Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Wiosenny problem z LPG?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź

    Wiosenny problem z LPG?

    Witajcie. Na początek napiszę że mam instalację Prinsa w M60B40 która do tej pory chodziła bez zastrzeżeń, filtry wymieniane co 20,000km na oryginalne Prinsa w serwisie Prinsa :P
    Ostatnia wymiana filtrów miała miejsce na krótko przed świętami. Zaraz po tym zatankowałem do pełna w Poznaniu i pojechałem do Łodzi (230km). Na miejscu trochę ponad 600km na krótkich trasach na paliwie z Łodzi i okolic (tankuję tylko na BP bo zbieram punkty) i wtedy zaczęły się problemy.
    Wszystko jest OK kiedy przy przyspieszaniu wciskam delikatnie pedał gazu. Jednak kiedy chcę żwawiej ruszyć spod świateł i wciskam pedał głębiej to auto zaczyna - mówiąc niefachowo - rwać. Początkowo myślałem że to skrzynia już się kończy ale potem zaobserwowałem że problem występuje tylko przy jeździe na LPG. Kiedy chcę szybciej przyspieszyć to auto dostaje muła i zaczyna się dławić. Są momenty, że na ułamek sekundy ożyje i obroty poszybują w górę jak powinny, ale po chwili znowu dostaje czkawki.
    Ostatnio z tym problemem spotkałem się jesienią ubiegłego roku. Od tamtej pory wszystko było OK aż do teraz.

    Moje tezy:
    1) Któryś z elementów instalacji LPG wymaga naprawy/wymiany (jeśli by tak było to problem nie pojawiłby się tak nagle tylko wcześniej byłyby oznaki tego że coś jest nie tak)
    2) Któryś z elementów układu zapłonowego wymaga naprawy/wymiany (to samo)
    3) Trafiłem na paliwo niskiej jakości? (zobaczymy czy po tankowaniu w Pozku się poprawi)
    4) Na zimę gaz LPG był wzbogacony i problem mógł nie występować, a z nadejściem wiosny (kalendarzowej) na stacjach zaczął pojawiać się gorszy gaz? (to by wyjaśniało czemu na czas zimy problem znikł)

    Co myślicie?

  2. #2
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Jeśli tylko na gazie jest kłopot to skupiłbym się najpierw na tej instalacji.
    Są różne teorie odnośnie gazu zimowego i letniego. Niektórzy zalecają regulację instalacji zarówno po przejściu na gaz zimowy i kolejną po pojawieniu się gazu letniego.
    Jedź na regulację instalacji, sprawdzą czy reduktor trzyma ciśnienie oraz skontrolują wtryskiwacze. Może w tych elementach jest problem.
    Osobiście tankuję na BP i zero problemów. Ostatnio na Orlenie i też bez kłopotów.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kolego mam tak samo na LPG.
    Zastanawiałem się czy to nie gaz z BP.

    Mam nowy reduktor, który zrobił może 7tkm (i filtry też).
    Wydaje mi się, że to kwestia zimowej mieszanki LPG. Ostatnio pytałem podczas tankowania, czy to już letnia mieszanka, to facet od pistoleta powiedział, że zimowa przecież jest lepsza...

    Jak widzimy, chyba jednak nie.

    Na Twoim miejscu poczekałbym aż będzie lepsza proporcja propan/butan i wtedy sprawdził czy problem zniknął.
    Ja tak chcę właśnie zrobić.
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Myślę, że to kwestia gazu. Zatankuj gdzie indziej i zobacz co się dzieje. Na wiosnę można zrobić kalibrację ponowną, ale akurat w przypadku Twojej instalacji to mało prawdopodobne żeby coś się samo "poprzestawiało".

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Kolego mam tak samo na LPG.
    Zastanawiałem się czy to nie gaz z BP.

    Mam nowy reduktor, który zrobił może 7tkm (i filtry też).
    Wydaje mi się, że to kwestia zimowej mieszanki LPG. Ostatnio pytałem podczas tankowania, czy to już letnia mieszanka, to facet od pistoleta powiedział, że zimowa przecież jest lepsza...

    Jak widzimy, chyba jednak nie.

    Na Twoim miejscu poczekałbym aż będzie lepsza proporcja propan/butan i wtedy sprawdził czy problem zniknął.
    Ja tak chcę właśnie zrobić.
    Ja tankuję na shellu albo lukoilu, raz miałem dziwne objawy po tankowaniu na orlenie, zalałem znowu na lukoilu i przeszło. Prawda jest taka, że gaz w ogóle na stacjach jest średniej jakości i to zależy jak się trafi. Jak auto jeździło sprawnie i po tankowaniu zaczęły się cyrki, to stawiam tylko na jakość gazu.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Mały apdejt. Okazuje się, że problem występuje również na benzynie, ale na gazie jest zdecydowanie gorzej. Na Pb auto jakoś lepiej sobie radzi z dławieniem się, poza tym występuje ono tylko w niskim przedziale obrotów 800-1500. Ciekawe co się mogło stać. Wieczorem podepnę komputer i może coś uda mi się zobaczyć...

  7. #7
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Może sprawdź najprostszą rzecz jak filtr powietrza :)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez neonunit Zobacz posta
    Mały apdejt. Okazuje się, że problem występuje również na benzynie, ale na gazie jest zdecydowanie gorzej. Na Pb auto jakoś lepiej sobie radzi z dławieniem się, poza tym występuje ono tylko w niskim przedziale obrotów 800-1500. Ciekawe co się mogło stać. Wieczorem podepnę komputer i może coś uda mi się zobaczyć...
    Świece? Cewka? Przewody? Sprawdź elementy układu zapłonowego na początek.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Moim zdaniem problemy z benzyną wynikają z adaptacji na LPG. Widocznie tak kiepski LPG, że komp próbuje jakoś przepalić to paliwo i przestawia adaptację.
    No a przy powrocie na benzynę znowu ustawienia mu nie pasują i szwankuje.

    U mnie bulgot jakby na 7 garnkach jest czasem w zakresie obrotów podczas gwałtowniejszego ruszania z 2. biegu spod świateł (ale nie takiego pałowania - choć wtedy są już zająknięcia). Nie dzieje się to zawsze więc nie jest to jakoś upierdliwe. Na benzynie z kolei wymiata aż łeb urywa. I to jest dla mnie najważniejsze, że z silnikiem wszystko jest OK. LPG i tak wylatuje u mnie jak skończy się legalizacja butli za 3 lata.

    Jestem ciekaw, kiedy będzie letnia mieszanka LPG, na której miałem przecież robioną kalibrację LPG.
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Od 1 kwietnia powinna być już letnia mieszanka LPG

Podobne wątki

  1. [silnik] Problem z lpg
    Przez 100szczesny w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 14:52
  2. Problem z tankowaniem LPG
    Przez GRABA730i w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 13:58
  3. Problem z LPG zavoli tomasetto w e38.
    Przez kavsky w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 07:46
  4. Wiosenny mini foto-spot Warszawa
    Przez WojtekD w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 13:47
  5. sobota 04.04.2009 ZGORZELEC Spot Wiosenny ....
    Przez Sebek w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 07:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •