Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Odma i przepływka pytania

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19

    Odma i przepływka pytania

    Powitać,
    Przy okazji ściągania kolektora ssącego, wymieniłem odmę. Przed wymianą po wyciągnięciu bagnetu nie było ssania, po wymianie na nową z ASO, jest ssanie i słychać gulgotanie (bardzo słabe) z otwartego bagnetu olejowego. Uszkodzona nowa odma? Drugi raz ściągałem kolektor, wszystko było podłączone dobrze. Czy może zdechł separator oleju pochowany w silniku ?

    Druga sprawa, do jakich wartości powinna dochodzić sprawna przeplywka, parametr total air consumption HLM w INPA.
    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 07-04-2013 o 01:35
    e38 m62TUb44 740i

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Nie interesujecie się czy macie sprawne odmy i przepływki :D ?
    e38 m62TUb44 740i

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Z tego co słyszałem, ten stożkowaty separator raczej jest long life i jakoś widocznie nikt nie musiał jeszcze go wymieniać.
    Widziałem natomiast zdjęcia zapaskudzonego jakimś mazutem na necie. Wierz mi, całe noce rozmyślam od tego momentu, czy u mnie też jest już jakiś osad na separatorze.

    Może gulgocze bo to V8? Może słychać wracające powietrze wewnątrz silnika?
    Jeśi nie kopci, nie kuśtyka, jeśli jedzie żwawo, to bym się tym nie przejmował

    Wartości dla przepływomierza zazwyczaj oscylują wokół tych obliczonych przez komputer pokładowy. Jeśli brak jest odczytów lub są one wysoce nieprawdopodobne, to pierwszy znak, że przepływomierz jest walnięty.
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Na wolnych silnik troszkę mi nierówno pracuje, nie wiem czy to może być odma czy znowu któryś z przewodów wiązki silnika dogorywa.... Przy normalnej jezdzie jest wszystko git
    e38 m62TUb44 740i

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A niby jak miała by ta wiązka rozpoznać, przy jakich obrotach ma kuśtykać, a przy jakich działać dobrze?
    Może masz słabe ładowanie alternatora, może kiepskie świece, może małe ciśnienie, może wtryskiwacz niedomaga, może przy jednym cylindrze słaba kompresja, może źle spasowana uszczelka kolektora ssącego.. Przyczyn może być na pęczki.
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Czujniki położenia wału, wałków - nowe z ASO, Świece NGK nowe, Cewki Bosch - nowe, Lambdy Bosch - nowe, uszczelki pod kolektorem ssącym - nowe ASO - nie ciągnie lewego powietrza, alternator w normie, mam LPG i PB - identycznie działa na jednym i drugim.
    e38 m62TUb44 740i

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Masa powietrza na dobrze zagrzanym silniku i wyłączonej klimie to około 18-21 kg/h. Jak jest mniej to albo przepływka albo dziura w dolocie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tomaszeklolek Zobacz posta
    Czujniki położenia wału, wałków - nowe z ASO, Świece NGK nowe, Cewki Bosch - nowe, Lambdy Bosch - nowe, uszczelki pod kolektorem ssącym - nowe ASO - nie ciągnie lewego powietrza, alternator w normie, mam LPG i PB - identycznie działa na jednym i drugim.
    sprawdź jak chodzi na samej benzynie po resecie ustawien: po odlaczeniu aku na 15-20 minut (reset ustawień) i przejechaniu 50-100 km na benz samej

    świece: właśnie parę dni temu wyczytalem że zaplon gazu jest trudniejszy, szczególnie na niskich obrotach , więc wymaga np. 30-50% wyższego napięcia na cewce i mogą nie wyrabiac, przeczytałem to w 8? stronicowym folderze ngk odnośnie serii świec LPG (LPG1). są tam też wykresy napięć zapłonu.

    co do nieszczelności, uszczelki przepustnicy i odmy i ta rurke po kolektorem też wymieniales?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    [...]
    co do nieszczelności, uszczelki przepustnicy i odmy i ta rurke po kolektorem też wymieniales?
    Ooooo... tą rurkę pamiętam u siebie - aż kupiłem nową, choć to przecież alu. Ale była jakoś nianaturalnie pogięta (pewnie gazownicy)..
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Rurki nie wymieniałem, wygladala ok.
    e38 m62TUb44 740i

Podobne wątki

  1. Przepływka ?
    Przez tomaszeklolek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-03-2019, 06:52
  2. [silnik] Przepływka E32
    Przez Dembiec w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-09-2011, 21:54
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 12:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •