Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Fabryczne Hi-Fi , próba przywrócenia funkcjonalności.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    13
    BMW
    E32
    Skąd
    Tychy

    Fabryczne Hi-Fi , próba przywrócenia funkcjonalności.

    Po zmianie samochodu z E30 na E32 natknąłem się na kilka "fuszerek" po poprzednim właścicielu, nie ukrywam, że z większością sobie radzę, jednak z elektroniki i nagłośnieniem nie miałem za wiele do czynienia i chciałbym zasięgnąć porady.

    Mianowicie z tego co mi wiadomo mój egzemplarz E32 jest wyposażony w system fabryczny Hi-Fi o czym też świadczy wzmacniacz w bagażniku, w samochodzie jest zainstalowane radio Panasonic i jest "konwersja" na ISO (konwersja to za dużo powiedziane bo jest jest kłębek taśmy i kabelków).

    Zacząłem wstępnie lokalizować co i jak jest to poinstalowane i doszedłem że są położone nowe przewody do głośników z przodu tj do boczków i wysokotonowych w desce a w parze z tym idzie zapewne ominięcie fabrycznego wzmacniacza, dodam że kolumny z tylnej półki zostały usunięte i nie mam ich niestety.

    Do sedna i pytań.

    1. Chciałbym na obecnym radiu przywrócić funkcjonalność nagłośnienia, tj uzupełnić braki w półce oraz uruchomić amp. i tu jest pytanie jak wyglądał fabryczny zestaw głośników w tylnej półce gdyż mam tam ramkę i dwie pary przewodów tak jakby jedna była do syczka i druga do niskotonowego głośnika -czy to jest dobre rozumowanie? dodatkowo jakie są parametry głośników z tyłu (wymiary-moc-opór)

    2. Czy fabryczny AMP będzie współpracował z niefabrycznym radiem?
    3. Jeżeli zabieg ten nie ma prawa bytu to w tym układzie jakie zastosować zwrotnice na przód i tył jeżeli położę nowe kable (no chyba żeby zastosować głośniki dwudrożne z tyłu?), dodam że głośniki z produ to fabryka wiec z tego co kojarzę to każdy z nich ma po 4Ohm indepencji.


    Serdecznie pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zagor71
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    113
    BMW
    740iL e32 93'. 635CsiA e24 85'
    Skąd
    katowice
    " Chciałbym na obecnym radiu przywrócić funkcjonalność nagłośnienia, tj uzupełnić braki w półce oraz uruchomić amp. i tu jest pytanie jak wyglądał fabryczny zestaw głośników w tylnej półce gdyż mam tam ramkę i dwie pary przewodów tak jakby jedna była do syczka i druga do niskotonowego głośnika -czy to jest dobre rozumowanie? dodatkowo jakie są parametry głośników z tyłu (wymiary-moc-opór)"

    Niedalej jak wczoraj zacząłem sie takie zestawu pozbywac.Mój został juz okrojony przez poprzedniego właściciela ze zmieniarki cd oraz jednostki sterującej czyli kasieciaka.Tak twoje rozumowanie dobrym jest:DWrzuce zdjęcia jak wygląda maskownica z wersji hi-fi jest tam głośnik 130mm oraz miejsc na dwa małe z tym że ja mam tylko jeden(jak na zdjęciu)

    2. "Czy fabryczny AMP będzie współpracował z niefabrycznym radiem?"Tego nie wiem,moze ktoś dobrze obeznany sie wypowie.

    3. Jeżeli zabieg ten nie ma prawa bytu to w tym układzie jakie zastosować zwrotnice na przód i tył jeżeli położę nowe kable (no chyba żeby zastosować głośniki dwudrożne z tyłu?), dodam że głośniki z produ to fabryka wiec z tego co kojarzę to każdy z nich ma po 4Ohm indepencji."

    Ja pozbywam sie ori razem z wiązką i kłade kable ekranowane kruger(jakos na forach rzadko ktos zauważa ze ori instalacje w starszych bmw nie są ekranowane)radio planowo jvc kd-x40,tył zestaw separowany hertz (130mm i tweeter),przód tak samo plus aktywny subwoofer pod siedzenie(grubość 70mm)peying nb-4000 i jesli bedzie konieczne jakis wzmacniacz:D

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zagor71
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    113
    BMW
    740iL e32 93'. 635CsiA e24 85'
    Skąd
    katowice


    Tak wygląda zestaw z tyłu,ori głośniki i tweetery,nie jestem pewny jednak co do dwóch pozostałych miejsc (u mnie tylko z jednej strony jest zamontowany głośnik z inną wtyczką)może od telefonu? tak wygląda od spodu


  4. #4
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Ten jeden głośnik to gong tylny od PDC. Obudowa z drugiej strony jest po prostu symetryczna gdyż nie występował tam dodatkowy głośnik. Hi-Fi w E32 składał się zawsze z 10 głośników. Jeśli chcesz dobre nagłośnienie oryginalne to proponuję rozejrzeć się za kompletnym zestawem Bavaria C Professional RDS :-)
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    1. Pomierz średnice otworów w półce i dobierz głośniki do jednostki sterującej jaką chcesz zastosować (oczywiście 4Ohm każdy i najlepiej w zestawie bo wtedy zwykle są odpowiednio dobrane by przenosiły "pełne" pasmo i masz zwrotnicę w zestawie).
    2. Na pewno będzie, w latach produkcji E32 transmisja cyfrowa nie była jeszcze stosowana w instalacjach audio samochodów.
    3. Patrz pkt. 1

    W zasadzie jesteś w całkiem dogodnej sytuacji bo jak się sprężysz to Twoja tylna półka zagra na prawdę ładnie :)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    13
    BMW
    E32
    Skąd
    Tychy
    @zagor 71, dzięki za dokłądne FOTO, moja półka jest pozbawiona tychże ramek (zastanawialem sie jak wrzucic tam tweetery i juz jest jasne), jezeli pozbywasz się tego zestawu to może moglibyśmy pójść jakoś na układ, chętnie poznałbym twoją ofertę na kompletny tył.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zagor71
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    113
    BMW
    740iL e32 93'. 635CsiA e24 85'
    Skąd
    katowice
    No właśnie rzecz w tym ze pozbywam sie wzmaka,tunera i wiązki oraz telefonu ,ori maskownice zostawiam dla siebie i zestawów separowanych Hertz:D

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6
    BMW
    e34
    Skąd
    Panki
    Dawno temu też odtwarzałem oryginalne hifi na 10 głośników w e34 ,chociaż wiązki były mocno pocięte.
    Bardzo pomogła mi wtedy ta strona
    http://elektron.pol.lublin.pl/users/...ble/dolkab.htm
    Po jakimś czasie jednak zdecydowałem się na własny projekt audio.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zagor71
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    113
    BMW
    740iL e32 93'. 635CsiA e24 85'
    Skąd
    katowice
    Może jakieś szczegóły co do planu car audio?Jak skoncze swoj projekt opisze co i jak ale bez fotorelacji niestetyBo jakoś zawsze zapominam jak sie zabieram za to
    Ostatnio edytowane przez zagor71 ; 29-04-2013 o 07:44 Powód: błąd

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6
    BMW
    e34
    Skąd
    Panki
    Plan car audio też robiłem dawno i szczerze to nigdy w 100% nie skończyłem.
    Tak jak sobie przypominam
    Radio Becker 7969,
    Na przód wzmacniacz 6-kanałowy z aktywnymi zwrotnicami.
    Głośniki przewijały się bardzo różne w moich eksperymentach.
    Tył tylko sub szybki ,punktowy.
    Przed skończeniem powstrzymała mnie głównie obawa zniszczenia oryginalnego wnętrza mojej e34,
    a żeby 3way dobrze zagrało to niestety wszystkie głosniki musiałyby być w innych miejscach.

Podobne wątki

  1. Spot w lubuskim- kolejna próba
    Przez Picollo w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-06-2015, 13:33
  2. [elektronika] Nieudana próba naprawy pixeli
    Przez serekkox w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 13:51
  3. [audio/video] [E32] jak wyjac fabryczne radio?
    Przez Bazyl w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 13:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •