Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Dołożenie w e38 dsp mam hi-fi

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    Dołożenie w e38 dsp mam hi-fi

    Chciałem się zorientować czy dużo jest do dołożenia żeby mieć DSP. Obecnie mam Hi-Fi , mam wzmacniacz pod hi-fi, zmieniarkę i 10 głośników, co musiałbym dokupić i czy wystarczyło by że wymieniłbym obecny wzmacniacz na ten z dsp i dołożył półkę pod dsp wraz z wiązką, do tego potrzeba chyba jeszcze ten sterownik koło radia?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    45
    BMW
    e38 740d 00'
    Skąd
    brać hajs na paliwo ?
    dolącze sie , rowniez mam hifi , i wogole ono nie gra..kompletne dno. czy duzo jest z dolozeniem? lub co zrobic zeby to zaczelo jakos grać jaki kolwiek bass

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    wymiana wiązki hifi na dsp + wiązki drzwi , wszystkie dodatkowe głośniki ,półka tylna z głośnikami dodatkow , wzmak , mały monitor jak nie ma dużego , o czymś zapomniałem ?ostatnio komuś z forum wyciagałem

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Myślę że można osiągnąć duuużo lepszy efekt montując nie-seryjne audio przy tym samym nakładzie pracy. Wystarczy dobrać dobry sprzęt i jednostkę sterującą której kolor podświetlenia wpasuje się w oryginalne.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez bartolo Zobacz posta
    Myślę że można osiągnąć duuużo lepszy efekt montując nie-seryjne audio przy tym samym nakładzie pracy. Wystarczy dobrać dobry sprzęt i jednostkę sterującą której kolor podświetlenia wpasuje się w oryginalne.
    ma chłop racje

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    moim zdaniem hi-fi jakościowa gra ładnie wychwycić można wszystkie dźwięki, natomiast brakuje mu mocy i basu. Czy można zamontować pod tą wiązkę jakieś nie seryjne radio i zamiast tego wzmacniacza jakieś inny nie rozbebeszając całego auta. Nie chce tub i skrzynek chce mieć wszytko jak najbliżej oryginału radio bym ścierpiał.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Da się, ale wymaga to pasywnych zwrotnic to podziału pasma między głośnikami. W Hifi i Top-Hifi odpowiedzialne za to są filtry aktywne wbudowane we wzmacniacz, a każdy głośnik ma swoją końcówkę mocy.

    Żeby to działało poprawnie potrzebowałbyś wzmacniacz 4-ro kanałowy, parę zwrotnic 3 drożnych i parę zwrotnic 2 drożnych(na tył). W tym momencie jest to jak najbardziej do osiągnięcia.
    Po takiej modyfikacji używając części ze średniej półki(a nie blaupunkta czy magnata, o peiyingu już nie wspomnę) można by pokusić się o zmianę samych wooferów w drzwiach i wycięcie w puszkach i wygłuszeniach otworów, żeby głośniki grały w pełne drzwi. Myślę, że jest duża szansa, że jakość basu może przewyższyć zestaw dsp(tak jak ma to miejsce u szajboosa, a on ma zwykłe 2 drogi z przodu pod zewnętrznym wzmacniaczem)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Mogę dodać, że niektóre głośniki nie wymagają zwrotnic (jak np woofery gms które mają cewkę już na koszu) no i oczywiście niektóre zestawy mają zwrotnicę w komplecie.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Rozpatrując to w tym kontekście to nie potrzebujemy niczego. Woofer jak zagra bez filtracji to nic mu nie będzie. A dla mida i tweetera producent przewidział zabezpieczenie w postaci kondensatorów.
    Tyle, że jeśli oczekujemy lepszej jakości to nie tędy droga
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Chyba nie przeczytałeś mojego posta do końca. To że głośnik basowy gms posiada już cewkę to oznacza tylko tyle że można do niego dokupić twittera dedykowanego lub po prostu policzyć i wlutować odpowiedni kondensator do innego. Jaki widzisz problem w dobraniu kondensatora do twittera żeby uzyskać pełne pasmo a znając
    parametry basowego włacznie z parametrami filtra ?
    Nigdzie nie napisałem że można kupić głośnik bez cewki, dałem alternatywę do gotowego wystrojonego zestawu zawierającego NIEWYGODNĄ zwrotnicę, cewka/kondensator zamontowane na koszu głośnika da identyczny efekt.
    W/g tego co napisałeś można w ogóle nie brać się za wymianę audio - bo po co ?

Podobne wątki

  1. dołożenie haka e38
    Przez lionix w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-02-2016, 19:37
  2. Dołożenie DSP
    Przez Patromierz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 22:46
  3. Dołożenie podłokietnika multimedialnego tył E38.
    Przez lissek5 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 06:21
  4. Dołożenie hydraulicznej klapy e38 1994r
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-11-2011, 07:23
  5. Dołożenie tuby dsp
    Przez kamiltar w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 15:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •