Po zmianie samochodu z E30 na E32 natknąłem się na kilka "fuszerek" po poprzednim właścicielu, nie ukrywam, że z większością sobie radzę, jednak z elektroniki i nagłośnieniem nie miałem za wiele do czynienia i chciałbym zasięgnąć porady.

Mianowicie z tego co mi wiadomo mój egzemplarz E32 jest wyposażony w system fabryczny Hi-Fi o czym też świadczy wzmacniacz w bagażniku, w samochodzie jest zainstalowane radio Panasonic i jest "konwersja" na ISO (konwersja to za dużo powiedziane bo jest jest kłębek taśmy i kabelków).

Zacząłem wstępnie lokalizować co i jak jest to poinstalowane i doszedłem że są położone nowe przewody do głośników z przodu tj do boczków i wysokotonowych w desce a w parze z tym idzie zapewne ominięcie fabrycznego wzmacniacza, dodam że kolumny z tylnej półki zostały usunięte i nie mam ich niestety.

Do sedna i pytań.

1. Chciałbym na obecnym radiu przywrócić funkcjonalność nagłośnienia, tj uzupełnić braki w półce oraz uruchomić amp. i tu jest pytanie jak wyglądał fabryczny zestaw głośników w tylnej półce gdyż mam tam ramkę i dwie pary przewodów tak jakby jedna była do syczka i druga do niskotonowego głośnika -czy to jest dobre rozumowanie? dodatkowo jakie są parametry głośników z tyłu (wymiary-moc-opór)

2. Czy fabryczny AMP będzie współpracował z niefabrycznym radiem?
3. Jeżeli zabieg ten nie ma prawa bytu to w tym układzie jakie zastosować zwrotnice na przód i tył jeżeli położę nowe kable (no chyba żeby zastosować głośniki dwudrożne z tyłu?), dodam że głośniki z produ to fabryka wiec z tego co kojarzę to każdy z nich ma po 4Ohm indepencji.


Serdecznie pozdrawiam