Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 99 z 99

Wątek: czy da sie zalozyc DOBRY gaz do E38 750i

  1. #91
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    W moim aucie gaz był zakładany na Rzgowskiej...

    Jak popatrzyłem na kolektor ssący zacząłem się zastanawiać czy oni otwory pod dysze wtrysków na trzeźwo wiercili :|

    Poza tym dali tylko jeden reduktor, przez co troszkę brakuje gazu przy najwyższych obrotach silnika... Reszta bez zastrzeżeń ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  2. #92
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Przeczytałem to wszystko na temat gazu w 750, Casi ma i wiem że lata bez problemów więc jeśli zdecyduje sie na 750 to wiem gdzie pojechać założyć :)
    Mam tylko nadzieje że koszta będą ok 6 tyś na dzień dzisiejszy za instalacje.
    Pytam bo auto sprzedałem i kto wie czy nie odważę się kupić 750 , chociaż nie ukrywam że duuużo latam i trochę sie boje że mnie przerośnie

  3. #93
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Witam,

    Chciał bym założyć temat dotyczący instalacji gazowych do e38. Gdzie w Polsce można znaleźć serwis, który zrobi to tanio i co ważne dobrze.
    Temat zakładam ze względu na zakup 750i jednak ceny u lokalnych gazowników po kilku telefonach opiewają na kwoty 12-15 tyś zł!
    Przy takich cenach opłacalna będzie podróż na drugi koniec polski np do serwisu, który zrobi to za np. 5000 zł.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 30-03-2011 o 16:48 Powód: Używaj funkcji SZUKAJ, ona naprawdę nie gryzie!

  4. #94
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Za 5000 nikt nie założy. U nas w Bytomiu masz za ok. 7500. Znajdziesz w polecanych warsztatach.
    monster_pl

  5. #95
    Vip Vip Awatar tiron
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    760
    BMW
    E38 750IA ACS INDIVIDUAL, E31 850CSI pakiet,manual :)
    Skąd
    Nowy Targ
    Ja zakladam u siebie i jest gość,ktory zna się na rzeczy i nie kroi jak za woły.Gaziarze teraz licza sobie jak za złoto bo paliwo jest drogie i jest zainteresowanie gazem.Jak cos to zadzwoń do mnie dam Ci namiary na goscia .kom 793-722-397
    740 e38 NA CZĘŚCI...czas na zmiany :D

  6. #96
    Początkujący Użytkownik Awatar Mariusz Holland
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    67
    BMW
    e38 730i 95r
    Skąd
    Holland opperdoes
    Najlepsz instalacja wydaje mi sie byc stag 300
    [/SIGPIC]Mariusz

  7. #97
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_R Zobacz posta
    Witam,

    Chciał bym założyć temat dotyczący instalacji gazowych do e38. Gdzie w Polsce można znaleźć serwis, który zrobi to tanio i co ważne dobrze.
    Temat zakładam ze względu na zakup 750i jednak ceny u lokalnych gazowników po kilku telefonach opiewają na kwoty 12-15 tyś zł!
    Przy takich cenach opłacalna będzie podróż na drugi koniec polski np do serwisu, który zrobi to za np. 5000 zł.
    W Sączu podaruj sobie zakładanie LPG.

    Zadzwon do nich, raz u nich zakladalem instalke do e38 740:

    http://www.eko-car.com/autogaz/oferta.htm
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  8. #98
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    13
    BMW
    nie mam
    Skąd
    Gliwice-Zbrosławice
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_R Zobacz posta
    Witam,

    Chciał bym założyć temat dotyczący instalacji gazowych do e38. Gdzie w Polsce można znaleźć serwis, który zrobi to tanio i co ważne dobrze.
    Temat zakładam ze względu na zakup 750i jednak ceny u lokalnych gazowników po kilku telefonach opiewają na kwoty 12-15 tyś zł!
    Przy takich cenach opłacalna będzie podróż na drugi koniec polski np do serwisu, który zrobi to za np. 5000 zł.
    Kwota 5000 PLN za instalację do takiego silnika jest nierealna, o ile oczekujemy sensownego zestawienia gratów. Być może uzywając najtańszego chłamu, niewystarczającej wydajności podzespołów ktoś by się podjął, ale to jest zarzynanie silnika.

    M70-M73 potrzebuje bardzo dużo gazu, nie jest to silnik o wysokiej sprawności termodynamicznej, więc dla wyplucia tych od 450 do blisko 500 Nm siorbie baaardzo zdrowo. To stwarza realne problemy dla większości reduktorów, żeby podołać z nastarczeniem nie tylko gazu, ale również żeby ten gaz efektywnie ogrzać. A zwłaszcza to drugie. Dla tych silników użyłbym obowiązkowo dwóch reduktorów, jeśli chodzi o wtryskiwacze, u nas montowane są wyłącznie wtryski pojedyncze, nie w listwach i tak też polecam uczynić i tutaj. Poza lepszym odwzorowaniem warunków panujących przy zasilaniu benzyną, zyskujemy możliwość pochowania instalacji i uzyskania lepszego efektu estetycznego. Panowie z BMW sporo uwagi poświęcają porządkowi pod maską, paskudnie jest kaleczyć ten stan badziewnymi listwami wiszącymi na kilometrowych wężykach.
    Na koniec kwestia wiercenia kolektorów: Obowiązkowo do zdjęcia przed tą operacją! Silniki te, jak pewnie większości z Was wiadomo - mają tuleje cylindrowe wykonane bezpośrednio w materiale bloku - czyli w aluminium! O ile przy żeliwnej tulei wiór z wiercenia wielkiej krzywdy jej nie wyrządzi, o tyle w aluminiowym silniku oznacza zgon gładzi cylindrowej i stan sprzyjający zerwaniu filmu olejowego - i tak kruchego z przyczyn konstrukcyjnych.
    Wydaje się, że przy zastosowaniu sterowników Stag, pojedynczych wtryskiwaczy Hana2000 i reduktorów Magic III oraz AC R-01 (taki setup bym rekomendował) ceny rzędu 7500 PLN wydają się sensowne, oczywiście z uwzględnieniem zabawy przy zdjęciu/założeniu kolektorów.

  9. #99
    Początkujący Użytkownik Awatar Cerbera
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    20
    BMW
    e65 760
    Skąd
    Kraków
    Ja polecam Prinsa i brc mialem obie w autach z V8 i bylem bardzo zadowolony w szczególnosci z wtrysków zero klopotow przez 120000km!!!Cena bardzo wysoka 6800zl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •