Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: głośnik basowy gdzie zamontować

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez lionix Zobacz posta
    no ja myslalem dac glosnik w tylna sciane za fotelami ale od strony bagaznika go wkrecic i obudowac od tylu tak ze bagaj sie trochr zmniejszy... i pozostaje podlokietnik wtedy
    Ja tak miałem w E36. Wsadziłem tam 30cm woofer i całkiem przyjemnie to banglało w obudowie z bass-refleksem.
    Niestety, tutaj, ze względu na LPG, nie mogę tak zrobić. Ale mimo wszystko wyszło dopsz.
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    no wiec wyciąłem wygluszenie i dokladnie tak jak sie spodziewalem nie ma zadnej roznicy :D a nawet jesli to minimalna

    wiec pozostaje sub
    ale jaki glosnik i gdzie go montowac....szerokosc bagaja przy scianie to kolo 85 cm mozna wrzucic taka skrzynie...albo podłokoietnik ma szerokosc kolo 23 cm wiec taki glosniczek w tylna sciane...ale czy go obudowywac jakos czy cos ? od tylu?

    i jaki glosnik? jak to zrobic zeby bylo w miare ehhh

    no bo kupować teraz dwa głośniki 165 w drzwi to też troche średni sens ...

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Cytat Zamieszczone przez lionix Zobacz posta
    no wiec wyciąłem wygluszenie i dokladnie tak jak sie spodziewalem nie ma zadnej roznicy :D a nawet jesli to minimalna

    A jakim w końcu (dokładnie) radiem napędzasz jakie (dokładnie) głośniki ????
    Bo efekt jest a różnica jest GIGANTYCZNA.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    tak jak pisałem hertz dsk 165, radio Sony CDX-gt 300+ wzmak Blaupunkt GTA 460

    a co myslicie o czyms takim http://sklep.basser.pl/pl/zestawy-16...gto-6583c.html
    eh ale krude wywale 500 zł wloze i znow bedzie to samo...czyli nic
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 24-03-2013 o 20:25

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Co prawda mam (akurat ja tak mam) kiepskie zdanie o dsk 165 jeśli chodzi o głośniki od których oczekuje się basu ale przy GMS efekt był taki, że przy tych hertz'ach też powinien być odczuwalny, szczególnie jeśli zasilasz je przez wzmak. Może nie wyciąłeś otworu tam gdzie trzeba ? :)

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    no wyciąłem za głośnikiem...inaczej sie chyba nie da ;)

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    I nie odczułeś "zupełnie innego" efektu ? U mnie nagle pojawił się bas, którego nie było prawie wcale.....
    Może radio słabe lub kiepsko wystrojone ?

    P.S. Jedno jest pewne - Hertz-e - szczególnie seria DSK - potrzebują radia dość wydajnego prądowo, może Twoje radio ma kiepską końcówkę ? Nie masz poczucia że głośniki "bezwładnie latają kompletnie nie opanowane" ?

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    no możlwie że tak jest

    najgorsze jest to że czy głośniki grają pod wzmakiem czy nie to i tak jest to samo.... (zmak na 100% sprawny)

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Od długiego czasu leżą mi nie używane DLS R6A - nie udany zakup do jeepa - nie wlazły ze względu na głębokość montażową.
    Czy takie głośniki 165mm pasują do e38? Miałem kiedyś R5A w e34 - grały super z dobrym wzmacniaczem. Czy w e38 na fabrycznym wzmacniaczu zagra to troche lepiej niż ori nokie, czy trzeba kombinować ze wzmacniaczem dodatkowym ?
    e38 m62TUb44 740i

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Jeśli chodzi o przody, to osobiście uważam, że dość ładnie basują jak na swój rozmiar, głośniki od Skody Octawia II. Poważnie!
    Zdaje się, że to jakiś philips. Ludzie mówią, że badziew i wyciągają je i montują jakieś DSK albo co gorsza, Boschmanny. Zatem znajdą się na aukcji oryginalne głośniki.

    One są zasilane radiem o mocy w porywach do 20W (przy THD 5% pewnie), więc bardzo dobrze sobie radzą.


    Oryginalne radio E38 ma niestety, nie 10, nie 7, a 6W mocy skutecznej na kanał (model BM23), który niestety nic sensownie nie obsłuży poza standardową Nokią.
    Wymagane przy takiej modyfikacji zestawu w drzwiach (zestaw odseparowany 16cm, zwrotnica zamiast "zwrotnicy") jest zasilenie tego czymś o mocy 50W mocy skutecznej na kanał. Wiąże się to z dorobieniem wyjść Line-Out z oryginalnego radia (co nie jest specjalnie trudne, ale wymaga lutowania). Mimo wszystko po takim zabiegu sygnał liniowy podawany z radia nie jest pozbawiony sporych wad.

    Wymienię dwie największe:
    #1 jakość sygnału - nie jest to pasmo 20Hz-20kHz; jest obcięte ewidentnie na krańcach
    #2 wada jeszcze gorsza od pierwszej: kompresja dynamiki w okolicy układ TDA. Ktoś wpadł na "genialny" pomysł zrobienia korekty dynamiki która działa tak, że sygnały głośniejsze na wejściu tego układu (czyli np. radio Planeta, Eska) mają zmienioną dynamikę basów. Brzmią 'sucho' jak bez basów. Długo zastanawiałem się o co chodzi, że czasem ładnie było słychać i subwoofer się odzywał, a innym razem go nie było. Wysłyszałem to na którymś znanym mi utworze, gdzie jakieś dźwięki akurat wybrzmiewały a zostawał sam bas, który w pewnym momencie się znienacka pojawił. Tą prawidłowość zauważam teraz za każdym razem jak leci radio. Niektóre stacje grają całkiem OK (muzyka klasyczna, Polskie radio itp.) a te bardziej młodzieżowe (RMF, MAXX, Eska, Planeta itp.) cierpią na tą kompresję dynamiki. W innym aucie (Skoda) dokładnie te same stacje brzmią poprawnie bez tych efektów).

    Niestety dotarłem do tych obserwacji dopiero po zmontowaniu tego wszystkiego do kupy i regulacji subwoofera, więc nie dochodziłem później na płytce drukowanej, gdzie jest ten tłumik dynamiki. Czy jest to loudness w układzie TDA, czy może jakiś inny filtr albo przedwzmacniacz.. Prawda jest taka, że na wyjściu tego TDA taki kiepski sygnał już jest, bo mam podpięte wszystkie cztery Line-Out właśnie pod nóżki tego TDA.


    Innym rozwiązaniem jest pozostawienie tego tak jak jest, a zrobienie wejścia pod mp3 bezpośrednio na zewnętrzny wzmacniacz w bagażniku. Tylko stracimy regulację głośności na kierownicy.
    Nein! Mein Schnitzel!

Podobne wątki

  1. basowy dźwięk w e38 740i m60b40
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 22:09
  2. basowy dźwięk w e38 740i m60b40 (na wlasne zyczenie)
    Przez arturo193 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 20:33
  3. gdzie zamontować reduktory do 740
    Przez Zajefajny w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 18:29
  4. [ elektronika] Jak zamontować rolete tylną
    Przez E38MIGLANC w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 19:34
  5. dodatkowy głośnik
    Przez rafi w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 19:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •