Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Płyn chłodzący i jego wymiana! e-38 4.0 M60

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38
    Skąd
    Wawa

    Płyn chłodzący i jego wymiana! e-38 4.0 M60

    Witam
    Panowie! Gdzie jest najniższy punkt układu z którego można spuścić płyn? Czy dolny wąż od chłodnicy wystarczy, czy może sa jakieś korki spustowe w bloku silnika? Może doradzicie mi jeszcze jaki płyn kupić i jak dużo będe go potrzebował!

    Dodam że poszukiwania na forum nie przyniosły rezultatu.
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja na takim smigam


  3. #3
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    A ja śmigam na koncentracie BMW kupionym w ASO :) cena wg mnie przystępna - za 6 litrów koncentratu zapłaciłem 104 zł brutto i uzyskałem 13 litrów płynu do temp. ok -40 stopni



    p.s. do M60 potrzeba ok. 12,5 litra płynu chłodzącego
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Najwiecej klienci naszej Firmy jak i Ja stosują "KULER" w koncentracie 5L za 50zł z czego uzyskasz 10L płynu o tem. krzep.-37C ( co w naszym kliwmacie jest nie realną temperatura ) więc rozcięczaja go nawet do 15L wówczas tem.krzep. jest około -20C Polecam ! Po co przepłacać ale sam zdecydujesz !

  5. #5
    I ja jezdze na koncentracie z ASO. Wymiana co 3 lata
    Co do ilosci plynu to 12,5 litra - zgadza sie.
    Z Chlodnicy spuscisz wlasnie wezem, natomiast w bloku silnika po prawej stronie (pasazera) jest korek (kluczyk 13mm). Kup sobie od razu uszczelke pod ten koreczek ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38
    Skąd
    Wawa
    Dziękuję za pomoc.
    Fajnie że płyn oferowany przez dealerów BMW ma tak przystępną cenę. Wogóle jestem miło zaskoczony większością oryginalnych części(przykład-spinka do chłodnic, jechałem do serwisu jak na ścięcie, a okazało się że kosztowała 17zł :D ).
    Jak zwykle siódma pokazała klasę- w tym samochodzie wszystko musi większe, pojemniejsze. 12,5l płynu chłodniczego robi wrażenie:) Choć przyznam że po tym jak dowiedziałem się że do skrzyni (aut) wchodzi 13,5l oleju, myślałem że nic mnie już nie zdziwi :P

    Pozdrawiam

  7. #7
    Oby tak dalej.
    Ciesze sie ze zajrzales do ASO - jest pewnosc
    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38
    Skąd
    Wawa
    No właśnie- jak mawia mój znajomy- to nie jest auto dla faceta który nerwowo przeszukuje kieszenie pod dystrybutorem:) Ceny w ASO są naprawdę OK(poza wyjątkami, jak wiadomo)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    Panowie czy jest różnica w ilości płynu chłodzącego pomiędzy silnikami M60 i M62?
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez jarogmur
    Panowie czy jest różnica w ilości płynu chłodzącego pomiędzy silnikami M60 i M62?
    Jest różnica - a jakże - ale ilość jaka należy zalać zależy m.in. od wyposażenia samochodu a nie od silnika. Jest istotne, czy wóz ma webasto, skrzynie automatyczną...

    Prawda jest taka, że raczej nigdy nie spuścisz całego płynu. Nawet jak spuścisz z obu głowic (polecam, bo tam jest mnóstwo cieczy ;)), to i tak trochę zostanie w chłodnicy skrzyni czy w webasto...

    Grunt, to dobrze odpowietrzyć po wymianie
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •