Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Zbieżnośc a geometria

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez chytrusek Zobacz posta
    Przy mocno rozbieżnych tylnych kołach także opony od wewnątrz będą się ścierać. Przerabiałem to już u siebie.
    Szukaj warsztatu z dobrym komputerem, w którym zrobią Ci wszystko za jednym zamachem.

    Edit: Akurat pisaliśmy jednocześnie ;-)
    Duże miałeś rozbieżności w ustawieniach ?
    A co do ceny, to ja u siebie za kompletną komputerową geometrię zapłaciłem 120 pln., więc ta druga cena, to jawna próba naciągactwa...
    Nie patrzylem jakie mam rozbieznosci bo z kolegą gadałem , ale jak sie z kims umawiam na konkretna cene to raczej nie bede przeplacal i to o 190zł!!! Nie wiem czy gosciu debila szukał , ale troche sie zawiodłem na uczciwości ogolnie

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zagor71
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    113
    BMW
    740iL e32 93'. 635CsiA e24 85'
    Skąd
    katowice
    Zgadza sie Chytrusek z rozbieznoscią:D

    Ale przemoc umysłowa wśród mechanikow popularna jest.Bylo powiedziec ze zapomniales wogole hajsu i wpadniesz w tygodniu:D

    A ponoć "Klient w krawacie mniej awanturujący sie"

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez zagor71 Zobacz posta
    Zgadza sie Chytrusek z rozbieznoscią:D

    Ale przemoc umysłowa wśród mechanikow popularna jest.Bylo powiedziec ze zapomniales wogole hajsu i wpadniesz w tygodniu:D

    A ponoć "Klient w krawacie mniej awanturujący sie"
    Mam zbyt charakterystyczne auto na takie akcje ,ze wpadne w tygodniu . Jako jedyny mam 7mke na angielskich blachach w Szczecinie , wiec latwo bedzie dojsc do mnie , a po co mialbym jakąś ryse ,,przypadkową'' załapać na aucie

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Cytat Zamieszczone przez Riki Zobacz posta
    Mam zbyt charakterystyczne auto na takie akcje ,ze wpadne w tygodniu . Jako jedyny mam 7mke na angielskich blachach w Szczecinie , wiec latwo bedzie dojsc do mnie , a po co mialbym jakąś ryse ,,przypadkową'' załapać na aucie
    Tak czy owak może się mścić. Zażądałeś faktury za wykonaną usługę ? To często działa ;-)
    Dobrze, że nie pozwoliłeś zrobić z siebie jelenia i możesz się cieszyć poprawnie (mam nadzieję) ustawioną geometrią.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Miałem dokladnie tak

    przod : L -0,47 stopnia , P -0,45 stopnia
    tył : L-2,06 stopnia , P- 2,31

    Po geometrii:

    przód: L - 0,41 , P - 0,49
    tył: L 1,48 . P 1,50

    Zbyt wiele mi to nie mowi , bo niespecjalnie wiem jakie parametry powinny byc prawidlowe, jedyne co mnie zastanawi to to czemu na przedniej osi roznica pochylenia sie zwiekszyla z prawej strony i czy to tak powinno byc. Zjadało mi bieznik od wewnetrznej strony . Oby teeraz było lepiej

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 730d Sportpaket
    Skąd
    Bad Durkheim
    ja juz nie raz dostalem szalu jak pojechalem cos zrobic przy aucie czy do niego kupic. pierwszy raz zj...... goscia od tapicerek, pytam przez tel jaka cena za obszycie kierownicy a on mowi 250. Ok to podjade to pogadamy i ustalimy termin itd. Na miejscu gosc mowi mi ze to bedzie jednak 350!! Juz rozzloszczony pytam czemu, umawialismy sie inaczej... Gos c mi na to ze nie wiedzial ze to mercedes!!! No to pytam jak przyjade zaraz mondeo to ile? 250 bo to nie mercedes... no to mi nerwy juz calkiem puscily i troche za duzo mi sie powiedzialo...
    Ale tak jest na kazdym kroku, juz sie troche przyzwyczailem i nie napadam na ludzi ale zaraz sie zawijam i jade tam gdzie mnie wala w rogi na bezczelnego.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Częstym powodem zużywania opon od wewnątrz są tuleje wahliwe ,szanujący się warsztat najpierw sprawdzi dokładnie zawieszenie.Cena za geometrię (przód+tył) od 120 do max 200zł.Czy w twoim przypadku jesteś pewny że z tyłem wszystko jest ok ?Myślę że na bank tuleje do wymiany.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez lukasz7 Zobacz posta
    Częstym powodem zużywania opon od wewnątrz są tuleje wahliwe ,szanujący się warsztat najpierw sprawdzi dokładnie zawieszenie.Cena za geometrię (przód+tył) od 120 do max 200zł.Czy w twoim przypadku jesteś pewny że z tyłem wszystko jest ok ?Myślę że na bank tuleje do wymiany.
    Pojechałem robic geometrie bo wymieniłem tuleje własnie i wahacz

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Korekty wymaga przód powinieneś mieć na + 0.06 +- 20 minut a masz na minusie,tył pochylenie masz na granicy mieści się w parametrach a ciekawo jak zbieżność tył powinna być - 0.05 +- 0.05minut jak zachowasz te parametry będzie wszystko ok
    Ostatnio edytowane przez lukasz7 ; 10-04-2013 o 10:37

  10. #20
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    @Riki

    w Zgorzelcu u dobrego speca ustawienie na urządzeniu HUNTER kosztuje 150 zl.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •