Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem z biegiem P oraz N 730i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    6
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Katowice, Polska / Tilburg, Holandia

    Problem z biegiem P oraz N 730i

    Mam nastepujacy problem. Gdy wrzucam na skrzyni P, dioda przy skrzyni sygnalizuje ze P jest wrzucone. Puszczam hamulec i auto stoi jak normalnie na P. Problemem jest to ze na desce rozdzielczej swieci sie literka R i mam problem z odpaleniem auta bo mozna to zrobic tylko z biegu postojowego. Zauwazylem ze na wlaczonym silniku po wrzuceniu P i odczekaniu +/- 10 min na desce zmienia sie bieg. Dziwnie to wyglada bo na desce nie swieci sie wyswietlacz od skrzyni i nagle oswieca sie z zapalonym P jakby nigdy nic. Z biegiem N dzieje sie podobnie ale on czasem udaje sie wrzucic zreszta nie na nim mi zalezy tylko na P bo boje sie ze kiedys moge nie odpalic. Wie ktos o co tu chodzi? Skrzynia dziala wzorowo, natychmiastowa reakcja na gaz, ladnie zmienia biegi podczas jazdy, nie ma problemu ze zmiana z D na R i odwrotnie, po zmianie na Sport od razu redukcja czyli moim zdaniem bardziej cos w elektronice siedzi bo niby nie wrzucone P i tak faktycznie nim jest wiec dziala... Nie zyluje samochodu takze nie jest tez przeciazona.

    Z gory dziekuje za pomoc

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar doman
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    81
    BMW
    730 V8
    Skąd
    Lublin
    Niech sie wypowiedzą koledzy co z automatami "sa na co dzień" ale ja bym zajrzał do czujnika zmiany biegów... ewentualnie skontrolowal ciegło zmiany biegów ....

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    6
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Katowice, Polska / Tilburg, Holandia
    Jak dobrze rozumuje to nie moze byc ciegno poniewaz tak jak pisze po wrzuceniu P w skrzyni wszystko jest ok bo bieg jest normalnie wrzucony. Ten czujnik jakby moze byc uszkodzony ale mysle ze wcale nie zmienilby tego biegu nawet po jakims czasie, jezeli sie myle to prosze mnie poprawic ;) Czekam na rozwiniecie tematu. Wesolych Swiat wszystkim forumowiczom.

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Tak, czujnik zmiany biegów na skrzyni -- tam trzeba zacząć.

    Jeśli wytarte są ścieżki, to może nie stykać i EGS myśli, że dźwignia jest w pozycji R.

    Najlepiej byłoby pożyczyć od kogoś sprawny i go podmienić.
    Jeśli nie ma drugiego, to trzeba by pomierzyć czy dobrze styka p przełączeniu na P/R/N/D.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    6
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Katowice, Polska / Tilburg, Holandia
    Dzieki za odpowiedz bo czekam nieciepliwie i nerwowo poniewaz autem jezdze i mam stres ze nie odpale pewnym razem... Mam ta Bmke niedlugo i prosze o wyrozumialosc ale moze mi ktos udzielic wskazowki gdzie mniej wiecej tego czujnika szukac?? slysze tez ze przy wrzucaniu P cos cyka z lewej strony kierownicy na dole takze nie wiem czy ma tak byc czy nie.

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Czujnik jest na skrzyni biegów, tam gdzie linka od wybieraka.

    Numer 10
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a5s310z-e38-730i_1994.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	19.0 KB
ID:	5666
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Podobne wątki

  1. [silnik] Płyn chłodzący. oraz spory problem.
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 19:58
  2. Problem z kieunkowskazami oraz migawką
    Przez radzik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-09-2011, 21:05
  3. KRADNIE PRĄD,oraz problem z szybą....???
    Przez marmel89 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2011, 17:45
  4. Problem z TV oraz NAVI
    Przez zakus8 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-01-2009, 17:57
  5. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-01-2008, 18:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •