Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Mała kolizja duże koszty !!!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    51
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    śrem

    Mała kolizja duże koszty !!!

    Witam.... Wczoraj stałem za kierowca skody octawi i z nie wyjaśnionych przyczyn wrzucił wsteczny i Buu mmm nie zauważył mnie i poszło ...:(:( Uszkodzil mi zderzak (cały połamany ) niestety miał hak ... wbił mi się z lewej strony z 10 cm od chłodnicy nie wiem dlaczego ale lampa mi się obniżyła o jakieś 2 cm na dol ...
    czy jest możliwe ze dostał przedni pas i dlatego tak wyszło z ta lampa ????

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    To ja Ci powiem, dlaczego wrzucił wsteczny. Sam smrodzę oktawią. Otóż wsteczny jest w tym samym miejscu co jedynka, tylko trzeba wcisnąć lewarek. Często bawię się (i zapewne ten kierowca też) stojąc na światłach albo jadąc i trzymając bezwiednie rękę na lewarku, bo ta sprężyna tak fajnie odbija... no i widocznie wrzucił -1 zamiast 1.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Możliwe, ale dlaczego duże koszta, nie spisaliście żadnego oświadczenia? Wszystko powinno pójść z jego OC.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    51
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    śrem
    Nie no oświadczenie spisane , dziś właśnie mam wizytę rzeczoznawcy... Tylko pytanie czy pieniądze wypłacone z OC wystarcza na naprawę :):) Bo słyszałem o przypadkach ze nie wystarczały..

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    24
    BMW
    e38 4,4 manual
    Skąd
    Poznan
    napisz do serwisu ASO BMW daj pare fotek i opisz co i jak wyglada. popros o szacunkowa wycene . - gwarantuje ze suma powali cie na kolana :) ale o to chodzi. jak pojawi sie rzeczoznawca - powiedz ze aso wycenę ma na tyle i tyle - 100% ze ta kwota sporo bedzie przekraczala wartosc auta - rzeczoznawca nie ma wyboru orzeka szkode calkowita - ty decydujesz sie na zatrzymanie auta i dostajesz wartosc rynkowa (z tych ich dziwnych książeczek z cenami) pomniejszona o wartosc "wraku"(jakies 10-20% wartosci rynkowej) . jezeli bedzie uparty zawsze mozesz powiedziec ze zalatwiacie sprawe bezgotowkowo i oddajesz auto do ASO.
    wiecej kasy nie da sie wyciagnac od ubezpieczalni. sposob sprawdzony - mi naprawe colta 95 z przetartym bokiem i zbita szyba boczna tylna ASO Mitsubishi wycenilo na 10500zl wartosc auta wtedy 3500zl dostalem 2800zl :) naprawa we wlasnym zakresie 1000zl.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    51
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    śrem
    No tak rzeczoznawca się pojawił zrobił wycenę troszkę to dla mnie śmieszne ponieważ wszystkie części jakie wpisał to zamienne ...
    zderzak 618 zl netto
    kierunkowskaz 24 zl
    halogen 120 zl
    listwa chromowana 34 zl
    dla mnie to jest śmiech niech mi ktos znajdzie kierunek za 30 zl (znajdziesz uzywany albo podróbę)

    Jedynie co mi podniosło cenę to maska i błotnik... Maska wduszony delikatnie praktycznie nie widać lewy róg a Błotnik porysowany cena za to 1130 zł

    Ogólnie za wszystko dostałem 2750 zl brutto na początku chciałem oddać do serwisu auto i niech oni to zrobią , ale jak policzyłem wszystko to w 1500 zł się zmieszczę czyli coś tam jeszcze mi zostanie

    A co do serwisu to dzwoniłem do nich czy właśnie dało by rade zrobić taka wycenę , oczywiście da rade za jedyne 500 zł

Podobne wątki

  1. z 7 zostal smietnik kolizja mala??
    Przez krzysparco w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 20:17
  2. kolizja drogowa
    Przez bolo88pl w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 08:54
  3. kolizja e38
    Przez lionix w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 12:40
  4. MALA KOLIZJA..:/ I SAME PROBLEMY
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 14-12-2008, 09:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •