Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: problem z ksenonami, jeden po chwili przygasa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska

    problem z ksenonami, jeden po chwili przygasa

    cześć
    mam od dwóch dni problem z ksenonami w mojej 740i, oba się zapalają ale lewy świeci na 40-50% jasności prawego palnika, po jakiejś minucie, czy dwóch zapala się komunikat o przepalonej żarówce na desce i się ten lewy wyłącza. Nie świecił na fioletowo jeszcze, miał normalną barwę. Gdzie szukać przyczyny? jeszcze nic nie patrzyłem z uwagi na to że mamy święta ;) ksenony oczywiście ori fabryczne a nie jakiś hid z alle ;)

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Wymień żarniki najlepiej obydwa, wtedy barwa będzie taka sama. Ewentualnie dla kontroli i pewności że to żarnik, zamień go stronami wtedy będziesz na 100% pewny.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Wymień żarniki najlepiej obydwa, wtedy barwa będzie taka sama. Ewentualnie dla kontroli i pewności że to żarnik, zamień go stronami wtedy będziesz na 100% pewny.
    zarniki to d2s bodajże, kup jakiś osram czy philips, są takie same jak oryginały a 2x tańsze, uważaj jest mnóstwo podrobek na allegro

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    żarników nie kupowałbym na allegro tylko w sklepie motoryzacyjnym, mniejsza szansa na podróbę
    e38 m62TUb44 740i

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    Dzieki za podpowiedzi ale zanim kupie nowe zarniku musze przemienic stronami zarnik ewentualnie przetwornice bo wydaje sie mi ze to nie wina zarnika choc kto wie. Wlasnie patrzylem na necie na temat zarnikow to wynika z tego ze ciezko o orginal Philipsa zwlaszcza na allegro. Troche mnie dziwi ze wylacza s. ie rowno po pol minuty, nie miga i ma normalny kolor
    ,

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cichygda
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    174
    BMW
    728
    Skąd
    Żukowo
    przyłącze się do tematu.................. moje ksenony gasną po 5 min czasem po 3 min raz z lewej raz z prawej a gdy wyłączę i włączę to znów działają lecz też na krótko .......................... ktoś miał taki problem ???? a może ktoś wie czemu tak się dzieje????????

  7. #7
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez cichygda Zobacz posta
    przyłącze się do tematu.................. moje ksenony gasną po 5 min czasem po 3 min raz z lewej raz z prawej a gdy wyłączę i włączę to znów działają lecz też na krótko .......................... ktoś miał taki problem ???? a może ktoś wie czemu tak się dzieje????????
    Miałem kiedyś takie problemy w E39 z chińskimi zamiennikami palników, które psują oryginalne przetwornice. Wygląda jakby przetwornice padały. Jakie masz palniki?
    Zobacz czy na włączonej stacyjce i ksenonach też jest taki kłopot. Może problem z ładowaniem. Akumulator w pełni sprawny?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Mam czasem podobny problem. Tak jak ratovnik pisze, najbardziej prawdopodobne jest niskie napięcie ładowania przez n.p. słaby aku. Mi po zmianie akumulatora na nowy, problem występuje bardzo rzadko.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cichygda
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    174
    BMW
    728
    Skąd
    Żukowo
    aaa no to moze by sie zgadzalo bo jak bralem te auto to akumulator dziwnie maly mam 52 a teraz znalazlem ze powinno byc blisko 100 :D

  10. #10
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    No to na początek zaopatrz się w akumulator odpowiedniej wielkości (właśnie w okolicy 100Ah) i w pełnej sprawności.

Podobne wątki

  1. M60 ciężko odpala po chwili postoju
    Przez sebobass w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 08:39
  2. Jeszcze jeden problem e32
    Przez benyhp w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 11:53
  3. [Elektryka] e32 m30b30 Przygasa...
    Przez JointoVicz w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-12-2010, 11:01
  4. Szyby przestają działać po chwili
    Przez cayetan w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 17:51
  5. przygasa na zimnym
    Przez grzeslegia w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •