Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: głośnik basowy gdzie zamontować

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    a tak ogole to jak patrze na specyfikacje to ten moj blaupunkt jest mocniejszy ot tego sonego xm

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Samo mocniejszy nie zawse oznacza lepszy :)
    Albo inaczej - nie zawsze sam prąd potrzebny do opanowania cewki wystarczy by osiągnąć odpowiednią dynamikę dźwięku :)

    P.S. To tak trochę jak mieć bata na okiełznanie byka. Samo jego posiadanie niewiele daje, ale mieć i umieć nim za*ebać bykowi to już sukces :)
    Ostatnio edytowane przez bartolo ; 23-03-2013 o 22:01

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    no ale to nie jest zaden chinczyk moze nie jest taki zly wcale.... napewno lepszy niz calkowity brak

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Peying też jest mocniejszy, a jakoś nie potrafi zagrać na tym samym poziomie.

    Ten blaupunkt to niestety jest chinol. Brakuje wydajności prądowej co m.in. objawia się słabym basem


    Cytat Zamieszczone przez bartolo Zobacz posta
    Zbędne, na boki pójdzie max 5% ciśnienia akustycznego. To jak z prądem - szuka najmniejszej linii oporu (pomijam fakt kierunku strumienia powietrza czyli w zasadzie prostopadle do kierunków pracy membrany) więc w tym przypadku wyjdzie przez kratkę osłonową głośnika.
    Tu nie chodzi o to ile ucieknie, tylko o wyeliminowanie znoszenia się fal przez obie strony membrany.
    Głośnik jak uruchomisz na stole bez obudowy to basu ma prawie wcale, bo fale się znoszą. Tutaj potrafi być podobnie.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Tu nie chodzi o to ile o wyeliminowanie znoszenia się fal przez obie strony membrany.
    Głośnik jak uruchomisz na stole bez obudowy to basu ma prawie wcale, bo fale się znoszą. Tutaj potrafi być podobnie.
    Mi bardziej chodziło o piankę wokół krawędzi membrany - że jest zbędna. Tym bardziej w omawianym przypadku, gdzie przecież tył głośnika pracuje w odseparowanej zamkniętej zabudowie (zakładając że mamy przynajmniej seryjne wygłuszenia).

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    ehh no kupilem wzmaka 2 dni temu uzywke tez, juz nie ma sensu chyba zmieniac a w tej samej cenie bym mial niby soniacza... heh ;)
    nie do konca rozumiem gdzie dac ta piaanke... ;)

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ja mam zamontowany 20cm subwoofer w tylnym podłokietniku. Zrobiłem wszystko sam.
    Faktycznie, są gotowe obudowy do E39 i wychodzą finansowo minimalnie drożej niż robota samemu, tyle, że są niższe od wymaganej o około 1,5 - 2 cm. Pozostanie szczelina. Jak widać, E38 jest indywidualistą.

    Demontaż podłokietnika wymaga zdjęcia oparć z tyłu. Pozostałe elementy, takie jak worek na narty czy blaszane uchwyty należy obciąć np. kątówką.

    Sub obiłem oryginalną skórą z podłokietnika. Wygląda to całkiem przyjemnie. Z braku finansów wziąłem głośnik Hertz, który może pracować w zamkniętej obudowie 8 litrów. I faktycznie, nawet całkiem sensownie gra jak na taką kompaktową konstrukcję. Może wymienię później na JL Audio albo RE Audio.. zobaczymy. Zasilam to prostą Alpiną skonfigurowaną jako monoblok.

    Uważam, że takie rozwiązanie jest całkiem dobrą alternatywą dla skrzyni. Mam u siebie walec LPG, więc w bagażniku jest za mało miejsca żeby zapychać to skrzynką. Poza tym dźwięk promieniuje do kabiny a nie do bagażnika i wymaga przez to mniej mocy.
    Minusem natomiast jest rezygnacja z ewentualnego piątego miejsca siedzącego (no, jak ktoś lubi o twarde drewno się opierać, to proszę bardzo).
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    no ja myslalem dac glosnik w tylna sciane za fotelami ale od strony bagaznika go wkrecic i obudowac od tylu tak ze bagaj sie trochr zmniejszy... i pozostaje podlokietnik wtedy

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Podetnij najpierw to wygłuszenie, mi przy obecnych głośnikach nie potrzeba woofera z tyłu, jedynie mooooże wymienię tylne też na gms lub przednie na coś lepszego a gms przeniosę na tył.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    tak zrobie dzis niestety nie znalazlem czasu ale jutro postaram sie ogarnąć temat zobaczymy co i jak

Podobne wątki

  1. basowy dźwięk w e38 740i m60b40
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 22:09
  2. basowy dźwięk w e38 740i m60b40 (na wlasne zyczenie)
    Przez arturo193 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 20:33
  3. gdzie zamontować reduktory do 740
    Przez Zajefajny w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 18:29
  4. [ elektronika] Jak zamontować rolete tylną
    Przez E38MIGLANC w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 19:34
  5. dodatkowy głośnik
    Przez rafi w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 19:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •