Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: CB i 7er

  1. #21
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Czemu tutaj hmmm pewnie ciężko go tu znaleźć... :hah: jakiś admin tego działu może to gdzieś przeniesie ja nie mam uprawnień.

    Co do radyjka to mam Presidenta Harry II ASC + antenka Alaska +6dB na magnesie.
    Wadą tego zestawu jest rozmiar anteny 145 cm ale zasięg ma b. dobry co czasem wręcz przeszkadza ale daję na ASC w radyjku i problem z głowy.
    Radyjko mam zrobione jako przenośne zasilanie wpinam do zapalniczki z tyłu, a samo radyjko ląduje między tunelem a zapięciem pasów pasażera pasuje mi tam idealnie. Cały zestaw zakładam dopiero jak wybieram się w trasę. Po mieście jest zbędny więc podróżuje w bagażniku.
    Amortyzacja sprzętu w moim przypadku to był chyba nawet miesiąc więc każdemu to polecam..

    Co do przełożenia kabla antenowego to najczęściej wykorzystuje się przejście instalacji samochodu z tyłu za nadkolem po prawej idą wiązki i obok można śmiało przecisnąć kabel do anteny. Jest przy tym trochę roboty bo trzeba podnosić tylną kanapę i rozebrać tapicerkę w bagażniku (jak już jest wszystko wyciągnięte wystarczy kawałek druta delikatnie przecisnąć obok kabli, a później doczepić tam kabel od anteny i gotowe. Dalej idziesz w kierunku tunelu środkowego i nim można już przejść do przodu lub bokiem pod tapicerkami zależnie od miejsca, w którym chcesz zamontować radyjko).
    Dreams from Dreams - 7er...

  2. #22
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez Prezes
    mam pytanko... jak mogę przełożyć przewód antenowy od CB z kabiny do kufra? którędy da radę? Wolałbym mieć antenę na kufrze a nie dachu.

    I jeszcze jedno... mając "kontur sitze" gdzie włożyć samo CB??


    ps. dlaczego ten temat jest w tym dziale?? ;D

    cb mam pod siedzeniem a kabel przeprowadz od bagaznika, lewa strona obok polki jak idzie wiazka navi.


    poszukaj na forum post o antenie gps.


    pozdr.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    mi się radyjko CB mieści idealnie pomiędzy odsuniętym do przodu (maxymalnie) podłokietnikiem a tylną ścianką. radio ustawiam bokiem. Zasilanie idzie z tylnej zapalniczki

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1
    Ja u siebie woze inteka m490 anteny nie pamietam bo kupilem ja ladnych pare lat temu dlugi magnes na dachu. Mialem wczesniej zalozona antene na klapie bagaznika (na podstawce antena zalozona na stale) ale po jakims czasie okazalo sie ze ta cudowna podstawka zalamala klape i zaczal sie cyrk a radio zalozylem zaraz przy siedzeniu pasazera zasilanie z tylnej zapalniczki i jakos nie ma z tym problemow. Co do radyjek to jesli ktos nie jest bardzo wymagajacy to nie musi wcale kupowac sprzetu za 1000 zl te radia ktore sa po 300 - 500 zl spokojnie wystarcza odradzam TTI bagno jakich malo. Najlepiej znalezc jakas dobra firme ktora zajmuje sie tego typu sprzetem i u nich wszystko zalatwic pare groszy wiecej niz na allegro ale zawsze fachowa pomoc na miejscu a nie przed komputerem :)

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    W/g mnie najlepszy jest president.Ja mam johnny'ego i jest wporzo.Tylko musze kupic krotsza antenke,ale to z czasem.Pozdr

  6. #26
    7ka
    Gość
    nie znam sie kompletnie na cb...

    wiec mam byc moze banalne pytania...

    co potrzeba zeby miec cb w samochodzi... radio i antene?? czy jeszcze cos...

    i 2 pytanie czy nie ma np cb radia recznego tzn takiej krotkofalowki czy jakos tak.. jaki koszt itp ..

  7. #27
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Takie małe radyjka są ale mają mały zasięg... ;)

    Co do zestawu do samochodu to potrzebujesz:

    1. radio
    2. uchwyt (mocowanie anteny z odpowiednio długim kablem)
    3. antenę

    Ta w skrócie to wszystko.
    Cały zestaw trzeba po zakupie i montażu w samochodzie zestroić takim małym urządzonkiem o nazwie SWR.

    Miłego użytkowania ;D
    Dreams from Dreams - 7er...

  8. #28
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    a ja się chcę porawać na ALAN 42

    http://www.allegro.pl/item315075948_...fv_od_ss_.html

    http://www.allegro.pl/item312579094_...klep_w_wa.html

    tylko zastanawia mnie fakt czy jezeli będę używał przenośki (bez anteny na dachu) w aucie to czy będę mieć normalny syganł
    Pić trzeba ! Jeść można !

  9. #29
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    mocowanie może być oczywiście trojakie... magnes, dziura w dachu, lub uchwyt..

    Zestroi antenę z radiem każdy serwis CB. Każdą antenę należy zestroić z radiem, gdyż można w radiu spalić końcówkę mocy.


    Radia ręczne ale te najlepsze mają zasięg do 2km.. taki zasięg osiągniesz montując byle jaką antenę a koszt będzie o 70% mniejszy..

    Generalnie sprawa anten wygląda tak że najdłuższa jest najlepsza.. optymalne są 2 metrowe :? .. każde pomniejszenie długości obniża jej efektywność. Obniża Ci się po prostu zasięg. Dla anten krótkich tzn. 1-1,20 dobrym rozwiązaniem są anteny helikalne, które są sprawniejsze.

    Ja mam taką antenę Indiana 90 President`a. Ich minusem jest gruby bat i waga samej anteny (są naprawdę grube i dosyć ciężkie przez co trzeba montować do nich duże magnesy--u mnie 13cm magnes wytrzymuje do 170km/h). W testach przewyższa zwykłe anteny 2 metrowe ;)

    Co do radia polecam Unidena pro 520 xl. President jest dobry bo w całości korzysta z elektroniki Unidena. Jak rozkręcisz President`a to odnajdziesz w środku radio Uniden. Niestety nie mają one homologacji na Polskę i nie mogą być sprzedawane na terenie Polski. Co do używania ustawa nic nie mówi.

  10. #30
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    tylko zastanawia mnie fakt czy jezeli będę używał przenośki (bez anteny na dachu) w aucie to czy będę mieć normalny syganł

    Normalny to on będzie ale do 1 km. ;)


    Do takich CB-ków stosuje się też anteny zewnętrzne. Mam coś takiego. Zasięg poprawia się podwójnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •