Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [ elektronika] kluczyk gubi kod?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    LĄDEK-ZDRÓJ

    [ elektronika] kluczyk gubi kod?

    Proszę o pomoc ,lub jakaś podpowieć.Otóż problem polega natym iż kluczyk prawdopodobnie to on gubi kod.Robiłem ze 30 razy sekwencje kodowania i za każdym razem to samo.Mianowicie po zaprogramowaniu kilka sekund kluczyk funkcjonuje poprawnie (otwiera ,zamyka auto)nastepnie poprostu umiera.Zmieniłem dwa zestawy baterji lecz nadal bez zmian.Prosze o pomoc iz góry DZIĘKUJE.
    God, be the care ME ...

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    LĄDEK-ZDRÓJ
    Panowie oraz(panie),problem został weliminowany usterka pilota w kluczyku znaleziona naprawiona teraz wsio pracuje ok.
    God, be the care ME ...

  3. #3
    TO podziel się z nami jaka była przyczyna może ktoś kiedyś będzie mial podobny problem to sobie poradzi :D

  4. #4
    Sadze ze wewnetrzne zwarcie w kluczyku. Mam to samo ale u mnie pojdzie nowy..
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    LĄDEK-ZDRÓJ
    Witam.Otóż ,nie było zwarcia jak wcześniej pisałem on się inicjował lecz po kilku sekundach poprostu centralny przestawał reagować na komende pilota w kluczyku.Postanowiłem rozlutować wewnętrzną płytke drukowaną od anteny by weliminować jakieś uszkodzenia mechaniczne(przepalona ,naderwana )ścieszkana płytce.Po ogledzinach udałem się do elektronika ,który stwierdził iż jeżeli pilot sie inicjuje swieci dioda informujaca o wysyłaniu kodu lecz po chwili centralny nie odbiera komendy z pilota to na 100% uwałił sie układ scalony w pilocie (podtrzymanie pamięci).Postanowiłem złożyć całośc i pogodzić się z tym faktem.Po złozeniu i prubie inicjacji kluczyk zaczoł pracować jak wczesniej lecz cały czas utrzymuje pamięć i funkcjonuje.Moje podejrzenie po tej operacji padło na dwa styki od anteny w kluczyku które są wlutowywane w płytke czyli tak zwany (zimny lut)Trzymam się tej tezy dlatego iż jeśli kluczyk cały czas ma napięcie świeci dioda (pulsuje) sygnalizująca prace nadajnika ,a centralny nie reaguje i dodam że wykonałem tylko cztery luty dwa od blaszek pod baterie i dwa od ANTENY i wszystko wruciło do normy to na 100% zimny lut w punkcie połączenia anteny z płytką.
    God, be the care ME ...

  6. #6
    Gratuluje!!!

    Dobrze ze sie udalo. Mnie jednak czeka wymianka...
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •