Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: głośnik basowy gdzie zamontować

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz

    głośnik basowy gdzie zamontować

    witam
    wlasnie gdzie i jaki zamontowac

    wolalbym uniknac wrzucania skrzyni do bagaja, miejsce zajmuje, nie wyglada no i nie wiem czy sie przebije dudnienie :)

    myslalem o podlokietniku z tylu ma ktos jakis patent na to ?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Do e39 są dostępne na allegro obudowy na głośnik 20cm montowane w podłokietnik tylny

    Zrób porządny przód, a pojawi się sporo basu względem serii(jakościowo nawet sporo lepiej niż względem DSP)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Ja też od pewnego czasu miałem taki dylemat.
    Wybór najpierw padł bardziej na subwoofery pod fotele ale w e38 jest strasznie mało miejsca pod fotelami.
    Ostatecznie zdecydowałem wsadzić w przód głośniki GMS 1865 + dystanse mdf dedykowane.
    Wydaje się to najlepszym rozwiązaniem jak chcesz poprawić bas. Jeśli masz czas to możesz poczekać aż to pozakładam i zdam relację z efektu.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    tzn ja mam tak, mam głośniki Hertz DSK 165 (wiem że szału nie ma) podłączone pod wzmak Blaupunkt GTA 460 no i DUPA w sumie to nie ma różnicy za bardzo między samym radiem i wzmakiem no ale dobra, dystanse MDF i nie ma basu ani nic

    to z podłokietnikami widziałem ale wtedy sie go nie da zamknąć i też lipa...

    problemem jest chyba to że głośnik z przodu nie ma miejsca, tzn dystans, do tego głośnik 165 a za nim ściana, przestrzeń ma może pojemność puszki a powinno być na pewno z kilka litrów nie wiem jak to rozwiązać...


    i tak naprawde jedyna przestrzeń głośnika to grubość dystansu

    bartolo jak byś mógł to pokaż jakie masz te dystanse...bo ja mam od Bassera pół kraju od niego kupuje wiec to pewnie i tak to samo...

    w e36 miałem chiński głośnik przykręcony do boczka drzwi o średnicy 10 i dudnił lepiej niż to moje :/

    wrzuciłem na chwile suba do bagażnika ale to lipa jest bo zamiast dawać czysty bas to dudni i buczy

    bo np. moja matka ma golfa VI i tam to też basem z drzwi wali konkretnym, 10x lepiej niż u mnie
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 23-03-2013 o 15:23

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Dystanse mam na pewno te same. Fakt, że nie ma za głośnikiem wiele miejsca ale chyba powinno wystarczyć, trzeba by to tylko porządnie zamknąć. Mam maty STP więc spróbuję zrobić jakiś zamknięty profil i zobaczymy jak to będzie grało. A co jest pod seryjnym wygłuszeniem z tyłu za głosnikiem ? Drzwi są przecież podwójne więc może po prostu wyciąć blachę za głośnikiem i wygłuszyć matami ?
    Zobaczę jak będę montował, chyba że Ty wcześniej zerkniesz to daj znać ile się uda za głośnikiem przestrzeni zyskać gdyby otworzyć profil drzwi.

    P.S. Po głębszym zastanowieniu to na 100% trzeba nawet wyciąć za głośnikiem otwór bo ciśnienie akustyczne nie będzie miało gdzie ujść i głośnik nie zagra jak powinien choćby nie wiem jak dobry był bo powietrze za membraną nie da jej pracować jak należy. Więc od razu muszę pamiętać o kątówce :)
    Ostatnio edytowane przez bartolo ; 23-03-2013 o 16:08

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    no zerkne jak to wyglada najwyzej wytne dremlem

    aha mam pytanie czy ktos wie moze czy te dystanse wejda w tylne drzwi? ori plastik tak samo.montowany jak przod?

    i jak drzwi wygladaja od srodka ? jest tam wygluszenie czy trza dokladac?

    te glosniki co mam nadadza sie do czegos ? i ten wzmak ?

    ew jakies niedrogie inne... :/
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 23-03-2013 o 18:45

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na początek to załóż głośniki i wzmacniacz a nie dziadostwo które masz(sprzęt na tym samym lub gorszym poziomie niż seria, więc nic dziwnego, że nie gra lepiej)

    Poszukaj sobie pianki rozprężnej. Jest w handlu taka taśma piankowa samo rozprężna. Naklej od frontu na głośnik(na obręcz, podobnie jak fabryka zrobiła), żeby chociaż częściowo odizolować obie strony membrany. Za głośnikiem masz tylko wygłuszenie. Wytnij otwór nożem, żeby głośnik mógł grać w drzwi.
    Problem tylko wtedy, że woda będzie kapać na boczek. Musiałbyś daszek dorobić.

    Sprawdź też czy nie pomyliłes fazy na jednym kanale. Przekręć balans na jedną stronę i sprawdź czy bas się pojawił. Jeśli tak, to odwróć na jednym kanale polaryzację


    U szajboosa pozostały seryjne puszki(wycięliśmy dziury, żeby głośniki grał w pełne drzwi), do tego zestaw odseparowany z 13cm basowym. To wszystko pod wzmacniaczem. I niejeden szukał subwoofera.

    Sprzęt kosztował zapewne podobnie jak twój(zestaw trafił się okazyjnie nowy za 200zł, VDO HPC1300, wzmacniacz sony xm-6020 używany za podobną cenę)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Banał chłopcy - nie trzeba żadnej kątówki.
    Głośniki zamontowane wraz z dedykowanymi najtańszymi dystansami. Żadnych pianek itp. Wycinamy tylko wygłuszenie za głośnikiem (nie ma tam blachy).
    Całośc zamyka się przy użyciu śrubokręta i nożyka a gra o niebo lepiej (przynajmniej na GMS-ach)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    czyli co nie ma blachy za glosnikiem mozna ciac ?? no to jutro sprawdze temat co i jak


    dajcie spokoj juz z tym gadaniem ze ori naglosnienie jest takie super, nie wiem wg mnie ori to jest taki syf ze szkoda gadac, teraz i tak mam miliard razy lepiej niz ori ale jeszcze nie to w porownaniu z innymi furami
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 23-03-2013 o 20:06

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Cytat Zamieszczone przez lionix Zobacz posta
    czyli co nie ma blachy za glosnikiem mozna ciac ?? no to jutro sprawdze temat co i jak
    Śmiało, wystarczy nożyk bo to tylko pianka(chociaż dobre wytłumienie), blachy tam nie ma za wiele :)

    Cytat Zamieszczone przez lionix Zobacz posta
    dajcie spokoj juz z tym gadaniem ze ori naglosnienie jest takie super, nie wiem wg mnie ori to jest taki syf ze szkoda gadac, teraz i tak mam miliard razy lepiej niz ori ale jeszcze nie to w porownaniu z innymi furami
    To nagłośnienie nokii to nieporozumienie, już sam fakt że za głośnikiem jest 2cm miejsca + tandetna pianka + jakiś tam niby "ogon" wzdłuż rączki dzrzwi. Żenada. GMS-y za 160 zł przy wyciętym kawałku pianki grają lepiej jak tuba w bagażniku.
    10 minut roboty a efekt lepiej niż zadowalający bo nie trzeba zaklejać otworów technicznych bo seryjnie wygłuszone całkiem dobrze.

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Na początek to załóż głośniki i wzmacniacz a nie dziadostwo które masz(sprzęt na tym samym lub gorszym poziomie niż seria, więc nic dziwnego, że nie gra lepiej)
    Nie żebym był znawcą, ale każdy sprzęt mp3 będzie grał gorzej niż seria - to oczywiste i wynika z samej jakości 99,99% plików mp3.


    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Poszukaj sobie pianki rozprężnej. Jest w handlu taka taśma piankowa samo rozprężna. Naklej od frontu na głośnik(na obręcz, podobnie jak fabryka zrobiła), żeby chociaż częściowo odizolować obie strony membrany.
    Zbędne, na boki pójdzie max 5% ciśnienia akustycznego. To jak z prądem - szuka najmniejszej linii oporu (pomijam fakt kierunku strumienia powietrza czyli w zasadzie prostopadle do kierunków pracy membrany) więc w tym przypadku wyjdzie przez kratkę osłonową głośnika.


    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Za głośnikiem masz tylko wygłuszenie. Wytnij otwór nożem, żeby głośnik mógł grać w drzwi.
    Problem tylko wtedy, że woda będzie kapać na boczek. Musiałbyś daszek dorobić.
    Nie nie będzie kapać, lałem wodę z wiadra celowo żeby sprawdzić.

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Sprawdź też czy nie pomyliłes fazy na jednym kanale. Przekręć balans na jedną stronę i sprawdź czy bas się pojawił. Jeśli tak, to odwróć na jednym kanale polaryzację
    Tu się zgodzę, ale znam łatwiejsze sposoby na sprawdzenie polaryzacji :)
    Ale wystarczy wykorzystać fabryczną płytkę z naglośnienia seryjnego, wpinasz kostki seryjne w płytkę a wyprowadzenia wprost do głośników. To NIE JEST zwrotnica, więc nic nie zepsuje.

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    U szajboosa pozostały seryjne puszki(wycięliśmy dziury, żeby głośniki grał w pełne drzwi), do tego zestaw odseparowany z 13cm basowym. To wszystko pod wzmacniaczem. I niejeden szukał subwoofera.

    Sprzęt kosztował zapewne podobnie jak twój(zestaw trafił się okazyjnie nowy za 200zł, VDO HPC1300, wzmacniacz sony xm-6020 używany za podobną cenę)
    U mnie same GMS-y z seryjnymi gwizdkami tylko innymi kondensatorami (żeby pełne pasmo uzyskać) na byle jakim chińskim sprzęcie gra pewnie dosyć podobnie aktualnie :)
    Jeszcze tylko dorzucę korektor i będzie dynamika tak jak była w poprzednim samochodzie (chociaż tam napędzała też infinity ref 1250 i niestety łza w oku się kręci bo nigdy nie uzyskam tutaj tymi sposobami uczucia żołądka tłuczącego się o płuca) ;)
    Ostatnio edytowane przez bartolo ; 23-03-2013 o 20:25

Podobne wątki

  1. basowy dźwięk w e38 740i m60b40
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 22:09
  2. basowy dźwięk w e38 740i m60b40 (na wlasne zyczenie)
    Przez arturo193 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 20:33
  3. gdzie zamontować reduktory do 740
    Przez Zajefajny w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 18:29
  4. [ elektronika] Jak zamontować rolete tylną
    Przez E38MIGLANC w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 19:34
  5. dodatkowy głośnik
    Przez rafi w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 19:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •