Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Zamienniki kontra oryginały

  1. #1
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory

    Zamienniki kontra oryginały

    Panie i Panowie,

    ciekawi mnie statystyka i praktyka odnośnie stosowania zamienników i oryginalnych części.

    Jak kto praktykuje, co stosuje tylko w oryginale, a co w zamiennikach? Kto zaopatruje się tylko w ASO, a kto nie...?

    Zamienniki z postów poniżej:
    - przednie łączniki stabilizatora (polskie, wzmacniane) - 22zł/szt.
    - zbiorniczek płynu wspomagania - 29zł Maxgear
    - czujnik zużycia klocków - 20zł/szt.
    - termostat E65 - 140zł
    Ostatnio edytowane przez ratovnik ; 05-04-2013 o 21:47

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    wszystko zależy od rodzaju części. jeśli elektryczne to orginał i niestety używka ze względu na zaporowe ceny aso np. pompa abs - nowa około 5kzł, używka max 50zł. wiele zamienników to orginały w innym pudełku. Ale np. czujniki abs czy wałka,wału tylko nowe orginał, tanie zamienniki nie działają.

  3. #3
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Są części które kupuje w zamienniku bo nigdy się na nich nie zawiodłem a są cześci takie jak np. chłodnice które tylko w oryginale widzę.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Panowie się drapią trochę ale temat wcale nie jest głupi...faktycznie warto wiedzieć jakie zamienniki są dobrej jakości...ja np końcówki stabilizatora kupiłem polskiej produkcji podobno wzmacniane bo robione na polskie drogi...jak narazie kilka mcy jazdy i jest OK a jak padną to tylko 22 zł za szt. a wymiana banalnie prosta.Natomiast jezeli chodzi o takie rzeczy jak filtry oleju to kupuję tylko ori jak również termostaty do swoich aut...wahacze bumerangi kupiłem bodajże SR-Line i chyba z 7 tyś km przejechane i jak narazie wszystko sztywne jak należy...nie będę kozakował,że wszystko kupuję ori bo tak nie jest.Jeżeli decyduję sie kupić coś w zamienniku to najpierw śledzę Forum aby zasięgnąć opinii i dlatego takie tematy jak ten wydają sie być przydatne...Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Ja jestem nawet za poprawianiem fabryki! I tu już zaczyna się tuning. Oczywiście zdrowy i przemyślany. Np. swap silnika, zmiana skrzyni z auto na manual, a nawet adaptacja części z innych modeli, marek lub części dorobione. Np. ciekawy temat na forum jak wyeliminować niewygodny miecz, rezystor do dmuchawy.

  6. #6
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Dobra , temat przeczyściłem.
    Prosze o powstrzymanie się od głupich komentarzy.

    Wszystkich wychylających się będe nagradzał i nie będę patrzył czy to VIP czy nie :D :D

    A jak ktos fest podpadnie to nie wiem czy do Zlotu nie odpocznie :D :D
    Ostatnio edytowane przez Bezi ; 04-04-2013 o 20:53
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Dzięki, więc chcąc się podzielić musze pisać PONOWNIE :)

    Czujniki zużycia klocków - zamiast oryginału 50PLN kupiłem chińszczyznę po 20, działa jak należy.
    Sprężyny tył K+F wzmacniane przy 728i ze 100l butlą gazu w bagażniku autko stoi jak nowe i komfort zachowany.

  8. #8
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    A ja zbiorniczek wspomagania za 29zł ;) wizualnie zero różnic z tym fabrycznym pod maską :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Czasem zamiennik, to ta sama część, którą stosuje BMW, a jest dwu, trzykrotnie tańsza przez brak znaczka.
    W swojej E32 założyłem amortyzatory Monroe Sensatrack i zapewniam, że były lepsze od oryginalnych BMW (Sachs), następnym razem posłuchałem porad, co do super jakości i srodze zawiodłem się na Kayabach, które wytrzymały 15 tys. km, a po wymontowaniu zobaczyłem, że zardzewiały nawet w tak krótkim czasie...
    Są części w samochodach, które producentowi się po prostu "nie udały" i wręcz należy je zastąpić zamiennikami.
    Ktoś pisał na temat nagminnie cieknących chłodnic i że należy wymieniać je na oryginał.
    Pytam, po co, skoro właśnie oryginał cieknie po paru latach ? Może lepiej sprawdzić, który zamiennik nie posiada tej wady ?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Kolego ten post nic nie wnosi akurat.
    Ratovnik: byłbym za tym, jak byś zrobił listę zamienników wartych kupna w pierwszym poście i aktualizował ją.

Podobne wątki

  1. BMW 750i pytanie o katalizatory-zamienniki
    Przez impex w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 09:27
  2. [elektronika] Syrena alarmu - jakieś zamienniki?
    Przez brunoz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 14:57
  3. Olej do automatu ZF5HP24 i popularne zamienniki ...
    Przez technics w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 20:11
  4. BMW kontra reszta świata...
    Przez Słowik w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 10:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •