Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Problem z kupującym allegro

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sowa 7
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    215
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Katowice

    Problem z kupującym allegro

    Witam wszystkich :)

    Otóż mam mały problem i chciałem się Was koledzy poradzić.Kilka dni temu sprzedałem na allegro model samolotu RC.Była to licytacja BCM.Model został wylicytowany za niecałe 300zl , wysyłka na koszt i odpowiedzialność kupującego. Samolot dzisiaj doszedł do kupującego , który ma pretensje nie wiadomo o co.Pisze , ze serwa modelu "piszczą" .To fakt , ale w tym modelu to normalne , jest to nawet pokazane na yt identyczny model i słychać jak piszczą serwa przy czym ich praca jest oczywiście normalna , po prostu typowy objaw..Druga jego uwaga to ze niby wał silnika jest skrzywiony.Nie rozumiem faceta , ponieważ były zdjęcia na aukcji , model jest używany (osobiście nim nie latałem) .Mógł poprosić o dokładniejsze zdjęcia czy coś , a teraz z pretensjami.Jest jeszcze kwestia , ze zamówił taniego kuriera , który ma złe opinie na internecie i pisze w regulaminie co przeczytałem , ze paczki "spadają" z wysokości 60cm.Także Bóg wie co się z tym modelem działo , ja zapakowałem jak najlepiej potrafiłem.Gość chce zwrotu 160zl za silnik i serwa!! albo chce iść na policje w dodatku strasząc ze to przestępstwo , ponieważ model kosztował więcej niż 250zl.Co o tym sadzicie ? Pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    364
    BMW
    740 1997
    Skąd
    Słupsk/Kołobrzeg
    Załóż spór transakcyjny przez Alle. Oni wyjaśnią temat - przedstawicie swoje racje i zobaczysz, jaki będzie wynik.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Siemka . Kwestia jest bardzo prosta - Jeżeli dobrze opisałeś i zrobiłeś dobre zdjęcia to się nie martw . Jeżeli zataiłeś przed sprzedającym różne fakty to już może być klops.

    Daj może linka do aukcji to będzie łatwiej Ci doradzić jakie podjąć kroki.

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    jeżeli jest to licytacja anie miałeś w opisie np.stan dobry bardzo dobry to nie masz się czym przejmować przy aukcjach z licytacją nie obowiązują także przepisy o sprzedaży bezpośredniej gdzie kupujący ma prawo zwrócić towar do 10 dni jeżeli jednak stan towaru różni się od opisu to inny temat kupujący może zwrócić towar i w razie czego to najlepsza opcja przy czym może zażądać zwrotu kosztów przesyłki jakieś 160zł to próba szukania jelenia i nie masz żadnych podstaw do ich wypłacenia i straszenie policją między bajki sobie wsadzi

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sowa 7
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    215
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Katowice
    Ja w aukcji napisałem , ze model jest w bardzo dobrym stanie , ponieważ wszystko działa , nie był po kretach , nie był tez klejony. Jedyna wada która widziałem to dziurki na krawędzi prawej skrzydła co opisałem i pokazałem na fotce.Dołączam link: http://allegro.pl/model-e-flite-appr...129123845.html

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Nic Ci nie zrobi, nie martw się, olej gościa i tyle. Albo niech Ci go zwróci, ja go wezmę od Ciebie :)
    Ostatnio edytowane przez prezE32s ; 10-04-2013 o 17:10

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Ogólnie opis trochę zły :p ale nie mnie to oceniać
    Więc tak - Jeżeli chodzi o serwa - po prostu jest to charakterystyka modelu - tak ma i już . Nie jest to wada ( uszkodzenie)
    Co do wału silnika - jeżeli jesteś pewien to upieraj się ,że był prosty i Ty zabezpieczyłeś dobrze przesyłkę .

    Nie martw się ostatnio sprzedawałem Chiński Telefon Galaxy S III w kategorii inne , opisałem jak trzeba , zrobiłem zdjęcia , sprzedałem i wysłałem . Kobietka z pretensjami pisała ,że ona licytowała Samsunga Galaxy S III - no cóż brak umiejętności czytania z zrozumieniem nie jest teraz domeną społeczeństwa.

    Tak czy siak policja nic nie zdziała , Allegro tylko ew poprosi Cię o wyjaśnienia i dostaniesz negatywa pewnie :P

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kazas4
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    528
    BMW
    było E36,E46 jest E38 730d 2001r
    Skąd
    Krzepice/k.Częstochowy
    Cytat Zamieszczone przez warzo Zobacz posta
    Załóż spór transakcyjny przez Alle. Oni wyjaśnią temat - przedstawicie swoje racje i zobaczysz, jaki będzie wynik.

    kolego allegro odpisze że mają się dogadać albo zgłosić sprawę na policję,wymigują się od pomocy na maxa!!! Wiem bo sam miałem podobną sytuację !!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sowa 7
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    215
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Katowice
    Kubosh - a czemu zły ? Nie jestem jakimś handlarzem na allegro czy coś , opisałem żeby było jasne wszystko łącznie z tymi dziurkami na skrzydle.Poza tym kupujący zawsze mógł poprosić o dokładniejsze zdjęcia czy mógł zadać milion pytań odnośnie modelu , ale tak nie zrobił , a teraz wielce oburzony.Jeśli dostane negatywa , to nie zostanę dłużny temu panu ;)

    PS wrzucam filmik z takim samym modelem i tym "piszczeniem" serw: http://www.youtube.com/watch?v=lTp5H...layer_embedded
    Ostatnio edytowane przez Sowa 7 ; 10-04-2013 o 17:21

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Po prostu jest strasznie nieczytelny :P ale ogólnie to nie ma co się martwić :)

Podobne wątki

  1. Sprzedane BMW 745i ok. pół roku temu - absourdalny problem z kupującym!
    Przez Arman w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 19:54
  2. Allegro - cuore22
    Przez Przemo e32 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 19:32
  3. Problem ze stroną allegro.pl
    Przez ADASIO w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 08:51
  4. Alpina z Allegro ;-)
    Przez Anatol w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-06-2008, 17:03
  5. Opel z allegro :)
    Przez Neuf w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-01-2008, 20:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •