Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Przewody WN Sentech - dołożenie impulsatora

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław

    Przewody WN Sentech - dołożenie impulsatora

    Witam.
    Już jakiś czas temu wymieniłem przy okazji pękniętej kopułki cały układ zapłonowy (kopułka i palec BOSCH, świece irydowe DENSO, przewody SENTECH).
    Pożałowałem trochę na kablach (160zł) bo 700 zł za chyba Beru czy Bremi z impulsatorem to trochę przydużo.
    No i pytanie czy da się rozdzielić przewód Sentecha nie uszkadzając go? Poprzedni przewód (chyba Bremi) miał gwint więc z rozdzieleniem go nie było problemu.

    Jakie macie wskazania chwilowego spalania na wolnych obrotach na OBC? U mnie oscyluje między 2.9-3.1, czasami 2.7-2.9 l/h na P. na D mam ok 3.5-3.6.
    Wydaje mi się, że jest to trochę dużo i ma związek z mocnymi wibracjami silnika przenoszonymi na bude i wypadaniem zapłonów.
    Wrzucę parę screenów z DISa:
    z impulsatorem
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b70f1a79a.html
    bez impulsatora (akurat tu dłuższy czas wtrysku bo jest trochę zimny silnik, na rozgrzanym ok. 3ms)
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e7359399b.html
    Ostatnio edytowane przez Trolcio735 ; 04-04-2013 o 19:25

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Sentech się nie nadaje, bo w naszych autach potrzebne są przewody z miedzianym rdzeniem i rezystorami. Sentech takich nie produkuje, tutaj rezystancję, a w zasadzie impedancję tworzy spiralny oplot wokół rdzenia węglowego. Impedancja zmienia się wraz z obrotami, a co za tym idzie mamy modulowane obrotami obciążenie dla cewki, a co za tym idzie zmienną moc dostarczaną do świecy. Pomijam izolacje, bo w nowych przewodach powinna być ok, nawet w Sentechach.

    Z tanich polecam Janmor, są wykonane dokładnie tak jak powinny, z przyczyn ekonomicznych jeżdżę na zestawie HR14 dla M70 i są absolutnie bez zarzutu już od lat. Beru tutaj to około 1,5kPLN i to mnie skłoniło do eksperymentów. A że jestem elektronikiem, pomierzyłem rezystancje, izolacje, postanowiłem założyć i nie żałuję.

    Musisz pamiętać, że musi być rdzeń miedziany z rezystorami.

    Jednakże z tą ceną przewodów Beru dla M30 trochę przesadziłeś, spokojnie dwa lata temu kupowałem za 500 PLN.

    Impulsator nie pomoże Ci na nierówne obroty i wypadanie zapłonów, w zdrowym układzie poza nieco większym spalaniem, nie zauważysz różnicy czy jest wpięty, czy nie.

    Zmień te przewody i wtedy daj znać.

    Spalanie na jałowych masz dobre, powinno być nieco poniżej 3l/h bez włączonej klimy na rozgrzanym silniku z impulsatorem.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 04-04-2013 o 19:57
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Ttrol Beru to 780zł dla M30 dokładnie chyba kupowałem do swojej, Sentecha nigdy nie stosowałem w żadnym samochodzie ale wiem że te przewody nowe potrafią iskrzeć, było się już pochytrzyć na NGK za ok, 300zł impulsator nie jest tak konieczny, jednak lepiej by był.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Qurcze chłopaki, gdzie Wy kupujecie te części, na szybko sprawdziłem za ile mogę mieć te Beru teraz i jak w dym wychodzi mi 530 PLN.

    Chyba zacznę handel na forum :)
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    rzeczywiście w intercarsie są te przewody teraz w przedziale 480-550zł są dwa typy. No cóż widać staniały ja kupowałem w tamtym roku, Więc jeszcze raz za taką cenę tym bardziej bym się nie zastanawiał bo to bardzo istotna część a Beru mówi samo za siebie. Renoma i pierwszy montaż nigdy nie miałem problemów z beru nawet do starych samochodów wartych 2 tyś kupuje podzespoły zapłonowe beru żeby mieć pewność.

Podobne wątki

  1. [elektryka] Dołożenie PDC
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 17:07
  2. [pozostale] dołożenie webasto
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 19:13
  3. Sprawdzanie IMPULSATORA na przewodach WN
    Przez arrow w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 21:09
  4. dołożenie navi
    Przez konrad1654 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-07-2011, 17:02
  5. Dołożenie Navi!
    Przez kataniarz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 23:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •