Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Przeraźliwe wycie spod maski

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Przeraźliwe wycie spod maski

    Moje autko ma ostatnio humorki - i wszystko na raz :D

    tym razem silnik lub jego osprzęt:

    Czasami po uruchomieniu w zimie słychać było krótko głośny dźwięk spod maski który ustawał po krótkiej chwili.

    Od 2 dni nie ustaje :/ Dolałem profilaktycznie litra oleju ale nic to nie zmieniło.

    Dźwięk jest dokładnie taki jak szybko jadące autko elektryczne (zabawka) i zależy woprost proporcjonalnie od obroptów silnika. Na zimnym jest głośniej po rozgrzaniu trochę ciszej. W środku podczas jazdy słychać go jedynie przy wyłączonym audio, jest delikatnie glosniejszy od dzwieku silnika. Na zewnątrz to już jest jazgot.

    Podejrzewałem napinacz łańcucha rozrządu który wali o obudowę ale łańcuch jest chyba głośniejszy bardziej "klekocze". Może to jakieś łożysko? coś z osprzętu silnika? Dźwięk jest usytuowany jakoś w dole komory silnika... możlkiwe żeby np. alternator stracił łożysko o tak hałasował?
    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 22-03-2013 o 09:49

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    11
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    nowy dwór gdański
    mozliwe najlepiej sciągnij paski osprzetu i odpal jak cicho bedzie to szukaj w osprzecie mozliwe ze łozysko padło w alternatorze lub na rolce trzeba sprawdzic

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Może to głupie, ale może to wspomaganie kierownicy?
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Nie wspomaganie na bank nie ;) po pierwsze sprawdzalem olej po drugie krecenie kierownica nie zmienia dzwieku. Bo raczej w silkniku nic tak nie moze brzmiec prawda? Zwykle to raczej jakis klekot. Wrzuce filmik niedlugo

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Masz może stetoskop?
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    pościągaj paski odpal jak nie pomoże to do mechanika ale pewnie wtedy łańcuch

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A nie robią u Ciebie w okolicy jakichś promocyjnych wiosennych darmowych przeglądów?
    Ostatnio napatoczyłem się w Mysłowicach na taki. Jutro tam jadę...
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #8
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Moje autko ma ostatnio humorki - i wszystko na raz :D

    tym razem silnik lub jego osprzęt:

    Czasami po uruchomieniu w zimie słychać było krótko głośny dźwięk spod maski który ustawał po krótkiej chwili.

    Od 2 dni nie ustaje :/ Dolałem profilaktycznie litra oleju ale nic to nie zmieniło.

    Dźwięk jest dokładnie taki jak szybko jadące autko elektryczne (zabawka) i zależy woprost proporcjonalnie od obroptów silnika. Na zimnym jest głośniej po rozgrzaniu trochę ciszej. W środku podczas jazdy słychać go jedynie przy wyłączonym audio, jest delikatnie glosniejszy od dzwieku silnika. Na zewnątrz to już jest jazgot.

    Podejrzewałem napinacz łańcucha rozrządu który wali o obudowę ale łańcuch jest chyba głośniejszy bardziej "klekocze". Może to jakieś łożysko? coś z osprzętu silnika? Dźwięk jest usytuowany jakoś w dole komory silnika... możlkiwe żeby np. alternator stracił łożysko o tak hałasował?
    Pamiętam Twojego posta w tym temacie, miałem identyczne objawy przy temperaturach poniżej zera : czym zimniej, tym głośniej i dłużej. Wtedy wydawało mi się że dźwięk ten dochodzi z okolic lewej części głowicy, obstawiałem popychacze albo łańcuch rozrządu. Po pewnym czasie wyczaiłem, że ten hałas dochodzi ze skrzyni biegów. Przez kilkanaście sekund wyło coś w automacie. Wyczytałem, że to prawdopodobnie pompa. Wnioskowałem, że olej w niej jest stary, gęsty i przy niskich temperaturach pompa nie wydala. Właśnie to zjawisko skłoniło mnie do wymiany oleju w asb, nie obyło się bez stresu związanego z jego wymianą i na szczęście krótko trwałych komplikacji po jego wymianie. Ale pojawił się nowy kłopot:( Dźwięk o którym wspomniałem pojawił się znowu, dużo ciszej, ale skubaniec nie ustępuje nawet na gorącej skrzyni. W wolnej chwili wrzucę filmik. Ja wjechałem na wieczór na najazdy, tak abym mógł z rana wejść pod auto i obadać ten hałas, i faktycznie kiedy druga osoba odpaliła auto ten jazgot przez tą chwile dobiegał z automatu. Wyczytałem również, że zbyt niski poziom oleju może być przyczyną tego problemu.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    Pamiętam Twojego posta w tym temacie, miałem identyczne objawy przy temperaturach poniżej zera : czym zimniej, tym głośniej i dłużej. Wtedy wydawało mi się że dźwięk ten dochodzi z okolic lewej części głowicy, obstawiałem popychacze albo łańcuch rozrządu. Po pewnym czasie wyczaiłem, że ten hałas dochodzi ze skrzyni biegów. Przez kilkanaście sekund wyło coś w automacie. Wyczytałem, że to prawdopodobnie pompa. Wnioskowałem, że olej w niej jest stary, gęsty i przy niskich temperaturach pompa nie wydala. Właśnie to zjawisko skłoniło mnie do wymiany oleju w asb, nie obyło się bez stresu związanego z jego wymianą i na szczęście krótko trwałych komplikacji po jego wymianie. Ale pojawił się nowy kłopot:( Dźwięk o którym wspomniałem pojawił się znowu, dużo ciszej, ale skubaniec nie ustępuje nawet na gorącej skrzyni. W wolnej chwili wrzucę filmik. Ja wjechałem na wieczór na najazdy, tak abym mógł z rana wejść pod auto i obadać ten hałas, i faktycznie kiedy druga osoba odpaliła auto ten jazgot przez tą chwile dobiegał z automatu. Wyczytałem również, że zbyt niski poziom oleju może być przyczyną tego problemu.
    ja jak miałem taki jazgot na stale to się okazało pekniete łożysko konwertera...

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Bylem dzisiaj u mechanika, oczywiscie to wszystko konwerter I podejrzewam ze objawy wymienione w sasiednim temacie o skrzyni rowniez wynikaja z tego. Teraz poprosze was o pomoc w znalezieniu dobrego machera od regeneracji konwerterow :) oczywiscie do tego wymiana oleju z plukaniem + filtr. Przy okazji mam nowa uszczelke ktora mialem kiedyz wymienic :D kurcze troche kosztowna sprawa bedzie...

Podobne wątki

  1. [E38] Pozdrowienia spod granicy
    Przez Janek7er w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 11:58
  2. Wyciek oleju spod dekli zaworowych
    Przez Sebciu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-02-2012, 20:20
  3. [pozostale] Dziwny świst spod auta
    Przez sebuc w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 15:04
  4. [ elektryka] Kable spod maski silnika
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 10:21
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-01-2010, 17:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •