Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Gaśnie na LPG gdy silnik się rozgrzeje

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań

    Gaśnie na LPG gdy silnik się rozgrzeje

    Cześć,

    Od niedzieli mam problem z instalacją gazową, po rozgrzaniu silnika (wskazówka w pionie) samochód gaśnie na LPG. W trasie nie ma tego problemu, głównie w korkach czy problem leży w układzie chłodzenia?

    Instalka sekwencja, na PB wszystko jest jak należy.

    Dodam że w weekend wymieniałem oringi nagrzewnicy, po czym zalałem układ płynem i odpowietrzyłem. Czy coś spartaczyłem? Czy po prostu zbieg okoliczności?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Jakie masz podzespoły instalacji? Wtryski, komp, reduktor. Jak gaśnie to zobacz ręką jaka jest temp reduktora (tylko uważnie bo można się poparzyć).

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Może być też tak, że reduktor umiera i widoczne jest to właśnie w korku. Dużo dałaby analiza z komputerem w aucie podczas jazdy.

    Możesz też sprawdzić czy nie masz zapaskudzonych filtrów do LPG. Może jak jest mały pobór gazu to zapycha się, a jak potrzeba więcej, to jakoś przechodzi przez filtr..

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Hej,

    Przepraszam, że nie podaję informacji, ale jestem mocno zabiegany ostatnimi czasy. Dzisiaj zerknę w papiery i napiszę co tam dokładnie siedzi. Instalacja dość leciwa, bo zakładana chyba pod koniec 2005 roku i była to jakaś dziwna instalka OMVL XXL Dream (czy coś takiego ;)) generalnie nic w niej nie było wymieniane do tego czasu i spisywała się naprawdę dobrze. Oczywiście regularne przeglądy i regulacja jak najbardziej tak. Filtry wymieniane jakieś 5kkm temu.

    Odnośnie nazw i szczegółów poszczególnych komponentów - tak jak napisałem zerknę wieczorem do papierów i dam znać co tam dokładnie siedzi. Generalnie jak na 6 lat instalacji to miało prawo coś umrzeć, ale wolałem się rozeznać przed wizytą u gaziarza. Tym bardziej, że w niedalekiej przyszłości planuję wyrzucić LPG z siódemki, auto idzie do garażu i będzie używane jako weekendowo/wakacyjne :-)

    Pozdrawiam,
    Marcin

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •