Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Problem z kupującym allegro

  1. #11
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,964
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Kupujący nie musi się znać na tym sprzęcie.



    Tlumaczenie ze wszystkie piszcza i dlatego nie opisałem tego faktu nie jest prawidłowe.

    Jest to ewidentnie twój błąd przy opisie stanu technicznego przedmiotu - nie napisałeś o tym a co więcej napisałeś ze jest w bardzo dobrym stanie.



    Kupujący ma prawo w tym miejscu mieć zastrzeżenia a ty powinieneś sprawę wyprostować.




    Zabezpieczenie paczek przed upadkiem z wysokości 60 cm jest opisane u wszystkich kurierów działających na terenie polski.

    Zapakowanie towaru aby nie został zniszczony przy takim upadku jest obowiązkiem sprzedającego.


    Jako sprzedający powinieneś zawsze dbać o to aby klient był zadowolony, nawet gdy nie ma racji ...
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sowa 7
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    215
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Katowice
    Paczka była zabezpieczona.Skrzydła owinięte taką elastyczną pianka , reszta w gazety.Środek był wypełniony pogniecionymi gazetami , nic nie latało przy ruszaniu paczką. Skąd mogę wiedzieć co kurierzy robią z takimi paczkami , tym bardziej ze firma która zamówił kupujący ma bardzo złe opinie na internecie.Kupowanie modelu i szukanie jak najtańszego sposobu dostawy chyba nie jest najrozsądniejszym rozwiązaniem.Poza tym napisałem , ze wysyłka na koszt i odpowiedzialność kupującego.Odnośnie tych serw to skąd mogłem wiedzieć , że gość się do tego doczepi skoro na wielu forach pisze , ze to powszechnie znane zjawisko i skoro gość licytuje taki sprzęt to zna jego plusy i minusy.

  3. #13
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,964
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Decyzja co zrobisz z tym fantem należy do ciebie.

    Zastanawiam się tylko czemu ma służyć tak naprawdę ten temat.

    Mam wrazenie ze nie zrozumiales do konca co napisałem w swoim poprzednim poście.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    Kolego, sebek dobrze Ci to wyjasnil. Niestety, ale opis aukcji byl niekompletny i kupujacy moze sie troche czepiac. Podsumowujac, moze isc na policje,ale tak naprawde nic tam nie zdziala. Nastepnym razem, radze lepszy opis :) Mozna sprzedawac 7er i pisac stan bardzo dobry, a pozniej sie tlumaczyc, ze skrzynie biegow tam czesto sie psuja i powinien kupujacy to wiedziec. pozdrawiam

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sowa 7
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    215
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Katowice
    Ja wszystko rozumiem , gdyby to była wada to piszczenie nie byłoby tematu.Zwróciłbym koszt nowych serw bez zająknięcia , w ogóle nie sprzedałbym komuś modelu z uszkodzonymi.Jednak sęk w tym , ze to "piszczenie" serw to typowy objaw ( żadna wada)tego modelu , również inne serwa niż te w tym modelu często "piszczą" .Na rożnego typu portalach modelarskich jest to uznawane za całkiem normalny objaw który zupełnie nie wpływa na działanie tychże serw , mało tego piszą , ze kiedy nie będą piszczeć to wtedy powinniśmy zacząć się bać. Jutro temat się wyjaśni , ponieważ jestem w kontakcie mailowym z tym Panem , oczywiście napisze co i jak. Odnośnie pytania jakim sens ma ten temat.... Chciałem się po prostu dowiedzieć jak postąpić w tej sytuacji , ponieważ pierwszy raz jestem w takiej sytuacji.
    Ostatnio edytowane przez Sowa 7 ; 10-04-2013 o 23:36

  6. #16
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,964
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Polubowne załatwienie sprawy jest zawsze najlepsza opcja.

    Zejdź parę złotych z ceny tak żeby kupujący był zadowolony a przy okazji wyślij przez allegro wniosek o zwrot prowizji po reklamacji.

    Klient będzie zadowolony a ty dostaniesz zwrot prowizji.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sowa 7
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    215
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Katowice
    Wiec po napisaniu @ do kupującego co sadze o jego roszczeniach odpisał , ze za silnik już nie chce."On to sam zrobi" Nie mam pojęcia co , ale nagle wymiękł.Napisał , ze jedynie za serwa chce zwrot kasy. Napisałem ponownie , ze pisanie iż te serwa są do wymiany jest niedorzeczne , ponieważ serwa są sprawne w 100%. Na koniec podesłałem gościowi link do mojego tematu na forum modelarskim PF*** , który założyłem w lutym (po kupnie tego modelu , zadałem również pytanie czy te piski są normalne.Na początku myślałem , ze to odbiornik , ale zostałem oświecony ze to serwo)Oto link gdzie doświadczony modelarz znający ten model potwierdza moje słowa:http://pf***.eu/index.php?/topic/341...a/page__st__60

    Podesłałem jeszcze drugi link z innego forum gdzie piszą również iż niektore serwa po prostu tak maja.Tak jak w BMW czasami słychać vanosy.Po wysłaniu meila z tymi informacjami odpisał tylko , cytuje: "Ok , sprawe zgłaszam na policje" Zatem niech pan zgłasza, jak sprawa się zakończy to oczywiście poinformuje za jakiś czas.

    Dziękuję za wszelkie porady i wskazówki , pozdrawiam :)

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Idiota jednymbzdaniem i tyle. Taka mentalność niektórych Polaków, że za 50 groszy oko by Ci wydrapali. Kupił używany model za 300zł i oczekuje igiełki, mógł kupić nowy za 1200zł i po sprawie. Pozatym jeżeli Policjant nie będzie również zapalonym modelarzem, to raczej wyśmieje dorosłego gościa bawiącego się samolocikami (bez urazy modelarze).

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sowa 7
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    215
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Katowice
    Dodam przy okazji , ze gość ma już negatywa od pewnego allegrowicza o następującej treści:"Odradzam transakcji z użytkownikiem XXXXXXXXXX. Prawdopodobnie chciał zwrócić sprzęt ponieważ mu się odwidziało a nie bo był uszkodzony"

    Ciekawe , prawda ? :)

  10. #20
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    haha dobre porównanie z tymi vanosami.... Jak by mi ktoś takiej info przez tel nie udzielił że vanosy klekoczą a przejechal bym np. pół Polski i na miejscu usłyszal bym od właściciela ''nie pisalem o tym bo większość BMW tak ma '' to by mnie krew zalała i chyba ze śmiechu bym się położył na glebe jak e32 kivi. To że większośc rzeczy tak ma to nie znaczy że się o tym nie pisze. Takie moje zdanie.
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 11-04-2013 o 19:53

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Podobne wątki

  1. Sprzedane BMW 745i ok. pół roku temu - absourdalny problem z kupującym!
    Przez Arman w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 19:54
  2. Allegro - cuore22
    Przez Przemo e32 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 19:32
  3. Problem ze stroną allegro.pl
    Przez ADASIO w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 08:51
  4. Alpina z Allegro ;-)
    Przez Anatol w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-06-2008, 17:03
  5. Opel z allegro :)
    Przez Neuf w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-01-2008, 20:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •