Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: na co warto zwrócić uwagę przy zakupie ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    7
    BMW
    318i touring
    Skąd
    oklice Kłodzka

    na co warto zwrócić uwagę przy zakupie ?

    witam . I od razu mam do was prośbę o pomoc chce być szczęśliwym posiadaczem e38 znam się co nie co na bmw gdyż mam już trzy latka bmw i nie chce innej marki tylko że mam trójkę a tam mam mało miejsca (e30) dla czterech osób . Wiem że w trójce trzeba patrzeć na progi nadkola zwłaszcza przy rantach , klapę bagażnika, na szpary pomiędzy pokrywą silnika a przednimi błotnikami itp. i tu pytanie na co może chorować 7demka ??? znam się dość na mechanice swoje autko serwisuje sam . I dodam ze interesuje mnie tylko jednostka benzynowa jaki silnik byście polecili , w sumie też chciał bym skrzynie manualną . A jak to jest z tym zawieszeniem(czytałem na temat tego zawieszeni i większość mówi że jest nic niewarte ) i silnikiem v8 (czytałem że się odkręca smog ) i to już moje pytanie jak to jest z tym alternatorem chłodzonym cieczą . Już tyle się naczytałem o e38 i głównie były to informacje daj sobie spokój kup sobie piątkę ale mi się osobiście nie podoba , nie neguje modelu 5 po prostu nie trafia w mój gust

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Nooo kolego, szybciutko lektura:
    - szukajka forum
    - interpunkcja i ortografia

    I będzie dobrze.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BartekMW75
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    300
    BMW
    E38 730 D 1999 r M57 BIARRITZBLAU METALLIC...EX: E39 525 TDS, E39 530D, E30 325i
    Skąd
    Siedlce/W-wa
    zwroc uwage na wszystko...E38 ma juz swoje latka...kazdej w wiekszym lub mniejszym stopniu cos dolega...
    gdyby Pan Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
    nigdy nie jedz szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...


    Witam! Prosze pomniejszyc fotke poprzednia w sygnaturze, niestety byla zbyt duza!!! Admin

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    157
    BMW
    kiedys 730i,735i,750i,750iL
    Skąd
    slask
    temat 1000 razy chyba byl,jak sie nie znasz to jedz z kims kto sie zna,oczywiscie za ile to auto naprawde ma byc, bo jak masz zamiar np kupic poczciwe e38 z 98r za 7 czy 8tys patrz raczej z przymkinieciem oka ne pewne defekty ,albo licz sie ze cos bedzie nie tak jakbys chcial zeby bylo hehe

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Najważniejsze to w miare ori blacharka, następnie zadbane wnętrze, stan silnika i na końcu zawieszenia. To tak na szybko.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    ..a następnie bogate wyposażenie, czysta historia auta (nie zespawane z dwóch), potem czy nie trzęsie V8, potem czy nie stuka zawias czy nie ma wibracji przy 80km/h, czy nie cieknie skrzynia, czy nie ma jeziora pod pokrywą zaworów, czy nie poci się wspomaganie, , czy nie rzęzi łańcuch, czy pompa wody nie ma luzów, czy nie wybite są tuleje itp.
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    7
    BMW
    318i touring
    Skąd
    oklice Kłodzka
    jak by ktos mial taki klopot jak ja to tu daje pomocny link http://7er.pl/showthread.php/17319-P...zy-zakupie-e38 z tego co czytam to wcale nie jest to trudny samochod do zycia , po prostu trzeba o niego dbac jak o kazdy inny robic na czas i jest pieknie :) co mnie cieszy nie spotkalem sie ze e 38 ma cos trefne i pada to samo we wszystkich jak dlamnie ogromny plus jak dbasz tak masz :) po prostu trzeba bedzie dobrze szukac , mam pytanie czy ktos z was robil sam v8 bo silniki typu R robie bez problemu sam , v8 jest o wiele trudniejsza w sumie ciekawi mnie rozrzad jest on na dwoch lancuchach czy jednym robiliscie cos sami przy v8 ???? a do wczesniejszych pytan na autko chce przeznaczyc +/- 10tys zl . I tak z ciekawosci jak trzesie v to co to oznacza bo raczej nie chodzi tu o poduchy ???

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    137
    BMW
    E38 M60 3.0 + LPG
    Skąd
    Zamość
    Jak trzęsie to może być wiele powodów.
    - nieszczelności
    - przepływka
    - świece, cewki
    - separator odmy

    Ja kupiłem za trochę ponad 10 k i potwierdze, że się DA!
    Auto przed liftem, V8 + dobra inst. gazowa 2 letnia. Gość dbał - ja dbam po nim. Ta zasada jest najlepsza.
    Jak koleś mocno "kręci" już przez telefon to raczej skreślam na dzień dobry. Po zakupie musisz mieć 1-2 tys w/g mnie na
    zrobienie co trzeba bo raczej nie ma takich tip top w tej cenie. U mnie na dzień dobry:
    - pompa wody 360 zł
    - rolki + pasek od osprzętu 230 zł
    - oleje i filtry miałem zmienione przez poprzedniego właściela 2 mies wcześniej
    Zostało jeszcze: świece, 1-2 cewki, czujnik abs, sprężyny tył.

    Najważniejsze:
    - silnik + skrzynia (jak pracuje, jak odpala, jak się zbiera, czy się bardzo poci, obecność oleju w wyrównawczym i płynu w oleju, wycieki ze skrzyni, nadmierne szarpania skrzyni)
    - karoseria (czujnik lakieru + dobre oko)
    - ogólny stan "pod autem" czyli zawieszenie, bicia, korozja, wycieki
    - stan wnętrza (sprawność "bajerów", stan tapicerki)

    Pierdołami się nie przejmuj. Ogólnie auto jak mówi mój szef : "nie może mieć luzów" i wiele w tym prawdy. Ma płynąć i mruczeć! Ja radia nie właczam - nie po to mam V8 :D

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    7
    BMW
    318i touring
    Skąd
    oklice Kłodzka
    tak dzis patrzylem na czesci i nie sa az tak bardzo drogie ,zawias rowniesz tylko ze jest tam duzo elementow i jak sie przeciaga wymiane to siadaja wszystkie a tak to to jest cacy :) tez zawsze chcialem V8 juz jako lepek marzylem o chargerze z 70r ( v8 moim zdaniem ma najpiekniejszy dzwiek , rzedowki ,boksery, v12 to juz nie to samo jeszcze nie slyszalem v1o ale i tak pewnie nie chodzi tak pieknie ;) ile lat maci swoje v8 i jak czesto mu cos dolega , czy istnieje mozliwosc zajechania taki motor?? wlasnie obawiam sie przy zakupie ze cos prze ocze typu cos nie dziala w srodku. mowisz ze taki czujnik powinienem miec przy zakupie

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    137
    BMW
    E38 M60 3.0 + LPG
    Skąd
    Zamość
    To jest tak: nawet jeśli jakiś element był malowany nie stanowi to tragedii, są to przecież leciwe auta lecz jeśli będzie to np. dach, słupki albo cokolwiek innego to trzeba się temu bardzo dokładnie przyjrzeć. Zanim pojedziesz poproś o numer VIN i w dekoderze, który znajdziesz na forum rozkoduj kolor auta i sprawdź czy zgadza się ze stanem faktycznym.

    Nie znam się na blacharce i lakiernictwie ale słyszałem o szpachlach z opiłkami metalu żeby oszukać miernik ale jak szpachle wykryjesz to już nie jest za dobrze.
    Jak mówie - malowany element nie powinien wykluczać auta pod warunkiem jeśli powodem była rysa / odprysk / rdza. Jeśli dzwon to zależy jaki. Jedź z kimś kto się na tym zna.

    V12 brzmi cudownie ale kwestia gustu.
    V8 czy R6 a nawet V12 - zajechać można. Obsługa serwisowa - olej filtry, ale również stan rozrządu (dźwięk silnika) vanosów (preferuje silniki bez Vanosa - mniej rzeczy do popsucia się a nie uśmiecha mi się remont vanosów czy jazda dieslem napędzanym pb/lpg)
    BMW nie znosi przegrzania - wskazówka ma być w pionie i koniec. Jak już wspominałem - przepatrzeć wycieki (pocenie - nie tragedia, wycieki - zależy gdzie)
    obecność oleju w wyrównawczym i odwrotnie, bąbelki w zbiorniczku, dym z bagnetu itp.

Podobne wątki

  1. [E38] BMW E38 728i.Na co zwrócić uwagę i czy warto kupić.
    Przez Bertos w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 19:57
  2. [mechanika] na co zwrócić uwagę przy kupnie E65
    Przez 7demka w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 22:47
  3. Na co zwrócić uwagę??
    Przez Cychol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 16:30
  4. Na co zwrócić uwagę przy kupnie 728?
    Przez lapka666 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 20-08-2009, 09:45
  5. Na co zwrócić uwagę przy zakupie E38 żeby nie trafić na mine
    Przez bitek-bitek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 20:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •