Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Śląsk - przepływka na podmianę do M60B40

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    230
    BMW
    Może znów e32?
    Skąd
    Chorzów

    Śląsk - przepływka na podmianę do M60B40

    Witam,

    Zwracam się z pytaniem czy ktoś jest w stanie użyczyć przepływki na podmianę do M60B40 z okolic Katowic. Nie wiem do końca jak taka operacja przebiega, ale sądzę że jeżeli ktoś się zna i podjadę to dałoby się to załatwić w jakimś rozsądnym czasie.

    Pozdrawiam Wszystkich.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar flash
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    39
    BMW
    730 & 520
    Skąd
    .: Jaworzno :.
    jaki masz problem z autem? zajmuje sie elektronika i sam mam e32 m60b30

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    230
    BMW
    Może znów e32?
    Skąd
    Chorzów
    Witaj,

    Auto potrafi strasznie zatrząść budą, na postoju, czasami mniej czasami bardziej. Poza tym podczas jazdy potrafi go strasznie zmulić : dodaję gazu i ledwo jedzie - jak się zatrzymam - odepnę aku na minute i podepnę z powrotem to chodzi normalnie - choć dalej jakby zapłony wypadają na postoju - nie znam się zbytnio. Mam nowe świece, nowe sondy orygnialne Boscha. Jest Gaz ale to na pewno nie jego wina bo to solidnie zamontowanego STAG300-4 i te same objawy na benzynie i gazie.

    NAjłatwiejszy do sprawdzenia przepływomierz, potem przepustnica, cewki zapłonowe oraz trzeba wziąć pod uwagę komputer sterujący silnikiem ( nie działają mi niektóre rzeczy jak tempomat, OBC, klima , ASC ( choć wcześniej działał) - więc myślę że rownie dobrze może być coś z kompem od silnika.

    Czy prowadzisz jakiś warsztat ? Masz DIS-a do diagnozy albo coś lepszego ?
    Nie ukrywam że mam zamiar teraz przeznaczyć "trochę" na eliminacje tegoż zachowania, jeżeli czujesz się na siłach to możemy porozmawiać.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    -do tempomatu masz oddzielny sterownik pod nogami kierowcy jak głośnika obudowa
    -co do ASC też jest oddzielny sterownik w skrzynce gdzie wszystkie kompy po str.pasażera w tej czarnej skrzynce pod maska,ASC nie będzie ci chodziło nawet jak masz za dużą różnice w obwodzie kół,czujnik ABS walnięty i sprawdził bym czy linka się nie zerwała
    -przepływka odpenij ją i sprawdż zachowanie samochodu,jak będzie lepiej to znaleść kogoś na podmianke(jest 7er Asistance jest lista osób które moga ci pomóc z podmianką)
    -klima panel się świeci ciepłym dmucha jakie masz objawy(też jest dużo tematów na forum,może któryś cię naprowadzi)
    -OBC na liczniku ci wyświetla??
    myśle że na wszystkie twoje problemy sa już rozwiązania na forum a napewno cię nakierują co należy sprawdzić:) pzdr

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    230
    BMW
    Może znów e32?
    Skąd
    Chorzów
    Kal!ber: dzieki za posta, wiem że sterowniki ASC czy OBC, czy Tempo nie mają wplywu na zachowanie silnika, ale skoro taka elektronika ma problem u mnie to czemu nie elektronika silnika - takie wnioskowanie.

    Postow przejżalem 1500 100 900 nie tylko na tym forum, więc działania zaczynam własnie od tego co napisaleś : podmiana przeływki . Jest wątek na którym użytkownicy oferują diagnostyke kompem ( czy to jest nazawane przez Ciebie 7 er assisntance ? ) ale nikt nie ma DIS-a w okolicy - pytalem dzowniłem itd..

    OBC jest tylko podświetlony na klawiszach, ekran jest pusty, manetka nie dziala ( żarówki w OBC sprawdzone, byl nawet podmieniany - może moduł CCM bedzie walniety).
    Panel klimy nie świeci. Zwykle ogrzewanie dziala ok, ale jak nacisnę gwiazdkę to nic się nie dzieje.
    Sterownik tempo jest przy nogach pasażera chyba a nie kierowcy? Głowy nie daje.

    Odpięcie przepływomierza polega tylko na wyjęciu tej 4-pinowej wtyczki ? Auto ma być zgaszone podczas odpinania czy zapalone ?

    Więc szukam dalej ochotnika z przepływką , Pozdr !
    Ostatnio edytowane przez NightSnail ; 11-04-2013 o 12:38

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    u mnie jest w przy nogach kierowcy i ręke dam sobie uciąć(wiem bo nie tak dawno dokładałem a też mam v8 tylko tą mniejszą)
    o to mi chodziło może kogoś znajdziesz:) http://7er.pl/showthread.php/3278-7e...ight=asistance
    pzdr

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar flash
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    39
    BMW
    730 & 520
    Skąd
    .: Jaworzno :.
    prowadze warsztat i mam wszystko co potrzba do obslugi bmw, moge ci pomoc w ten sposob zeby ci wypozyczyc moja prywatna przeplywke ewentualnie porownac kompem wskazania. jako ze jestes forumowiczem nie wezme od ciebie pieniedzy. natomiast nie bardzo mam czas na hobbystyczne poszukiwania problemow w twoim aucie, jesli zechcesz abym naprawil je komercyjnie to sie dogadamy.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    230
    BMW
    Może znów e32?
    Skąd
    Chorzów
    Dziękuje , poszło PW.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    flash masz b30?? on ma b40 cała przepływka w niczym nie pomoże różnice są w obudowach,trzeba wkłady podmienić

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar flash
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    39
    BMW
    730 & 520
    Skąd
    .: Jaworzno :.
    nie istotne, skoro kicha na jego, na mojej na probe powinno byc dobrze, moze cyganic pomiary ale zaleznosci od przeplywu beda widoczne. na szybka diagnostyke wystarczy

Podobne wątki

  1. Przepływka ?
    Przez tomaszeklolek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-03-2019, 06:52
  2. [silnik] Przepływka E32
    Przez Dembiec w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-09-2011, 21:54
  3. Przepływomierz M30 na podmianę Wrocław
    Przez Michael7 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-2010, 21:26
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 12:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •