Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [mechanika] Niski poziom benzyny = problem przy odpalaniu na

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa

    [mechanika] Niski poziom benzyny = problem przy odpalaniu na

    Witam,

    jak w temacie...
    Auto po nocy odpalalo w miare normalnie (tzn. 4-5sek krecenia) potem kilka sekund stabilnie, nagle jakby ktos odcial paliwo, obroty schodzily prawie do 0 i albo sie odbijalo znowu do normy na kolejne pare sekund i powrot pod 0, albo auto gaslo... i tak kilka razy, az zlapalo troche temperatury, albo trzeba bylo dodac troche gazu, do 1500-2000, potrzymac chwilke i przechodzilo.
    Podejrzewałem już odmę, LPG, że "zostawia" swoje nastawy po zgaszeniu auta, a może sonda lambda, a może jeszcze chgw....

    Wiem, ze ktos nie dawno mial taki problem, ze jak mial malo paliwa w baku to mial problem z zapalaniem. Jezdzac na LPG zawsze staram sie miec minimum 20L w baku, i od dluzszego czasu mialem 20-30, zeby nie wozic zbednego balastu.
    Wczoraj zatankowalem powyzej 50L i co... dzis rano jak reka odjal. Oczywiscie sprawdze jeszcze jutro, pojutrze itd. ale mam niejasne wrazenie, ze to jest to.

    Czy ktos doszedl moze do tego skad taki problem? Malo paliwa = problem? Moze woda w baku albo inny syf? Pompy nie podejrzewam, bo na cieplo jest ok, choc przy tym malym poziomie mialem wrazenie, ze na wolnych obrotach leciutko telepie.
    A moze to cos z odpowietrzeniem baku, kiedys taki temat byl...... W sumie jak sie nie dowiem co to to po prostu bede trzymal wysoki poziom benzyny ale wolalbym wiedziec...
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Skoro zalałeś dużo paliwa i po problemie - to masz odpowiedź.
    Albo miałeś kiepskie, może nawet chrzczone paliwo..
    Albo długo jeździłeś na małych ilościach, a zbiornik też "oddycha" i para wodna z powietrza w zbiorniku się skrapla, może stąd woda w paliwie i kichało.

    Ale może też, skoro masz lpg, mało jeździsz na benzynce i miałeś starą benzynę. Po ok. 3 miesiącach paliwo się starzeje, w benzynie zaczyna się rozwijać jakaś tam grupa bakterii i paliwo traci swe właściwości.
    Tu dotankowanie świeżą benzyną pomogło.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    miałem tak kiedyś w klekocie i problemem była pompa pomocnicza w baku... na wajzerze 20 l a auto gasło.. nie wiem jak tam u Ciebie ale warto w ETK pooglądać co i jak ..

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    Gwozdziu powiedz mi czy ten problem z odpalaniem dotyczyl zimnego silnika czy jak byl cieply to tez kiepsko odpalal?

  5. #5
    w mojej loszce było tak na zimno po jeżdżie na gazie nie chciała odpalać a jak odpaliła to wrarzenia byly takie jakby zalewala sie wachą obroty falowały od zera do 1500 a potrafila tez zgasnąć ale gazownik założył takie odcięcie co po wyłączeniu stacyjki odcina zasilanie na komputer na ok 20 s i wlącza spowrotem jak narazie rok bez problemu

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Jak pisalem - problem byl tylko na calkiem zimnym motorze.
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    195
    BMW
    BMW 735i
    Skąd
    Jordanów
    Mam ten sam problem:(. Jak chce odpalic a postoi troche to obroty skaczą. Zgasze silnik i odpalam jeszcze raz tylko odrazu deptam gaz zeby tak na 3 tys obr wszedł silnik i jest ok. Nie zawsze sie tak dzieje ale coraz czesciej :( moze ktos mial taki przypadek napewno nie jest to przekaznik paliwa i pompa raczej tez nie bo chodzi pozniej bez problemu a przekaznik byl sprawdzany. Miał może ktos taki przypadek, co moze byc jeszcze przyczyną zapchany filter?? jest jakas drga pompka?? zaczyna mnie to denerwowac :( a w sumie jak dotąd z moja siudemnka dobrze mi sie wspolpracowalo :) teraz zaczyna tylko cos marudzic :( moze ktos pomoze?? 8/
    Only 7er
    Tylny Napęd Jest Jak Seks - Po Co Jezdzic Na Recznym Jak Mozna Dac W Piz..e :D

  8. #8
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Jak nie wiadomo kiedy był wymieniany filtr paliwa, to wymienić nie zaszkodzi ;)

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez dowojciak
    ... Miał może ktos taki przypadek, co moze byc jeszcze przyczyną zapchany filter?? ...
    Może sobie odpowiedziałeś, ale może też byc nieszczelność na przewodach paliwa i podchodzi powietrze, a jak auto wyłączone, to zchodzi paliwo na przewodzie i td...
    moałem tak kiedyś w fiacie 125 (lata temu) - zacisk na prezewodzie zakończył problemy
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    195
    BMW
    BMW 735i
    Skąd
    Jordanów
    Moja dobra rada hehe nie ufac mechaniką i elektryką samochodowym. Mój genialny elektryk mówił że przekaźnik jest nad schowkiem hahaha widac jak sie znają na autach ja juz nikomu nie oddam auta skasowal mnie 120zł za nic bo dalej dzialo sie to samo. Postanowilem rozkopac troche dzisiaj auto i znalazlem przekaznik od pompy zalozylem od e36 bo taki mialem w domu i problemy zniknely :) jest on dokladnie w bagazniku nad akumulatorem :) ;D
    Only 7er
    Tylny Napęd Jest Jak Seks - Po Co Jezdzic Na Recznym Jak Mozna Dac W Piz..e :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •