Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: CB i 7er

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    163
    BMW
    e32 735iA,
    Skąd
    Bieszczady
    Ja w swoim kazdym aucie mialem CB, testowalem rozne opcje, i magnes owszem ale ja podklejam spód magnesu anteny taka taśma(papierowa) wtedy nie rysujei nic nie widac, pozatym kazda ma jakis indeks predkosci mi glupiemu na obwodnicy w krakowie malo szyby antena nie rozbila jak mi z dachu zerwalo (ale ona to byly poczatki i glupota)... ;-)

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    warto mieć CB jak sie dużo jeździ w trasie - a że siódemy często się w ten sposób eksploatuje no to i warto mieć cb w 7

  3. #13
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A ja swoje CB mam pomiędzy siedzeniem kierowcu a tunelem ( tak to się chyba nazywa :) ).
    Antenkę 30 cm na magnesik mam na dachu. Uzysk antenki nie rewelacyjny - 4 dB - ale w zupełności wystarcza. zasilanie z tylnej zapalniczki.

    Trochę to widać w mojej galerii, gdyż zapomniałem CB zdemontować przed sesją.

    Kupe kasy już zaoszczędziłem na mandatach dzięki temu urządzeniu :D

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    25
    Ja także myślałem o CB,miałem je w kilku wcześniejszych autach i mogę powiedzieć,że więcej jest plusów niż minusów,antena to zawsze kłopot,ale są już w sprzedaży krótkie,moze zasięg będzie mniejszy,ale by spytać kogoś nadjeżdżajacego z przeciwka wystarczy.Ważny jest odbiornik a właściwie jedna jego funkcja tj.ASC a takową posiadają jedynie PRESIDENTY,gdy ja włączysz radio nie szumi niepotrzebnie denerwując i zakłócając odbiór audio a gdy ktoś "krzyknie" to słychać czysto i wyrażnie.Takie radyjko z podstawowym zakresem 40 kanałów(nasłuc***e sie i tak głównie 19-stkę) to koszt około 550zł,antena gdzieś około 200,patrząc jednak na wysokośc mandatów,zwłaszcza że nie jeździmy wolno,bo poprostu inaczej w naszych autach sie nie da :D ,to koszt raczej niski.A co do montażu fajnym pomysłem byłoby oddzielenie przedniego panelu takiego radyjka i zamontowanie go np,przed panelem oswietleniowym w podsufitce,reszte mozna by było schować gdzieś w kokpicie,kable puścić w słupkach i byłoby estetycznie,pozostaje jeszcze problem zwisającej gruszki z góry.Fakt e 38 to duże auto ale TIRA nie przypomina :D dlatego tak wiszący kabel nie wchodzi w rachubę,myślę jednak,ze da się coś z tym zrobić.Jak wpadnę na pomysł to sie podziele.
    Darek

  5. #15
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Ja mam CB od niedawna a juz inwestycja w sprzet kilkukrotnie sie zwrocila :D
    Zdecydowalem sie na model przenosny Intek`a takze nie martwie sie miejscem i estetyka montazu w E38.

    p.s: ostatnio jechalem w trasie i przed "misiakami z suszarka" minalem ponad 40 aut a NIKT NIE ZAMRUGAL!!! ale dobrze ze radyjko bylo na pokladzie :]



    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #16
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    jakie polecacie CB (kiedyś miałem Alan 28 midland) ale to już staroć Obrazek
    Ja mam inteka 415 i jestem bardzo zadowolony ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    jakie polecacie CB (kiedyś miałem Alan 28 midland) ale to już staroć Obrazek
    Uniden pro 520 xl. Małe i tanie (ok.300 zł). Jest mega dobre.

    Co do zestawu to już czeka na montaż.

    Uniden plus antena president gamma 90 tylko jeszcze nie wiem jaki montaż ale najpewniej uchwyt bagażnikowy.
    Polecam również antenę Presidenta Indianę.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Ja mam Predidenta Johnny II ASC ktore dostalem razem z autem i antenke President Florida na tylniej klapie. Calosc spisuje sie doskonale, pan ktory mi stroil antene byl zaskoczony, ze tak dobrze to dziala. Antena ma 38 cm i jest z wlokna weglowego dzieki czemu nie wygina sie co ma korzystny wplyw na zasieg, nie trzeba jej rowniez chowac przy wjezdzaniu do garazu. Dodatkowo spokojnie wytrzymala 220 km/h na niemieckiej autostradzie.
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja zamontuje sobie triplex czyli antene CB, radiową i telefonoczna w jednym, i to w miejsce gdzie mam orginalną, a cb wsadze (o ile wejdze) w schowek na kasety

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezes
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    166
    BMW
    E65 745i,E91,E39,E30
    Skąd
    WPR
    mam pytanko... jak mogę przełożyć przewód antenowy od CB z kabiny do kufra? którędy da radę? Wolałbym mieć antenę na kufrze a nie dachu.

    I jeszcze jedno... mając "kontur sitze" gdzie włożyć samo CB??


    ps. dlaczego ten temat jest w tym dziale?? ;D
    pozdrawiam
    Prezes

    Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •