulce,Kontrola trakcji.

    Koledzy przed chwila wyprowadzałem auto z garażu i zapaliły się te kontrolki,samochód jezdzil w deszczową pogode mialem tak miesiąc temu w e39 po odłaczeniu klemy wszystko wróciło do normy trakcja i abs działają poprawnie w e38 odłaczylem kleme i raz udało sie że kontrolki zgasły podejrzewam ze gdzieś wdarła sie wilgoć ewentualnie padł jakiś czujnik seven chyba sie obrazila na nowy nabytek:p jezeli jutro problem nie zniknie to podjade do mechanika plyn hamulcowy w normie,klocki i tarcze są nowe na obu osiach.Proszę o porade

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar slowik871
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    226
    BMW
    Bmw E38 735iA,Bmw e39 530dTouring,BMW535DTouring
    Skąd
    Wiechowo
    koledzy wiem ze temat był poruszany podjade na kompa dzisaj bo problem niestety nie zniknął......,licznik ,ekonomizer działają poprawnie

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin
    Kontrolka Asc i Abs może czujnik abs lub lozysko prawy tył a kontrolka hamulcy 90%że czujnik zdarcia okładzin:)moje zdanie Ja tak miałem przynajmniej.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Sprawdź czy aby regulator napięcia działał poprawnie

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Co z tego że klocki i tarcze są nowe? Czujnik jest stary, albo nie ma go w ogóle :-) z tego co wiem to czujnik zuzycia klocków jest jednorazowy - jeśli już wyskoczy komunikat o zużytych klockach to czujnik trzeba wymienić, a błąd skasować.
    Mi się kiedyś w trakcie jazdy zapaliła kontrolka absu i kontroli trakcji, a że miałem przy sobie laptopa to podłączyłem i okazało się że czujnik absu w jednym kole zgłasza błąd. Przejechałem jeszcze jakieś 300km, czujnik wymieniłem i kontrolki już się nie zapalają. Sądzę że w Twoim przypadku jest to samo, także spokojnie, auto się nie rozleci ; )

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar slowik871
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    226
    BMW
    Bmw E38 735iA,Bmw e39 530dTouring,BMW535DTouring
    Skąd
    Wiechowo
    Koledzy wrócilem od mechanika podpieliśmy kompa wykasował błedy chwile było ok,lecz po zgaszeniu i zapaleniu temat powrócił błąd jest w przednim lewym kole czujnik,,predkości,, Abs,ewentualnie przerwany kabel ewentualnie inna pierdoła w przyszłą sobote kobieta zaprowadzi 7er bo mechanior niechcial grzebać nie potrzebnie i najpierw sprawdzić inne rzeczy oprócz czujnika który w najgorszym wypadku będzie w pudełku,nie byl dostepny dzisaj poprzedni własciciel wymieniał amory z przodu oraz tarcze i klocki na wszystkich osiach i może gdzieś kabelek uszkodziło ewentualnie wilgoć z piachem łożysko z lewej strony przód wymieniłem Ruville jakies 3 miesiace temu myśle ze tragedi nie będzie jeśli usterka jest w tym kole....

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar slowik871
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    226
    BMW
    Bmw E38 735iA,Bmw e39 530dTouring,BMW535DTouring
    Skąd
    Wiechowo
    Cytat Zamieszczone przez neonunit Zobacz posta
    Co z tego że klocki i tarcze są nowe? Czujnik jest stary, albo nie ma go w ogóle :-) z tego co wiem to czujnik zuzycia klocków jest jednorazowy - jeśli już wyskoczy komunikat o zużytych klockach to czujnik trzeba wymienić, a błąd skasować.
    Mi się kiedyś w trakcie jazdy zapaliła kontrolka absu i kontroli trakcji, a że miałem przy sobie laptopa to podłączyłem i okazało się że czujnik absu w jednym kole zgłasza błąd. Przejechałem jeszcze jakieś 300km, czujnik wymieniłem i kontrolki już się nie zapalają. Sądzę że w Twoim przypadku jest to samo, także spokojnie, auto się nie rozleci ; )
    zgadza się czujnik zużycia klocków jest jednorazowy jak mialem końcówke klocków w e39 paliła sie tylko kontrolka zużycia być może w e38 jest inaczej z tego co wskazal komputer po ponownym bledzie wskazuje na przednie lewe koło...z racji ze warsztat tam jest zawsze zapchany niechcialem grzebać niepotrzebnie tylko zalatwić za jednym razem

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Mi też wyskoczyło przednie lewe koło, wymieniłem czujnik (nie pamiętam ile kosztował, na pewno między 100 a 200 zł) i błąd od tamtej pory już się nie pojawił.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar slowik871
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    226
    BMW
    Bmw E38 735iA,Bmw e39 530dTouring,BMW535DTouring
    Skąd
    Wiechowo
    Cytat Zamieszczone przez neonunit Zobacz posta
    Mi też wyskoczyło przednie lewe koło, wymieniłem czujnik (nie pamiętam ile kosztował, na pewno między 100 a 200 zł) i błąd od tamtej pory już się nie pojawił.
    czyli podejrzewam że u mnie jest to samo czujnik koszt originału 300zl i taki zamowilem byl jakiś chinol ale mechanik mowił e nieraz byl z nim problem,nie zawsze sie komponowały mial taki przypadek w e39 Dzięki za pomoc: Żywiec: Kobieta jak odbierze auto to zdam relacje co było dokładnie

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    29
    BMW
    e38 740d, e39 525i Touring
    Skąd
    Gdańsk/Hereford UK
    Też tak miałem paliła się trakcja abs i klocki I padł sterownik na pompie abs A na kompie wyświetlało też czujniki abs w kołach i czujnik kąta skrętu

Podobne wątki

  1. Porada ABS nie działa kontrola trakcji tak samo
    Przez Sor3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 14:52
  2. Czy bedzie problem z abs i kontrola trakcji
    Przez technics w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 21:13
  3. Bremsbelag prufen a ABS i kontrola trakcji.
    Przez MariuszE38 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 10:24
  4. ABS i kontrola trakcji
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 13:43
  5. ABS/ASC PALĄCE KONTROLKI
    Przez wisior w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 09:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •