Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: [mechanika] problemow ciag dalszy...

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60

    [mechanika] problemow ciag dalszy...

    kiedy juz myslalem, ze uporalem sie ze wszystkimi problemami i wyprowadzilem auto na prostą okazało się, że nie jest tak kolorowo :D
    samochod to 725tds

    1. Mam podobny problem jak AREK735, auto kiedy stoi w miejscu dmucha wciaz zimnym powietrzem, kiedy rusze wszystko jest ok, wszystkie nawiewy dzialaja super. Ubywa mi tez plynu ze zbiorniczka wyrownawczego, podejrzewam, ze wyrzuca go przez korek.
    Ostatnio zmienialem pompe wody, korek, termostat i wisko. Możliwe, że mam poprostu zapowietrzony układ czy to coś gorszego?

    2. Jak skręcam bardzo mocno w prawo (kierownica do końca) i daje troche gazu to słychać jakby przeraźliwe piszczenie, dźwięk jakby coś złego z wiskiem się działo, mam luz na prawym przednim łożysku może to być od tego?

    3. Podczas odpalania na zimnym silniku, auto pali szybko jednakze jakby "łapało" nierówno, przez jakis czas nie pracuje na wszystkie gary a z wydechu idzie kłąb czarno-siwego dymu. Samochód rozgrzany pali na dotyk. Nie ma zadnych spadków mocy, spalanie także normalne (przy 90/h jakies 6,5 litra moze mniej),obroty równiutkie niezależnie od niczego. Wtryski suche, świece wszystkie grzeją tak samo, czujnik temperatury zewnętrznej dobry... Naprawde ilu fachowców tyle opinii na ten temat, ostatnio nawet slyszałem, że mam za słaby akumulator. Aha wiem, że mam coś nie tak ze sprzęgiełkiem od rozrusznika, ale to chyba nie to jest powodem?

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    1. Masz niesprawna pompke wymuszajaca obieg ogrzewania- znajduje sie zaraz pod zaworkami sterujacymi ogrzewaniem. Uklad chlodzenia w TDS zaprojektowany jest tak ze sam sie odpowietrza wiec raczej niemozliwe zeby uklad byl zapowietrzony
    2. Pompa wspomagania sie konczy
    3. Nastawnik pompy wtryskowej sie konczy- nie wysterowuje odpowiedniej dawki dla zimnego silnika

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    Re: problemow ciag dalszy...

    Cytat Zamieszczone przez ricz
    kiedy juz myslalem, ze uporalem sie ze wszystkimi problemami i wyprowadzilem auto na prostą okazało się, że nie jest tak kolorowo :D
    samochod to 725tds

    1. Mam podobny problem jak AREK735, auto kiedy stoi w miejscu dmucha wciaz zimnym powietrzem, kiedy rusze wszystko jest ok, wszystkie nawiewy dzialaja super. Ubywa mi tez plynu ze zbiorniczka wyrownawczego, podejrzewam, ze wyrzuca go przez korek.
    Ostatnio zmienialem pompe wody, korek, termostat i wisko. Możliwe, że mam poprostu zapowietrzony układ czy to coś gorszego?

    2. Jak skręcam bardzo mocno w prawo (kierownica do końca) i daje troche gazu to słychać jakby przeraźliwe piszczenie, dźwięk jakby coś złego z wiskiem się działo, mam luz na prawym przednim łożysku może to być od tego?

    3. Podczas odpalania na zimnym silniku, auto pali szybko jednakze jakby "łapało" nierówno, przez jakis czas nie pracuje na wszystkie gary a z wydechu idzie kłąb czarno-siwego dymu. Samochód rozgrzany pali na dotyk. Nie ma zadnych spadków mocy, spalanie także normalne (przy 90/h jakies 6,5 litra moze mniej),obroty równiutkie niezależnie od niczego. Wtryski suche, świece wszystkie grzeją tak samo, czujnik temperatury zewnętrznej dobry... Naprawde ilu fachowców tyle opinii na ten temat, ostatnio nawet slyszałem, że mam za słaby akumulator. Aha wiem, że mam coś nie tak ze sprzęgiełkiem od rozrusznika, ale to chyba nie to jest powodem?


    1. W tds uklad sie sam odpowietrza ,przynajmniej powinien ,spróbuj sciągnąc wąż powrotny z nagrzewnicy ,jest koło elektrozaworów i przelej nagrzewnice ,sprawdz elektrozawory i pompke koło nich,to wywalanie płynu moez miec związek z zapowietrzaniem ,albo głowica przepuszcza

    2. Piszczenie jest wieksze jak dajesz gazu ? jesli tak to pasek na pompie wspomagania
    3.sprawdz swiece zarowe

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60
    tak elvis piszczy tylko wtedy jak daje gazu.
    swiece zarowe mam ok

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    To na poczatek sprawdz pasek ,albo sprawdz jego naciąg :) jak sprawdzałes swiece ?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60
    mechanik sprawdzal, mial zmieniać już dalem mu nowe ale mowi ze stare grzeją wszystkie rowno.

  7. #7
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Nic nie pozostaje jak podłaczyc auto do kompa ,musi cos pokazać oczywiśćie podłącz zimne jak możesz i nie wymieniaj wszystkiego co popadnie ,w tds nie wielkiej filozofii :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60
    podlaczalem pod kompa pokazalo jakies dwa bledy mam karteczke w samochodzie pierwszy jakos CONTROL MODULE FAULTS a drugi cos z immobilajzerem

  9. #9
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    No to niech Ci wytłumaczą co to znaczy Ci co podłaczali :) sprawdzałes pomke paliwa w baku ?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60
    nie sprawdzalem, ale czy mam full paliwa czy 5 litrow dzieje sie tak samo wiec chyba nie ma to duzego znaczenia?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •