Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: wielki problem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wasyle38
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Poznań

    wielki problem

    witam! sprawa wygląda tak miałem nie dokręcony korek od wlewu płynu chłodzącego wyrównałem stan i jadąc skoczyła mi temperatura zatrzymałem się i poczekałem aż ostygnie miałem kawałek do domu poczekałem i jakoś się do kulałem! pomyślałem ze może układ się zapowietrzył i dlatego mi skoczyła temp. leczy gdy odkręciłem korek wlewu i odkręciłem odpowietrznik powietrze zaczęło z niego syczeć a woda z wlewu zaczęła się jak by gotować i zaczęło ja wywalać górą lecz temperatura stoi teraz na połowie boje się jednak tak to zastawić żeby mi chłodnicy nie rozwaliło a po za tym układ nie jest odpowietrzony bo syczy powietrze a nie leci woda! POMOCY

  2. #2
    No to końcowa wypowiedzią całego wątku odpowiedziałeś sobie ;)

    Jadąc z korkiem odkręconym zapowietrzyłeś cały układ , odpowietrzysz i będzie wszystko jak dawniej ..

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wasyle38
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Poznań
    ale jak to zrobić gdy na zimnym dolewam płynu i odkręcam odpowietrznik odpalam spada mi poziom płynu gdy wskazówka osiągnie połowę włączam ogrzewanie i leci ciepłe powietrze jednak z odpowietrznika nie leci żadna woda a w zbiorniczku nie widać żeby leciał jakikolwiek strumień dolewam wody i znów do stanu i po chwili podnosi nie na maksa zaczyna wżęć albo bąbli trudno to określić i zaczyna wywalać wszytko na zewnątrz!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wasyle38
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Poznań
    a może pompa padła nie ma strumienia powrotu?!

  5. #5
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez wasyle38
    a może pompa padła nie ma strumienia powrotu?!
    Może tak być, sprawdź czy masz tak samo ciepłą chłodnicę na górze i na dole, jeżeli nie to nie ma obiegu i pompa padła :/

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Opisane przez Ciebie zjawisko pasuje do walniętej głowicy lub uszczelki pod nią Jednak piszesz że dolewasz wody do układu która wrze przy ok 98 stopniach a o ile się orientuję z testu nr 7 OBC to silnik M62 pracuje w temp. 103-107 może tu tkwi problem ???

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wasyle38
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Poznań
    chłodnica po wywaleniu wody jest zimna tak jak by nie miała w ogóle obiegu!! jak mam sprawdzić czy to pompa czy uszczelka???

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Jak jest uszkodzona uszczelka lub głowica to płyn wywala nawet jeśli silnik jest zimny bo ciśnienie z cylindrów dostaje się do układu chłodzenia to że chłodnica jest zimna to albo jak mówili wcześniej koledzy zapowietrzony układ (przez co pompa nie przepchnie) lub walnięty termostat nie otwiera dużego obiegu pompę bym na razie wykluczył sprawdź czy nie cieknie i złap za śmigło czy nie ma luzu. W tych pompach raczej niema możliwości żeby przestała pompować chyba że się zatrzyma tak jak u któregoś kolegi z forum

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wasyle38
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Poznań
    mi wywala wodę dopiero po pewnym czasie wiec mam nadzieje ze to nie uszczelka ale zastanawia mnie ten brak strumienie powrotu!

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    U mnie też nie ma żadnego strumienia. U Ciebie po prostu wywala nadmiar jeśli wskazówka stoi w pionie to zostaw to w spokoju jest OK , jeśli lejesz wodę to sprawa jasna bo ma większą rozszerzalność od płynu a po ostygnięciu zawsze będzie niżej od stanu, po zatem długo ten układ nie przeżyje na wodzie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •