walczył ktoś może z tym (łożysko w skrzyni) problemem ? silnik 4,4 manual 97 rok i niestety łożysko umarło.
Dotarcie do tego faktu tez mnie sporo kosztowało (tłumiki pod skrzynia i silnikiem , tuleje wahaczy - wszystkie , zbieżność ).
Dopiero po nasileniu objawów (początkowo tylko trzęsło trochę samochodem) - doszło uderzanie z okolic skrzyni, udało się zlokalizować winowajce (mam nadzieje - bo jak usuniecie tej usterki nie zlikwiduje telepania to się chyba poddam i kupie sobie civica a tego robić nie chce).

I teraz pojawił się problem - skąd wziąć takie łożysko?
Producent nie robi już ich + nie che wysłać dokumentacji technicznej bo to ich własność + sztuki dla mnie nie chcą zrobić.
BMW ma rozwiązanie w postaci całej nowiutkiej skrzyni ALE 16000zl to gruba przesada. samego łożyska w sprzedaży nie maja.
Udało mi się znaleźć używane łożysko za JEDYNE (tak mówił sprzedający) 500zl ale pytanie w jakim jest stanie - mój mechanik mówił ze strasznie ciężko było je zdjąć i dość prosto je uszkodzić -co w połączeniu z faktem ze było używane czyli jest już zużyte nie nastraja dobrze. Ale na tą chwilę to jedyne rozwiązanie.
Na allegro sprzedadzą mi skrzynie bo samego łożyska nikt nie ma. a to 3500-4500 za używke.

SKF i paru innych producentów łożysk nie posiada nic takiego w ofercie.

Jakieś rady, sugestie - co robić gdzie szukać?