Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Czy to uszczelka pod głowicą??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kazas4
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    528
    BMW
    było E36,E46 jest E38 730d 2001r
    Skąd
    Krzepice/k.Częstochowy

    Czy to uszczelka pod głowicą??

    Witam
    Koledzy dzisiaj robiłem standardową wymianę tzn.olej+filtry i spojrzałem do zbiorniczka płynu chłodniczego i aż mi się nogi ugieły. Zauważyłem że jest tam troszkę oleju(tzn.wymieszał się z płynem) czy to może być uszczelka pod głowicą? Wstyd mówić ale jak kupowałem autko prawie rok temu od Niemca to dobrze tego nie sprawdziłem(zbiorniczek płynu). Dodam że autko się jak najbardziej dobrze się sprawuje,powietrze ciepłe leci,po odkręceniu korka od zbiorniczka i dodaniu gazu nie ma bąbelków(są to znane mi objawy uszczelki pod głowicą). Czy jest jeszcze inna opcja ??

    P.s mam nadzieje że Niemiec się pomylił i dodał oleju zamiast do wspomagania to do zbiorniczka płynu!!! Jak będzie ciepło to planuję spuścić ten płyn i wlać wodę destylowaną i zobaczyć czy dalej będzie powracał problem z olejem w zbiorniczku.
    Ostatnio edytowane przez kazas4 ; 22-03-2013 o 07:17

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Dużo jeździsz? Jak auto robi małe przebiegi to pod korkiem oleju zbiera się maź ;) nie wiem jak z korkiem chłodnicy ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kazas4
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    528
    BMW
    było E36,E46 jest E38 730d 2001r
    Skąd
    Krzepice/k.Częstochowy
    Cytat Zamieszczone przez prezE32s Zobacz posta
    Dużo jeździsz? Jak auto robi małe przebiegi to pod korkiem oleju zbiera się maź ;) nie wiem jak z korkiem chłodnicy ;)
    Aż tak dużo nie jeżdżę,a pod korkiem oleju ani pod krokiem zbiorniczka nic nie ma.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kazas4
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    528
    BMW
    było E36,E46 jest E38 730d 2001r
    Skąd
    Krzepice/k.Częstochowy
    koledzy nikt więcej nie pomoże?:(

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kazas4 Zobacz posta
    koledzy nikt więcej nie pomoże?:(
    Myślę, że jakbyś miał przejście na uszczelce od oleju do układu chłodzenia to byś już dawno wiedział.

    Albo było tak jak piszesz z tym olejem u Niemca albo puszcza chłodnica oleju do chłodnicy zasadniczej, JEŻELI jest taka możliwość i są one zespolone w e38, bo tego nie wiem. Sprawdź to.
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    7
    BMW
    318i touring
    Skąd
    oklice Kłodzka
    jak padnieta jest uszczlka to tak jak kolega mowil robi sie biala taka maz na korku wlewowym oleju jak i na pokrywie zaworow pompuje plyn do oleju i jest mentny plyn w zbiorniczku wyrownawczym ,lub ubytki oleju z silnika gdy uszczelk jest uszkodzona pomiedzy kanalem olejowym a cylindrem po prostu go spala i kopci na niebiesko / a jak jest przerwana uszkodzona pomiedzy kanalem z plynem a cylindrem kopci na bialo i wyzyca plyn na wolnych obrotach przez zbiorniczek wyrownawczy , slabe ogrzewanie

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar doman
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    81
    BMW
    730 V8
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez 318i Zobacz posta
    jak padnieta jest uszczlka to tak jak kolega mowil robi sie biala taka maz na korku wlewowym oleju jak i na pokrywie zaworow pompuje plyn do oleju i jest mentny plyn w zbiorniczku wyrownawczym ,lub ubytki oleju z silnika gdy uszczelk jest uszkodzona pomiedzy kanalem olejowym a cylindrem po prostu go spala i kopci na niebiesko / a jak jest przerwana uszkodzona pomiedzy kanalem z plynem a cylindrem kopci na bialo i wyzyca plyn na wolnych obrotach przez zbiorniczek wyrownawczy , slabe ogrzewanie
    Nie prawda. Jak Ci sie pokazuje olej w płynie to wcale nie musi pokazywać sie "biała maź" na korku czy dymić na niebiesko wystarczy ze uszczelka "puściła" między kanałem olejowym a wodnym. Wyczyść układ i obserwuj. Nie wiem jak w bmw ale w np volvo turbo jest chłodzone również woda czyli może byc wina turbiny albo w innych wozach tzw chłodniczki oleju połączonej z płynem chlodniczym....

Podobne wątki

  1. [silnik] M60B40 uszczelka pod głowicą?
    Przez d1siara w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 18:53
  2. [silnik] Uszczelka pod głowicą???
    Przez Artur7er w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 23:01
  3. Uszczelka pod głowicą
    Przez patrykg4 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 14:38
  4. [mechanika] USZCZELKA POD GŁOWICĄ w M60
    Przez Yngvie w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-04-2009, 17:12
  5. Uszczelka pod głowicą
    Przez Individual23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 22:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •