Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: łożysko w skrzyni 4,4 manual

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    24
    BMW
    e38 4,4 manual
    Skąd
    Poznan

    łożysko w skrzyni 4,4 manual

    walczył ktoś może z tym (łożysko w skrzyni) problemem ? silnik 4,4 manual 97 rok i niestety łożysko umarło.
    Dotarcie do tego faktu tez mnie sporo kosztowało (tłumiki pod skrzynia i silnikiem , tuleje wahaczy - wszystkie , zbieżność ).
    Dopiero po nasileniu objawów (początkowo tylko trzęsło trochę samochodem) - doszło uderzanie z okolic skrzyni, udało się zlokalizować winowajce (mam nadzieje - bo jak usuniecie tej usterki nie zlikwiduje telepania to się chyba poddam i kupie sobie civica a tego robić nie chce).

    I teraz pojawił się problem - skąd wziąć takie łożysko?
    Producent nie robi już ich + nie che wysłać dokumentacji technicznej bo to ich własność + sztuki dla mnie nie chcą zrobić.
    BMW ma rozwiązanie w postaci całej nowiutkiej skrzyni ALE 16000zl to gruba przesada. samego łożyska w sprzedaży nie maja.
    Udało mi się znaleźć używane łożysko za JEDYNE (tak mówił sprzedający) 500zl ale pytanie w jakim jest stanie - mój mechanik mówił ze strasznie ciężko było je zdjąć i dość prosto je uszkodzić -co w połączeniu z faktem ze było używane czyli jest już zużyte nie nastraja dobrze. Ale na tą chwilę to jedyne rozwiązanie.
    Na allegro sprzedadzą mi skrzynie bo samego łożyska nikt nie ma. a to 3500-4500 za używke.

    SKF i paru innych producentów łożysk nie posiada nic takiego w ofercie.

    Jakieś rady, sugestie - co robić gdzie szukać?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dray
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    184
    BMW
    Alpina B10 V8 + X5 4.6is + 320d
    Skąd
    Lodz
    Nie słyszałem aby ktoś naprawił tą skrzynię. Znam przypadek gdzie podjęła się tego firma ze śląska. Skończyło się tak, że skrzynia po naprawie w ogóle przestałą chodzić a gwarancji dochodzi w sądzie.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic5639_1.gif
    B10 V8 #282

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Torrington 577687C którego nie da się kupić?
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    24
    BMW
    e38 4,4 manual
    Skąd
    Poznan
    INA F-202894,3 -- taki opis na lozysku
    numer katalogowy ktory podal mi pracownik aftermarketu ina -- 712 0452 10

    narazie mechanik nic nie mowil ze nie widzi opcji naprawy reszte uszczelek i ********k dostal bez problemu tylko to lozysko narazie nieosiagalne.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    no mnie chyba też czeka to łożysko jak założyłem swojego manualato je słychać tragedii nie ma ale tez jestem ceikaw tematu bo lubie miec tip top :)

    A kwestia wyciągniecia go i zrobienia w jakiejś firmie na wymiar z oryginału??? choć lepiej by było kupić nowe

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    24
    BMW
    e38 4,4 manual
    Skąd
    Poznan
    po ładnych paru miesiącach poszukiwań udało się zdobyć używane łożysko. z 5 zrobionej do driftu gdzie padł 4 i 5 bieg udało się zdobyć razem z obudowa w która jest nabite - niestety obudowa jest inna i trzeba było wybić - na szczeście pasowało do starej obudowy :) wszystko śmiga bez problemu.
    doszedł jeszcze akumulator, łożysko kola przód, wywarzanie walu (który był winowajcą całego zajścia) od razu zrobiona klima + filtr , olej + filtry i nazbierało się 3600pln
    tylko wyszedł kolejny problem bo sprzęgło na wykończeniu - cena aso bmw trochę odstrasza ~ 1700pln ale Sachs czy Luk na alledrogo są już za 750 - 800pln.
    I tu pytanie czy ma ktoś jakieś doświadczenia ze sprzęgłami - które lepsze? bo jak znowu mam płacić za zrzucenie skrzyni to chciałbym żeby na jakiś czas to już wystarczyło.

    PS. zdobycie nowego oryginału łożyska - nie w komplecie z cala kompletna nowa skrzynia - niewykonalne - przedzwoniłem i przemailowałem hurtownie , producentów , producenta który robił je dla bmw i nie ma tego nikt. rysunków też nie chcą udostępnić (mimo ze tego nie produkują i produkować nie będą) a robienie na zamówienie z zużytego łożyska przy wszystkich tolerancjach, które łożysko musi trzymać żeby spełniać swoje funkcje - prawdopodobnie niewykonalne i na pewno nieopłacalne.
    Ostatnio edytowane przez Happy ; 10-09-2013 o 08:12

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    najlepiej kup kompletne sprzegło 1300zł sachs i masz sprzegło docisk i łożysko

  8. #8

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ja mam inne większe sprzęgło ja mam skrzynię co była w e-34 a tam jest 260mm i dużo większy docisk także niestety cena też inna

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Stary według mnie po męsku kup używaną skrzynię i po problemie w jeden dzień wymienisz, i od razu sprzęgło też SACHS nowe i po problemie.
    Nikt nie mówił,że tanio nie będzie?

    Nie ma sensu płacić 1700zł, te po 750-850zł to bardzo dobre zamienniki.Ja mam sachs.
    Ostatnio edytowane przez BMW MANIA ; 10-09-2013 o 16:48

Podobne wątki

  1. [skrzynia] trrr trrr w skrzyni manual
    Przez szulc w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 20:06
  2. zamiana skrzyni automatycznej na manual jak wykonac????
    Przez nowiciusz e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-09-2011, 18:51
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 12:50
  4. Które łożysko ??
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2009, 14:40
  5. [mechanika] Wymiana oleju w skrzyni biegów (manual)
    Przez orzechopcja w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 10:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •