Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] Uporczywe stukanie

  1. #1
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki

    [mechanika] Uporczywe stukanie

    Stuka mi coś w drzwiach lub słupku( chyba bardziej prawdopodobne) z obu stron .
    Wiem że Marcin też ma ten problem w 740d. Może ktoś też ma taki problem i już to zlokalizował.
    Odgłos jest taki jakby coś goniło luzem jakaś blaszka albo śruba. Odgłos pojawia się na nierównościach.
    Gość który zakładał mi głośniki powiedział mi że w drzwiach nic luźnego nie zauważył. Więc stawiam na słupek. Może jakieś mocowanie od pasów.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    hehe chyba tylko Marcin potrafi w taki sposob zepsuc siodeme ;-)

  3. #3
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Mnie też denerwuje nagłośnienie chciałbym jakoś je usprawnić .Narazie myśle nad zmianą głośników na lepsze (JBL) plus standardowy wzmak.. zobaczymy...

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    jak głośniki to polecam Hertz ;-) wogóle to ciężko usprawnić sprzęt w e38. Wiele niedobrego może rozwiązać subwoofer ale z zamontowaniem i podłączeniem go do e38 to już wyższa szkoła. jest wiele linków na www.e38.org może one Wam pomogą.

  5. #5
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez Kronos
    jak głośniki to polecam Hertz ;-) wogóle to ciężko usprawnić sprzęt w e38. Wiele niedobrego może rozwiązać subwoofer ale z zamontowaniem i podłączeniem go do e38 to już wyższa szkoła. jest wiele linków na www.e38.org może one Wam pomogą.
    Dokładnie. Ja mam Herza właśnie ale..... Podstawa to moc wyjściowa radia a to oryginalne nie jest zbyt dobre. Rozwiązaniem może być wzmacniacz i puszczenie głośników właśnie przez niego. Ja tego nie robiłem bo szkoda mi kasy ;-)
    Co do stuków to Marcin ostatnio jechałem z uchem przy słupku i tak jakby tam powstawały te stuki, już sam nie wiem
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #6
    7ka
    Gość
    ja na szczescie mam DSP i lepiej gra choc nie jest to super bass..dzwiek mega czysty,wzmacniacz jest ok ;-) ale mi potrzeba wiecej basu chociaz to zalezy od nagrania..ja mam tube JBL 400W w piwnicy i do niej wzmacniacz i zastanawiam sie czy jakos dyskretnie nie zamontuje tego glosnika gdzies w bagazniku..

    co do wkurzajacego piszczenia na nierownosciach..mialem to samo..tyle ze ja wsluchalem sie i moj odglos jest z okolic deski..a raczej ze schowka na rekawiczki lub gdzies tam..jak narazie nic nie piszczy nie skrzypi..jedynie jeb..ny szyber na nierownosciach..ale to juz chyba cza do specow dac..

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    ja na szczescie mam DSP i lepiej gra choc nie jest to super bass..dzwiek mega czysty,wzmacniacz jest ok ;-) ale mi potrzeba wiecej basu chociaz to zalezy od nagrania..ja mam tube JBL 400W w piwnicy i do niej wzmacniacz i zastanawiam sie czy jakos dyskretnie nie zamontuje tego glosnika gdzies w bagazniku..

    co do wkurzajacego piszczenia na nierownosciach..mialem to samo..tyle ze ja wsluchalem sie i moj odglos jest z okolic deski..a raczej ze schowka na rekawiczki lub gdzies tam..jak narazie nic nie piszczy nie skrzypi..jedynie jeb..ny szyber na nierownosciach..ale to juz chyba cza do specow dac..


    kiedys widzialem taka ladną zabudowe glosnika basowego, cos w tym stylu

    http://www.extremecaraudio.pl/fotka....08&id=3275&a=1

    gdyby nie czerwony a kolor materialu takiego jak bagaznik bylo by naprawde bardzo ladnie i estetycznie bez buractwa

  8. #8
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez Marcin978
    Evan a poprawilo sie cos po zmianie glosnikow?

    jaby dac na tylnia polke jakies 2 duze basowe z gwizdkami i dolozyc wzmacniasz to powinno byc ok
    Poprawiło się ale bez szaleństw. MKyśle że takie dwa głosniki basowe + wzmacniacz dużo by dały
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  9. #9
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Co do Audio w e38 - bez dodatkowego wzmacniacza albo dwoch sie nie obejdzie.

    Idealnym rozwiazaniem bylo by powstawiac nowe glosniki w miejsca starych + subwoofer do bagaznika (najlepiej z mozliwoscia demontazu - w potzebie transportu czegos wiekszego) pociagniecie do tych glosnikow nowych kabli.

    Jako ze sygnalu stereo z radia - nie zlapiemy przez cinch (bo takiego nie ma) - musimy sie podlaczyc pod ktorys stary przewod glosnika. Sygnal na takim przewodzie jest dosyc wysoki - niektore wzmacniacze - maja specjalne wejscie aby go przyjac - w innym razie potrzebujemy specjalny adapter - jak sie nie myle high level output lub input adapter (jeden z dwoch). Podlaczamy wtedy ladnie nowe przewody od glosnikow do nowego wzmaczniacza i cieszymy sie efektem.

    Mozne wykonac takze wersje prostsza - podlaczajac tylko subwoofer pod wzmacniacz - a reszte glosnikow orginalnych zostawiajac podlaczone do radia.

    Mozne takze zrobic wersje jeszcze wyzsza - podlaczajac nowe glosniki z nowymi przewodami do jednego wzmacniacza - a subwoofer do osobnego.

    Jakby nie bylo - ciagniecie nowych przewodow to troche roboty. A mozliwosci jest mnostwo.

    W czasach kiedy jezdzilem e30 - kombinowalem duzo przy Audio - jakos przy e38 - mnie juz to nie bawi - chociaz gdybym uslyszal - porzadny dzwiek w e38 - to kto wie.....
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  10. #10
    7ka
    Gość
    bardzo lubie gleboki bassssss....niestety nawet DSP takiego nie ma,chociaz czasami sobie mysle ze jesli mialby sie grzebac itp..wystarczy mi to co mam a nie ma tragedii..z drugiej jednak str gdyby tak umiejscowic sprytnie ten glosnik jak na zdjeciu to byloby piknie..lecz e38 nie mam miejsca z boku..jesli juz to tylko przy kanapie i jakos pod katem itp...wtedy na 100% bass bedzie super..no i ta przyjemnosc ogladanego filmu z takim naglosnieniem ...bajka.. ;-) cza bedzie cos pomyslec bo wszystko lezy (wzmacniacz,tuba,kable)...i czeka.. :mrgreen:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •