Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: m30b30 wysokie wolne obroty, kuleje

  1. #11
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,077
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    OK, krokowiec przeczyszczony benzyną ekstrakcyjną...ogólne to był w miarę czysty.
    W środku ta metalowa ruchoma "przesłonka" kanału powietrznego ładnie swobodnie się poruszała, więc zmontowałem całość...Niestety wolnych obrotów wciąż brak...teraz oscylują na zimnym silniku w okolicy 1.300.
    Ale mam inne pytanie...czy po odpięciu wtyczki od silnika krokowego na uruchomionym silniku powinna być zmiana w pracy silnika, bo u mnie jest zerowa...??

  2. #12
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,289
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    A wypnij może przepływomierz...

  3. #13
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,392
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Kable już wymieniłeś ?
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  4. #14
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,077
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Kabli nie wymieniałem, bo w końcu jak się okazało w nocy nie świecą...ale jeszcze dokładnie ich nie sprawdziłem...
    No odpiąłem tą przepływkę na pracującym silniku i obroty od razu spadły, ale w oklice 1.000...czyli chyba wciąż za dużo...poza tym z wydechu po tej operazji zaczął się jakiś dymek wydobywać...

  5. #15
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej Miłosz

    U Ciebie jest prosty temat, bo masz przepustnicę na lince. Najprawdopodobniej Ci się zacięła I jest lekko otwarta. Możliwe, że gdzieś w pancerzu utknęła linka gazu. Jakby padł TPS to auto by w ogóle prychało i nie jechało, a tutaj mieszanka jest prawidłowa bo obroty stabilne, tylko za wysokie.

    To powinno być wszystko. Krokowiec jakby niedomagał to nie miałbyś obrotów wyższych, tylko by gasł lub wahał się na obrotach. Miałbyś zły stosunek mieszanki i sonda by wariowała silnikiem.
    pozdrawiam Bartek

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez moloko5 Zobacz posta
    OK, krokowiec przeczyszczony benzyną ekstrakcyjną...ogólne to był w miarę czysty.
    W środku ta metalowa ruchoma "przesłonka" kanału powietrznego ładnie swobodnie się poruszała, więc zmontowałem całość...Niestety wolnych obrotów wciąż brak...teraz oscylują na zimnym silniku w okolicy 1.300.
    Ale mam inne pytanie...czy po odpięciu wtyczki od silnika krokowego na uruchomionym silniku powinna być zmiana w pracy silnika, bo u mnie jest zerowa...??
    lekka powinna być (tyle co sprawdzane na ciepłym)
    co do przepływki jak ją teraz odpinałem to prawie zgasł i obroty trochę niższe na odpietej
    dymkiem sie nie stresuj:)(o ile było wilgotno na zewnątrz)
    od soboty i dzisiejszej wymianie świec moja już tak nie kuleje(mam coś z którymś wtryskiwaczem) na lpg już prawie nie ma takiego puch puch z wydechu
    pzdr:)

  7. #17
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,077
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Hej Miłosz

    U Ciebie jest prosty temat, bo masz przepustnicę na lince. Najprawdopodobniej Ci się zacięła I jest lekko otwarta. Możliwe, że gdzieś w pancerzu utknęła linka gazu. Jakby padł TPS to auto by w ogóle prychało i nie jechało, a tutaj mieszanka jest prawidłowa bo obroty stabilne, tylko za wysokie.

    To powinno być wszystko. Krokowiec jakby niedomagał to nie miałbyś obrotów wyższych, tylko by gasł lub wahał się na obrotach. Miałbyś zły stosunek mieszanki i sonda by wariowała silnikiem.

    No Bartek Twoja pomoc jak zwykle na 5...
    Posprawdzałem 2 linki ...bo mam ori tempomat i okazało się, że linka idąca od tempomatu jest napięta, a od gazu luźna chyba aż za bardzo, bo ma min 1cm luzu i podczas dodawania gazu jest taka jakby chwilowa "turbodziura" od dołu...ale nieważne...

    Zrobiłem tak, że na zgaszonym silniku zacząłem ruszać dźwignią przepustnicy, czyli doginać ją w przeciwnym kierunku niż by szła po dodaniu gazu i w tym momencie słyszałem takie cyknięcie w styczniku przepustnicy, czyli
    nr 20 http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...3650105#part20
    Potem uczyniłem identycznie na zapalonym silniku i po dociśnięciu obroty pięknie spadają...
    Więc teraz pytanie czemu linka od tempomatu jest za mocno napięta...?

  8. #18
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    A sterownik tempomatu działa poprawnie, może się zaciął i trzeba rozebrać i wyczyścić?

    Kto to tłumaczy te katalogi, to nie jest stycznik, tylko czujnik potencjometryczny położenia przepustnicy, który faktycznie dla biegu jałowego, czyli skrajnie zamkniętej przepustnicy ma przełącznik, który się zamyka.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 01-07-2014 o 20:58
    pozdrawiam Bartek

  9. #19
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,077
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Hmmm...no w sumie to po odpięciu obu linek i profilaktycznym przeczyszczeniu końcówek zamocowanych w plastikowych łapkach (było trochę brudu i smaru) to więcej nic nie robiłem.
    Sprawdziłem też odpiętą linkę od tempomatu i leciutko chodziła w pancerzu, tak że słychać było jak drugi koniec stukał lub ruszał się w siłowniku tempomatu,
    czyli nr 2... http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...3650105#part02
    Potem poskładałem wszystko, zrobiłem jazdę próbną na tempomacie oraz bez i wszystko działa jak należy...obroty ładnie spadają do pułapu mniej więcej 600-700...

    Co do sterownika tempomatu, to chyba nie masz na myśli tego, bo to raczej elektronika i tam chyba nie ma co czyścić...czyli nr 1...http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...3650105#part01
    Ale jak tak i to jest umiejscowione za schowkiem, to odpinałem od tego wtyczki jak grzebałem przy klimie...ale nie sądzę abym coś zepsuł...

    Niemniej wielkie dzięki Bartek za znalezienie istoty problemu, bo jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się to naprawić i nie była to jakaś poważna awaria...
    Mam nadzieję, że ten objaw się nie powtórzy, ale w razie co, to już będę wiedział jak mu zaradzić.

    Ewentualnie jak jest coś w tempomacie do czyszczenia, to mogę spróbować to zrobić, jeżeli nie jest to skomplikowane i nie zepsuję niczego...

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    15
    BMW
    e32 735
    Skąd
    brzeg
    witam

    u mnie występuje problem wysokich obrotów (m30b35 w automacie i z lpg) tylko wtedy kiedy silnik się rozgrzeje.kiedy odpalę auto i silnik jest zimny to wszystko jest w jak najlepszym porządku.obroty utrzymują się na poziomie ok 700. ale po rozgrzaniu silnika to obroty rosną do 900-1000 i tak się utrzymują.cóż może być przyczyną takiego stanu rzeczy.pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Zbyt niskie Wolne obroty.
    Przez dak79 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 10:05
  2. M70 v12 - wolne obroty 1000obr/min
    Przez Lord Lukasz w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 06:20
  3. wolne obroty - za wysokie
    Przez paweł_wawa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 23:45
  4. [mechanika] zbyt wolne obroty na jałowym
    Przez Stvstifler w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 15:45
  5. Wolne obroty w parowniku Lovato Super..
    Przez jabollo w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-11-2009, 16:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •