Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: szarpie samochodem kilka minut na zimnym m30b30

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    76
    BMW
    730
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    szarpie samochodem kilka minut na zimnym m30b30

    uporalem sie z wiekszoscia usterek w silniku, pozostalo tylko szarpanie na zimnym. kopulka, palec nowe, przeplywomierz drugi, czujnik temp. wody nowy, czujnik temp powietrza zasysanego podpiety nowy pod przeplywke, lewego powietrza szukalem nie znalazlem. zostal krokowy do wymiany, widac ze byl rozbierany, byc moze on jest tu winowajca.
    na zimnym silniku zaczne odrazu jechac po minucie szarpie autem bardzo mocno, uspokaja sie po przejechaniu paru kilometrow. jak jest cieply mozna powiedziec jest ok, minimalnie nie pracuje rowno.

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    W takim razie szczelność dolotu, bądź przepuszcza gdzieś krokowy. Zdjąć kolektor, założyć nowe uszczelki i pomyślimy dalej.

    Grzałka sondy lambda grzeje, czy nie?

    Co pokazuje komputer?
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    76
    BMW
    730
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    na kompie wyskakuje blad sondy lambda i kontrola sondy lambda. Ale obserwując napiecie sondy, ladnie reaguje i oscyluje, wiec może bledy wyskakują przez lpg.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Błąd lambda control oznacza, że sonda wychodzi poza zakres pracy. To oznacza, że masz mieszankę, która nie jest stechiometryczna. Zazwyczaj jest to spowodowane lewym powietrzem, lejącymi wtryskami bądź źle pracującą sondą lambda.

    A jak masz LPG to więcej nie pomogę, bo usterek może być więcej.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    76
    BMW
    730
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    lpg mam staga 300 isa2 wtryski hana, wiec mysle ze gaz jest dobry i nie wpływa zle na silnik

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    7
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Warszawa
    Cześć,

    Ja miałem u siebie instalację gazową II generacji jak kupiłem auto, pomimo wszelkich starań strzelił mi gaz - oczywiście przepływomierz szlag trafił. Postanowiłem sam naprawić przepływkę, ale jako że dopiero uczę się swojego samochodu zajęło mi dłuższy czas wyregulowanie pracy silnika do zadowalającego poziomu. Najwięcej problemów miałem właśnie z trzęsącą się budą na wolnych obrotach przy zimnym silniku oraz przy dodawaniu gazu. Sprężynkę nastawiałem w miarę możliwie najluźniej na ząbkach tak długo, aż pracował w miarę równo i nie czuć było nieprzepaloną benzyną. Potem zaczęła się zabawa z regulacją powietrza - śruba pod spodem przepływki. Tam ustawiałem ją ok godziny, aż naprawdę osiągnąłem efekt lepszy niż przed strzałem.

    Może problem tkwi tutaj? Skąd wziąłeś przepływkę?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    7
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Warszawa
    A i dodam, że na gazie już nie jeżdżę. Będą fundusze na dobrą sekwencję, będzie pewnie i gaz. Póki co wir w portfelu

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    76
    BMW
    730
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Jak kupilem auto przeplywka byla posklejana, klapka wygieta. Kupilem druga z allegro z samochodu ktory nie jezdzil na gazie i narazie nie ruszam przeplywki.
    Zastanawia mnie czy przez silniczek krokowy nie bierze lewego powietrza?
    Na kompie gazowym wartosc podcisnienia waha sie w okolicach 0,46, czas wtrysku 4,6. Czy ktos ma sekwencje i moglby mi podac wartosci podcisnienia, czasy wtrysku na wolnych?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław
    W tym tygodniu powinienem dostac interfejs do LPG to w weekend Ci podam jakie mam parametry w m30b35.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar gsm191
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    95
    BMW
    e38 m60b30
    Skąd
    Nowy Sącz
    Oto moje czasy wtrysków z m30b30



    U mnie strasznie wysokie czasy wtrysku ale silnik pracuje jak ''pszczółka'' żadnych falowań zarówno na ciepłym jak i na zimnym. Też miałem problem z falowaniem na wolnych i po wymianie wielu części wziąłem się za przepływkę. Na benzynie lepiej chodzi mi gdy spręzyna była ''twardsza'' a na lpg lepiej chodziło gdy była bardziej miekka. Dlatego poprawiłem parametry instalacji LPG i po problemie. Nigdy nie wiadomo jaka przepływkę kupisz. Większość jest już przepracowanych. Możesz jeszcze spróbować przy falowaniu zdjąć gumę od filtra i sróbokrętem poruszać klapkę od przepływki i zobaczyć co się będzie działo
    Ostatnio edytowane przez gsm191 ; 09-04-2013 o 12:10

Podobne wątki

  1. 740d szarpie
    Przez blitz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 09:21
  2. e32 trzęsie samochodem
    Przez benyhp w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 28-05-2012, 22:05
  3. Czołówka z samochodem...
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 20:23
  4. 725TDS szarpie...
    Przez mulder__ w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 21:01
  5. witam ponownie :) tym razem z samochodem E38 4,4
    Przez spinacz w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-01-2009, 10:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •