Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Licznik do 300km/h e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    43
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Wołów

    Licznik do 300km/h e38

    Witam.

    Czy ktoś z was wie z czego może być mój licznik? Myślałem że to jest licznik z bmw m5 e39 ale on jest inaczej wyskalowany (300km/h ma w innym miejscu). Chciałem w swoim zrobić inne podświetlenie ponieważ moje nie bardzo mi się podoba i nie wiem nawet do jakiego licznika, z jakiego auta szukać. Przeczytałem że w e38 liczniki są wyskalowane do 260km/h maksymalnie. Mój licznik sprawdziłem z nawigacją i wygląda na to że prędkość pokazuje ok.

    Tutaj zdjęcie licznika:
    http://imageshack.us/photo/my-images...61zamieni.jpg/


    Za dnia zrobię lepsze zdjęcia i wrzucę ale może coś już komuś to zdjęcie powie.

    Dzięki za pomoc.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    254
    BMW
    E38 V8
    Skąd
    Wyszków
    Jakas allegrowa tarcza :) Licznik sam w sobie mysle ze został oryginalny z e38, ktos dorzucił bardzie wyskalowana tarcze, a przekłamania nie bedzie, bo prędkosc dodana jest dalej na tarczy a nie zwężony i przeskalowany zakres jak w M5 :)
    Wierny marce :) E30 & 7er V8 w manualu

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    43
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Wołów
    No właśnie nie wydaje mi się żeby same tarcze były zmienione... licznik wygląda na oryginalny albo ktoś się bardzo napracował aby tak wyglądał.

  4. #4
    marcin.b11
    Gość
    wg mnie ktoś się bawił przy nim tak jak kolega wcześniej mówił tarcze z allegro m-power z większą skala bo tradycyjnie e38 ma 250km/h a drugi fakt widać chromowe ramki które też planuje zakupić do siebie

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Mam podobny licznik:

    http://imageshack.us/f/832/licznika.jpg/

    Mój samochód już z takim został sprowadzony do PL. Też wygląda profesjonalnie, chociaż zbyt wyraźny przy pomarańczowym podświetleniu nie jest. Oprócz niego mam w aucie kilka innych modyfikacji (n.p. brak ogranicznika), więc podejrzewam, że zostały one wykonane kompleksowo w jakimś warsztacie tuningujacym za granicą.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    O matko...jak możecie w takie bajki wierzyć. Jeśli miała by mieć na blachach 300 to był by on wyskalowany tak jak w m5. Wiadome że będzie Ci dobrze pokazywał ale tylko do 250km/h.

    Moim zdaniem takie coś wygląda gorzej niż źle.... Szkoda że na obrotomierzach nie dodali wam jeszcze na 8t

    Jak by to wyglądało tak to bym się zgodził http://otomoto.pl/bmw-740-4-7-hartge...C28652270.html

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Hartge robi w aucie trochę więcej, niż tylko logo na zegarach ;-) Ja akurat nie miałem wpływu na to jak wygląda licznik w moim aucie, bo z takim kupiłem. A to, czy jest ładniejszy, niż oryginał, to rzecz gustu. Ja się już przyzwyczaiłem i zmieniać nie będę.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Faktycznie, po przeróbce wygląda fatalnie. Jeszcze dodać 320 i 340 = licznik zamknięty!:D
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    43
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Wołów
    Ja też za duzego wyboru nie miałem bo z takim licznikiem auto kupiłem... Tylko tak jak wnioskuje z wypowiedzi to jak wywale te tarcze i zamontuje wyskalowane do 240 powiedzmy to nie powinno być problemów z jego działaniem? Ciężko jest te tarcze wymienić?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Raczej zwykły śmiertelnik poradziłby sobie z wymianą, gdyby nie wskazówki. Dlatego ja wolałem polubić ten licznik, mimo, że na forum się nie podoba, niż cokolwiek zmieniać ;-)
    Wskazania mam w porządku. Jedyne, co mógłbym mu zarzucić, to właśnie poświata na zegarach, która może się podobać, ale zmniejsza czytelność wskazań, bo wskazówki zlewają się z tłem.

Podobne wątki

  1. Licznik w E38
    Przez Piter30 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 21:43
  2. 4.0d 300KM
    Przez ACS w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-11-2009, 05:59
  3. [tuning] LICZNIK E38
    Przez DMC2007 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2008, 08:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •