Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: wentylator klimy-kiedy ma się włączyc

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno

    wentylator klimy-kiedy ma się włączyc

    Panowie jak to jest z wentylatorem klimy???? Kiedy ma się on włączyć w aucie z przed liftu. Jedni mówią że jak włącza się klime a inni że włączy się jak zajdzie potrzeba. W e39 mam tak że jak temp na zewnątrz przekroczy 11st to włącza się i chodzi cały czas a wyłącza tylko jak sie wisko mocno zapnie i potem ponownie włącza. W e38 jako że ją mam dopiero od zimy i wczoraj włączyłem klime a było 16st to wentylator mi się nie włączył w ogóle nawet na chwile. Klima normalnie działała ale martwi mnie ten wentylator bo nie wiem czy czasem rezystory nie padnięte a nie chciałbym aby mi biedy narobiło prze wywalenie czynnika. Gdzie ewentualnie umieszczona jest wtyczka do wentylatora czy tak jak w e39 pod zderzakiem czy gdzieś indziej żeby go ewentualnie sprawdzić na krótko.

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Z tego co piszesz wyglada ze w obu autach jest lipa.
    E38 spalony/uszkodzony went klimy
    E39 uszkodzone sterowanie wentylatorem lub nie wyrabiajacy uklad chlodzenia (dlatego system wspiera sie wiatrakiem)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    U mnie zalacza wentylator jak mu potrzeba.

    Zanim zaczniesz grzebac w elektryce to zagrzej samochod do temp. Roboczej 110 stopni i wlacz na maxa nawiew recznie oraz nastaw na 16 stopni. Poczekaj dobre 20 minut i powinien sie zalaczyc wiatrak. U mnie dziala rowniez wtedy gdy klima jest wylaczona a auto sobie chodzi na jalowych obrotach i jak temp osiagnien okolo 113 to raz na jakis czas sie zalaczy na pare sekund.

    Druga sprawa to mozesz wentylator spiac z plusem na probe na krotko.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mcdziubek Zobacz posta
    U mnie zalacza wentylator jak mu potrzeba.

    Zanim zaczniesz grzebac w elektryce to zagrzej samochod do temp. Roboczej 110 stopni i wlacz na maxa nawiew recznie oraz nastaw na 16 stopni. Poczekaj dobre 20 minut i powinien sie zalaczyc wiatrak. U mnie dziala rowniez wtedy gdy klima jest wylaczona a auto sobie chodzi na jalowych obrotach i jak temp osiagnien okolo 113 to raz na jakis czas sie zalaczy na pare sekund.

    Druga sprawa to mozesz wentylator spiac z plusem na probe na krotko.
    jest kilka warunków które muszą być spełnione żeby się włączył , wejdzie na meeknet i tam chyba jest Co i jak

    jak się podlaczy kompem ( DIS ) to zglasza błąd jak jest walniety

    jest kilka typów wuatrakow, wtyczek itp

    w polcarze są też same silniki wiatrakow

    nie polecam zamiennikow wiatrakow z polcaru, bo mi się trafił taki co ma bicie

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    no a gdzie jest wtyczka żeby sprawdzić czy wiatrak jest sprawny.

  6. #6
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    jest wpięta na przodzie wzmocnienia przed wentylatorem powinieneś sięgnąć pomiędzy zderzak a kierownicę powietrza za nerkami duża wtyczka z 4kablami chyba że ktoś grzebał wtedy musisz szukać

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    ok. dzięki. czyli tak samo jak w e39 z tym że w e39 nie ma szans jej wyciagnąć

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez mcdziubek Zobacz posta
    U mnie zalacza wentylator jak mu potrzeba.

    Zanim zaczniesz grzebac w elektryce to zagrzej samochod do temp. Roboczej 110 stopni i wlacz na maxa nawiew recznie oraz nastaw na 16 stopni. Poczekaj dobre 20 minut i powinien sie zalaczyc wiatrak. U mnie dziala rowniez wtedy gdy klima jest wylaczona a auto sobie chodzi na jalowych obrotach i jak temp osiagnien okolo 113 to raz na jakis czas sie zalaczy na pare sekund.

    Druga sprawa to mozesz wentylator spiac z plusem na probe na krotko.
    Tak wlasnie dziala sprawny uklad chlodzenia- w razie potrzeby zaprzega do pracy tez wiatrak klimy.

    Sprawdzic "na krotko"... hmm ... wlasnie przy takim "tescie" wiatrak poliftowy zakonczy swoj zywot...

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Mi w e38 też nie działał went.klimy. Pomogło skasowanie błędu i wentylator ożył ... Miałem silnik 2,8 i nigdy nie zauważyłem aby była potrzeba załączenia went klimy aby ochłodzić układ. Miałem nowe visco , chłodnica czyściutka i tem. nigdy nie była większa jak powinna. Jeśli komuś chodzi zbyt często to lepiej niech sprawdzi układ albo wyczyści chłodnice no i sprawdzi visco!

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    u mnie bez włączonej klimy silnik trzyma max 109st. Nigdy puki co nie widziałem więcej jak tą wartość. Jak zapne klime to słysze że wisko się częsciej zapina bo słychać że chuczy a temp silnika jest max 106 st.

Podobne wątki

  1. Wentylator klimatyzacji - kiedy się włącza?
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-11-2019, 09:06
  2. [ elektryka] Wentylator z klimy na 3 piny
    Przez oizo_pl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 07:37
  3. [klima] Wentylator klimy się nie zalącza
    Przez serekkox w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 14:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •